Katowice

Katowice

Policyjny pościg za uciekającym autostradą A4 mężczyzną udało się zakończyć pozytywnie, dzięki przypadkowym kierowcom, którzy nieświadomi tego, co się dzieje, utworzyli tzw. sztuczny korek. - Na początku myślałam, że kręcą jakiś film sensacyjny. Bo tak to wyglądało - mówi kobieta, która była świadkiem i znalazła się w centrum tego wydarzenia.

Śląski Uniwersytet Medyczny chce kształcić specjalistów od homeopatii. Leczenie homeopatyczne od lat dzieli środowisko, bo część lekarzy uważa je za oszustwo i szarlatanerię. Uniwersytet broni się, pokazując, że podobne kierunki od lat działają na uczelniach zachodnich i nikt nie lamentuje. Sprawie przyjrzała sie mreporterka "Faktów" TVN.

Miał ponad 2 promile i wsiadł za kółko. Na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem i wjechał w płot. Nieodpowiedzialnym kierowcą okazała się osoba, która na co dzień stoi na straży prawa - naczelnik wydziału kryminalnego policji w Piekarach Śląskich. Teraz policjantowi grozi zwolnienie z pracy.

Płonące przeszkody, szlabany, beczki i odgłosy wystrzałów - to niektóre z przeszkód, jakie musiały pokonać konie służące w śląskiej policji. Przez dwa dni policjanci ćwiczyli przywracanie ładu i spokoju podczas zabezpieczania imprez masowych. W akcji udział brały również wierzchowce.

Policjanci z Jastrzębia-Zdroju (woj. śląskie) zatrzymali 19-latka, który w spodniach miał ukrytą sporą ilość marihuany. Starczyłoby jej na ponad 1100 działek. Grozi mu do trzech lat więzienia.

W procesie odwoławczym Katarzyny W., skazanej w I instancji na 25 lat więzienia za zabicie półrocznej córki Magdy, zostanie sporządzona uzupełniająca opinia biegłych z zakresu laryngologii i neonatologii - zdecydował w piątek Sąd Apelacyjny w Katowicach, przed którym toczy się proces odwoławczy. Ich powołania chciała obrona.

Jak oszukiwali tak oszukują - zmieniła się tylko wędka i szyld. Metody pracy, towar i skandalicznie wysokie ceny pozostały te same. Eco Vital - firma wciskająca na pokazach garnki za kilka, kilkanaście tysięcy złotych, za co była już karana przez Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów, od teraz wabi klientów nazwą Eko Bon Ton. Jej działalności przyjrzeli się reporterzy "Blisko ludzi".

- Pieniądze zostały przelane na konta pracowników zgodnie z planem – deklaruje rzecznik Kompanii Węglowej Zbigniew Madej. Chodzi o wynagrodzenia w wysokości ok. 356 mln złotych dla ponad 54 tysięcy pracowników w tej największej firmie górniczej w Europie. Deklaracja to efekt pogłosek o zagrożeniu terminowej wypłaty pensji.

Kilkudziesięciu funkcjonariuszy kontroluje od środy hale targowe w Jaworznie (woj. śląskie). Szukają podrobionych towarów. - To nie pierwsza tego typu akcja w tym miejscu, ale pierwsza zakrojona na tak dużą skalę – podkreślają policjanci.