Katowice

Katowice

Czytanie scenariusza "Golgota Picnic", pokazy filmu z nagranym spektaklem i dyskusje zaplanowano w wielu miastach Polski. To reakcja środowiska artystycznego na odwołanie spektaklu podczas Malta Festival Poznań. Akcja budzi protesty środowisk prawicowych i katolickich. Pod Teatrem Polskim we Wrocławiu gromadzą się wierni, którzy modlą się za artystów. Do modlitwy zaprasza duchowieństwo, a do prokuratury trafiają zawiadomienia o możliwości popełnienia przestępstwa.

Rybnicki Aeroklub świętuje swoje 50-lecie. Z tej okazji mistrzowie akrobacji samolotowej zaprezentowali podniebne show. Oprócz samolotów przygotowanych do akrobacji wyczynowych na lotnisku pojawiły się również maszyny historyczne, na których szkolili się przed wojną niemieccy piloci.

Palenie gumy, ryk silników i jazda w kontrolowanym poślizgu nie tylko w wykonaniu samochodów osobowych, ale także... ciężarówki. Do Kamienia Śląskiego zjechali miłośnicy driftu z całego kraju. Zawody organizowane są w ramach Automaster Show 2014, największego pikniku motoryzacyjnego odbywającego się na granicy województw śląskiego i opolskiego.