Katowice

Katowice

Fani tatuażu zjechali do Katowic

Tattoo Konwent po raz pierwszy zawitał do Katowic. Dwudniowy festiwal tatuażu odbywa się w Galerii Szyb Wilson. Podczas konwentu swoje umiejętności prezentuje kilkudziesięciu tatuatorów z Polski i zagranicy. Odwiedzający mogą także wziąć udział w konkursach na najlepsze tatuaże.

Z Rudy Śląskiej do Watykanu. Pobiegnie dla papieża

1,6 tys. kilometrów w nieco ponad trzy tygodnie. Taki cel stawia sobie ultramaratończyk z Rudy Śląskiej. Chce w ten sposób upamiętnić 35. rocznicę wyboru Karola Wojtyły na papieża. W trasę ruszy w najbliższy poniedziałek. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, na Plac św. Piotra w Watykanie dotrze 16 października.

Reanimacja trupa wstrzymana. Ruch na Stadion Śląski jeszcze poczeka

Kolejny rozdział historii o modernizacji Stadionu Śląskiego. Radni Sejmiku Województwa nie poparli uchwały w sprawie zaciągnięcia kredytu w wysokości 42 mln zł, potrzebnych na zadaszenie widowni i niezbędną infrastrukturę techniczną. Przypomnijmy, że Ruch jako gospodarz organizował na nim Wielkie Derby Śląska w sezonach 2007/08 i 2008/09. Kibice "Niebieskich" trochę na kolejną okazję już więc czekają i wygląda na to, że na następną mogą poczekać równie długo.

Jeździsz rowerem po Katowicach? Opowiedz o utrudnieniach

Rozpoczęło się zbieranie pomysłów na ułatwienie życia katowickim rowerzystom. Każdy może zaznaczyć na internetowej mapie, gdzie potrzebne są zmiany. Przez weekend opinie mieszkańców będą zbierane również w mieście, w ramach Dni Organizacji Pozarządowych.

Wprowadzili własne opłaty i zarabiali "na parkingowego"

Niecodzienny sposób na szybki zysk znaleźli dwaj mężczyźni w Bielsku-Białej. Pobierali opłaty za korzystanie z miejsc parkingowych, choć nie mieli do tego prawa. Ubrani w odblaskowe kamizelki nie wzbudzali podejrzeń. Teraz grozi im nawet 8 lat więzienia.

"Jestem pod pokrywą nagrobka". Mężczyzna sam wpadł do grobu?

- Proszę mnie nie ignorować, ja teraz mówię poważnie. Napadło mnie dwóch kolesi i jestem pod pokrywą nagrobka. Ja stąd nie wyjdę, to jest kamień, grób – mówi wystraszony 21-latek z Chorzowa. Pogotowie ujawniło właśnie nagranie tamtego zgłoszenia. Ale według policji, pijany mężczyzna mógł sam wpaść do niezabezpieczonego grobu.

Pijany dyrektor szkoły stracił stanowisko

Dyrektor zespołu szkół w Będzinie, który w ubiegłym tygodniu przyszedł do pracy pod wpływem alkoholu, stracił stanowisko. – Otrzymał już pisemną naganę i odwołanie z funkcji dyrektora – mówi Krzysztof Kozieł, rzecznik Starostwa Powiatowego w Będzinie.

Trzy wypadki i trzech zabitych pieszych

Tragiczny bilans na śląskich drogach. W Jeleśni na jezdni zginął 37-latek, a kierowca uciekł nie udzielając pierwszej pomocy. Do śmiertelnych potrąceń doszło też w Bielsku Białej i Chorzowie.

Rolki i deski opanowały Park Śląski. Zobacz uliczne ewolucje

Zobacz, jakie tricki pokazują przed kamerą uczestnicy sobotniej imprezy "Jazda w kasku nie boli". To pierwsze na Śląsku spotkanie rolkarzy i deskorolkarzy, gdzie jazdę rekreacyjną połączono z zawodami i prezentacjami. Do Parku Śląskiego zjechali zarówno amatorzy, jak i profesjonaliści.

Katowice: tramwaje wracają na główną handlową ulicę

Remont torowiska na głównej ulicy handlowej Katowic dobiegł końca, od poniedziałku pojadą już tamtędy tramwaje. To dwa tygodnie wcześniej, niż zakładano, dzięki czemu miastu udało się zdążyć przed otwarciem nowej galerii handlowej przy dworcu PKP.

Piast Gliwice walczy o dzień wolny od klasówek

Na oryginalny pomysł zwiększenia frekwencji na lokalnych meczach wpadł Piast Gliwice. Drużyna namawia szkoły ze swojego miasta, aby po jej meczach nie robiły uczniom żadnych sprawdzianów. Dzięki temu najmłodsi mogliby bez stresu wybrać się na stadion.

Wpadł sprawca fałszywego alarmu bombowego

Policjanci z Wisły zatrzymali sprawcę fałszywego alarmu bombowego. Z powodu alarmu w placówce finansowej w centrum Warszawy ewakuowano ok. 3 tys. osób. Mężczyźnie może grozić nawet osiem lat więzienia.