Katowice

Katowice

Mieszkańcy Śląska i Zagłębia postanowili powiedzieć "nie" kolejnej podwyżce cen biletów planowanych na Śląsku. Już prawie 5 tys. osób podpisało się pod internetową petycją w tej sprawie. Według mieszkańców ceny biletów idą w górę, a jakość świadczonych przez przewoźnika usług - w dół.

27-latek przyznał się do zabójstwa swojej sąsiadki. Ciało kobiety znalazła w sobotę w jej mieszkaniu policja. Mężczyźnie grozi dożywocie.

- Motorniczych trzeba przede wszystkim dobrze szkolić - mówi pracownik jedynego w województwie śląskim zajmującego się tym ośrodka. Przed wejściem do kabiny trzeba się tam nauczyć, jak bezpiecznie prowadzić tramwaj. - Pasażer musi mieć pewność, że prowadzi go osoba wypoczęta, trzeźwa i odpowiednio przygotowana - mówią tramwajarze.

– Stan zdrowia chłopca się nie zmienia, wciąż jest bardzo ciężki – mówi rzecznik Chorzowskiego Centrum Pediatrii i Onkologii, Grzegorz Grzegorek. Czterolatek trafił do placówki w nocy z 26 na 27 grudnia, pobity przez pijanego 26-letniego partnera matki.

Dzięki anonimowemu zgłoszeniu policjanci z Bytomia zapukali w niedzielę do mieszkania, gdzie dwójką małych chłopców - 10-miesięcznym i 5-letnim - opiekowała się pijana matka. Dzieci trafiły do baci, kobieta - do izby wytrzeźwień.

W niedzielę przed północą, z nieznanych na razie przyczyn w mieszkaniu przy ul. Konopnickiej w Chorzowie wybuchł pożar. Strażacy, którzy przybyli na miejsce, znaleźli w środku spalone ciało.

W nocy z soboty na niedzielę grupa kilkunastu mężczyzn napadła na policjantów z Katowic. Ci musieli wzywać posiłki, by opanować sytuację. - Dwóch funkcjonariuszy zostało niegroźnie rannych. Próbowano zabrać im broń - poinformowała śląska policja.

W katedrze pw. Chrystusa Króla w Katowicach rozpoczęła się w sobotę uroczystość pożegnania zmarłego 29 grudnia wybitnego kompozytora Wojciecha Kilara. Pogrzeb artysty ma charakter państwowy.