Katowice

Katowice

Trzy osoby nie żyją, a dwie są w szpitalu w ciężkim stanie po wypadku w Siewierzu. Jak podaje policja, kierująca oplem vectrą kobieta najprawdopodobniej nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu ciężarówce.

Na przepływającej przez Sosnowiec Białej Przemszy ma powstać mała elektrownia wodna - pierwsza z kilku planowanych przez śląskie wodociągi. Ma być dwa razy wydajniejsza, niż panele fotowoltaiczne w Rudzie Śląskiej i służyć za ochronę przed falami powodziowymi.

- Człowiek jest wart tyle, co komuś może pomóc - mówi Mariusz Szczepański, który wraz z żoną zdecydował się na adopcję ciężko chorej Magdy. Dziewczynki, która urodziła się z całym zespołem wad genetycznych, nie chciał nikt. Teraz trafiła do pełnego miłości domu, zyskując nie tylko rodziców, ale i sześcioro rodzeństwa. Materiał "Faktów" TVN.

Pół roku więzienia w zawieszeniu, roczny zakaz wykonywania zawodu, 4 tys. zł grzywny i 14 tys. zł kosztów sądowych – to kara dla lekarki Katarzyny M. ze szpitala w Zabrzu. Chodzi o sprawę sprzed prawie 5 lat. Kobieta nie udzieliła pomocy chorej na sepsę 20-latce, która po kilku godzinach zmarła – informują "Nowiny Zabrzańskie".

2 tysiące porcji amfetaminy, prawie 150 tabletek ecstasy oraz marihuana. To wszystko było w mieszkaniu 46-letniego dilera z Bielska-Białej (śląskie). Czarnorynkowa wartość środków odurzających szacowana jest na 20 tysięcy złotych. Mężczyźnie grozi do 10 lat więzienia.

Na niestrzeżonym przejeździe w miejscowości Młoszowa (pow. chrzanowski) w Małopolsce samochód zderzył się z pociągiem towarowym. Uszkodzona została trakcja - trasa kolejowa Kraków-Katowice. - W tej chwili ruch odbywa się już normalnie - zapewnia PKP.

Instruktorzy ze szkoły policyjnej w Katowicach pokazują, jak powinno wyglądać wzorowe zatrzymanie przestępcy. Prezentacja kontrastuje z działaniami policji, które mogliśmy zobaczyć na materiałach z Częstochowy czy Bytowa, które niedawno trafiły do sieci.

Kolejne dwie osoby z branży budowlanej, podejrzane o fałszerstwa przy wystawianiu i sprzedaży faktur VAT, zatrzymała Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Straty Skarbu Państwa mogą sięgać kilkunastu milionów złotych - podał rzecznik ABW.

Trzy złote padło łupem trzech młodych dziewczyn, które pobiły swoją rówieśniczkę na dworcu w Gliwicach. Więcej pieniędzy ich ofiara przy sobie nie miała. Dzięki monitoringowi, sprawczynie szybko zatrzymała policja i Straż Ochrony Kolei.