Katowice

Katowice

Pół roku więzienia w zawieszeniu, roczny zakaz wykonywania zawodu, 4 tys. zł grzywny i 14 tys. zł kosztów sądowych – to kara dla lekarki Katarzyny M. ze szpitala w Zabrzu. Chodzi o sprawę sprzed prawie 5 lat. Kobieta nie udzieliła pomocy chorej na sepsę 20-latce, która po kilku godzinach zmarła – informują "Nowiny Zabrzańskie".

2 tysiące porcji amfetaminy, prawie 150 tabletek ecstasy oraz marihuana. To wszystko było w mieszkaniu 46-letniego dilera z Bielska-Białej (śląskie). Czarnorynkowa wartość środków odurzających szacowana jest na 20 tysięcy złotych. Mężczyźnie grozi do 10 lat więzienia.

Na niestrzeżonym przejeździe w miejscowości Młoszowa (pow. chrzanowski) w Małopolsce samochód zderzył się z pociągiem towarowym. Uszkodzona została trakcja - trasa kolejowa Kraków-Katowice. - W tej chwili ruch odbywa się już normalnie - zapewnia PKP.

Instruktorzy ze szkoły policyjnej w Katowicach pokazują, jak powinno wyglądać wzorowe zatrzymanie przestępcy. Prezentacja kontrastuje z działaniami policji, które mogliśmy zobaczyć na materiałach z Częstochowy czy Bytowa, które niedawno trafiły do sieci.

Kolejne dwie osoby z branży budowlanej, podejrzane o fałszerstwa przy wystawianiu i sprzedaży faktur VAT, zatrzymała Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Straty Skarbu Państwa mogą sięgać kilkunastu milionów złotych - podał rzecznik ABW.

Trzy złote padło łupem trzech młodych dziewczyn, które pobiły swoją rówieśniczkę na dworcu w Gliwicach. Więcej pieniędzy ich ofiara przy sobie nie miała. Dzięki monitoringowi, sprawczynie szybko zatrzymała policja i Straż Ochrony Kolei.

W związku z kiepską widocznością już sześć samolotów z Modlina przekierowano na lotnisko Chopina w Warszawie. Z kolei siedem samolotów, w tym pięć pasażerskich, które miały wylądować na lotnisku Katowice w Pyrzowicach, przekierowano do Poznania i Krakowa.

Najbardziej zanieczyszczonym powietrzem w Europie oddychają mieszkańcy Bułgarii i Polski - wynika z najnowszych badań przeprowadzonych przez Europejską Agencję Ochrony Środowiska. Tylko w pierwszej dziesiątce miast o najgorszej jakości powietrza znalazły się cztery bułgarskie miasta i aż sześć polskich, w tym m.in Kraków i Nowy Sącz.