Katowice

Katowice

Pacjentka, której 4 grudnia ubiegłego roku lekarze z Centrum Onkologii w Gliwicach przeszczepili twarz czuje się coraz lepiej i opuszcza szpital. Szczegóły zakończonej hospitalizacji członkowie zespołu rekonstrukcyjnego przedstawili podczas konferencji prasowej. Pacjentka osobiście podziękowała zespołowi medycznemu, bliskim i rodzinie dawcy.

Miał 2 promile alkoholu we krwi, a w dłoni pneumatyczny karabinek i 14 sztuk amunicji. 35-letni zabrzanin postrzelił dwóch przypadkowych przechodniów i siebie. Chociaż, jak wstępnie ustaliła policja, za cel obrał sobie nie ludzi, a pobliskie drzewo. Teraz może trafić, ale za kratki.

Uznał, że tarnogórskiej policji brakuje profilu na portalu społecznościowym, więc postanowił go stworzyć. Rzekoma strona komendy nijak miała się do pracy policjantów. 14-latek informował na niej na przykład, jakie firmy polecają mundurowi i publikował ośmieszające ich zdjęcia i komentarze. Teraz zajmie się nim sąd rodziny.

Były oficer ABW Grzegorz S., skazany za niedopełnienie obowiązków w czasie zatrzymywania Barbary Blidy, odwołał się od wyroku. W lipcu 2013 r. sąd skazał go na pół roku więzienia w zawieszeniu. Oskarżony chce powtórzenia procesu.

W Zębie, rodzinnej miejscowości Kamila Stocha emocje nie opadają. Polski skoczek zdobył już drugie złoto olimpijskie. Wszyscy powtarzają, że to po prostu perfekcjonista. - Miał dobrych trenerów - podkreśla nauczycielka wychowania fizycznego Kamila.

W Koziegłowach (woj. śląskie) doszło dzisiaj rano do groźnie wyglądającego wypadku, w którym zderzyły się ze sobą trzy ciężarówki i jeden samochód osobowy. Na szczęście nikomu nic poważnego się nie stało.

Samochód, który dachował na Murckowskiej, potrącił pieszą. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że przyczyną było niedostosowanie prędkości do panujących warunków. O poranku w Katowicach była gęsta mgła, drogi były śliskie.