Katowice

Katowice

Mateusz Morawiecki jest jedynką Prawa i Sprawiedliwości z Katowic i trudno nie zauważyć, że szef rządu chce się tam dać poznać od jak najlepszej strony. Premier złożył kolejną wizytę na Śląsku, a ponieważ wybory parlamentarne coraz bliżej, jego kolejne podróże nie dziwią. Opozycja pyta jednak, dlaczego Morawiecki robi to za publiczne pieniądze. Materiał magazynu "Polska i Świat" w TVN24.

Bez pieniędzy i nawet bez kibiców - tak kończy się historia legendy. Ruch Chorzów to klub z tradycjami i tytułami, teraz zostały mu już tylko problemy. Długi trudno spłacić, a drużynę nie łatwo poderwać - zwłaszcza, że kibice zapowiedzieli jej bojkot. Materiał magazynu "Polska i Świat" w TVN24.

Oddział onkologii i hematologii chorzowskiego szpitala miał świetną opinię i doskonały sprzęt, ale nie ma lekarzy. W związku z tym zostaje zawieszony. Dzieci z Chorzowa i okolic będą musiały szukać pomocy w innych miastach. - Dla dzieci to poważna trauma, gdy dziecko, które się dwa lata leczyło, idzie nagle do innego szpitala - powiedziała pielęgniarka Lidia Leszczyna-Krupowies. Jak dodała, ostatnie miesiące na oddziale "to był płacz". Materiał magazynu "Polska i Świat" w TVN24.

W gminie Olsztyn w woj. śląskim urodziły się dziś pięcioraczki: Marcelina, Marcin, Filip, Oliwier i Szymon - napisała na Twitterze minister rodziny, pracy i polityki społecznej Bożena Borys-Szopa.

Kary finansowe od 40 tysięcy do ponad 300 tysięcy złotych nałożył Narodowy Fundusz Zdrowia na cztery śląskie szpitale. W placówkach tych doszło do nieprawidłowości w opiece nad pacjentami w szpitalnych oddziałach ratunkowych (SOR).

Gwałtowna burza zaskoczyła właścicielkę konia, która w niedzielę wybrała się na przejażdżkę w Wodzisławiu Śląskim. Chcąc schronić się przed deszczem, kobieta skorzystała z gościny swojej rodziny i wprowadziła zwierzę do garażu. Jeden z grzmotów musiał wystraszyć konia; uszkodził on zabezpieczenie kanału samochodowego i wpadł do środka.