Katowice

Katowice

Piłkarze Podbeskidzia Bielsko-Biała grali u siebie z Odrą Opole. Po wygranym meczu mogli świętować awans do ekstraklasy. Po spotkaniu u czterech kibiców, którzy zasiedli na trybunach, stwierdzono koronawirusa. Zakażenie potwierdzono też u trzech osób z ich najbliższego otoczenia.

Kopalnie i wesela to największe ogniska koronawirusa na Śląsku. W poniedziałek resort zdrowia poinformował o 150 nowych przypadkach zakażeń w tym regionie. Z danych służb wojewody wynika, że koronawirusa ma co trzeci górnik przebadany podczas piątkowych badań przesiewowych w kopalni Bielszowice w Rudzie Śląskiej, a także co dziesiąty z przebadanych pracowników kopalni Chwałowice w Rybniku.

Strażacy z województwa śląskiego do godziny 21 w niedzielę otrzymali 130 zgłoszeń dotyczących skutków burz, jakie przeszły nad regionem. Najwięcej, około 30 zgłoszeń, dotyczyło terenu powiatu żywieckiego – poinformowała rzeczniczka śląskiej straży pożarnej Aneta Gołębiowska.

Ponad jedna trzecia górników przebadanych podczas piątkowych badań przesiewowych w kopalni Bielszowice w Rudzie Śląskiej jest zakażonych koronawirusem. Tak wynika z danych służb wojewody śląskiego. Od poniedziałku do środy wymazy do testów będą pobrane od kolejnych 1,4 tysiąca górników z tej kopalni.