Katowice

Katowice

Kilkadziesiąt ciosów młotkiem na finał libacji

46-letni mężczyzna pokłócił się ze swoim 29-letnim kolegą. Pijacka sprzeczka miała dramatyczny finał. Według ustaleń policji, 46-latek chwycił za młotek i zadał swojemu kompanowi kilkadziesiąt ciosów. Odpowie za usiłowanie zabójstwa.

Zepchnął samochód pod ciężarówkę

Do groźnego wypadku doszło w środę rano w Katowicach. Kierowca ciężarówki zmieniając pas zepchnął pod inny samochód ciężarowy osobowe auto. Kobieta, która je prowadziła trafiła do szpitala.

"Znęcał się nad rodziną". Miał ponad 5 promili

Policjanci w Kaletach zatrzymali 32-letniego mężczyznę, który znęcał się nad rodziną w jednym z mieszkań. Okazało się, że jest kompletnie pijany, a w dodatku czeka na odbycie wyroków za przestępstwa popełnione w przeszłości.

Problemy Śląskiego Banku Żywności. "Ludzie muszą jeść codziennie"

Śląski Bank Żywności działa na ostatkach – do maja planuje rozdać jedynie 330 ton żywności długoterminowej, która trafi do ok. 12 tys. osób. Jeszcze w zeszłym roku Bank pomagał 40 tysiącom mieszkańców województwa, ale zmiany wymusił brak pomocy finansowej z Unii Europejskiej.

Śmiertelnie potrącił pieszego i uciekł. Wpadł po dwóch dniach

Częstochowska policja zatrzymała sprawcę śmiertelnego potrącenia, do jakiego doszło w Aleksandrii (woj. śląskie) w środę. Sprawca po wypadku starał się zatrzeć ślady. - By nie wzbudzać podejrzeń, u mechanika powiedział, że potrącił sarnę - informuje podinsp. Marek Struski, z częstochowskiej policji.

Mierzył z broni do policjantów

Mężczyzna z Katowic groził bronią najpierw kobiecie na ulicy, a potem policji, która próbowała go zatrzymać w mieszkaniu. Po rozmowie z funkcjonariuszami on i jego wspólnik wyszli z rękami w górze.

Katowicki Spodek jak wielka flaga Ukrainy

Katowicki Spodek już po godz. 17. zamienił się w wielką flagę Ukrainy. To wyraz solidarności z protestującymi na Majdanie w Kijowie. Żółto-niebieskie barwy będą rozświetlać centrum stolicy woj. śląskiego przez trzy dni.

Niesprawne aparaty mające ratować życie pod ziemią. Co trzeci ma usterkę. Protest górników

Według ratowników górniczych, którzy w piątek protestowali przed budynkiem Wyższego Urzędu Górniczego prawie 30 proc. aparatów ucieczkowych jest niesprawnych. Żądali przeprowadzenia kontroli oraz wycofania wadliwych urządzeń z kopalń. - Takie działania to potencjalne morderstwo - mówił o dopuszczaniu ich do użytku Paweł Wyciślok, ze Związku Zawodowego Ratowników Górniczych.

W Gliwicach szkolą pilotów dronów. "To jest przyszłość"

W Gliwicach powstał pierwszy w Polsce, certyfikowany ośrodek kształcenia pilotów bezzałogowych statków powietrznych czyli dronów. Tego typu maszyny używane są głównie w wojsku, ale coraz częściej wykorzystuje się je też w akcjach ratowniczych i podczas klęsk żywiołowych.

"Kacper nie mówi, prawdopodobnie nie widzi". Ojczym odpowie za usiłowanie zabójstwa

Pobity czterolatek z Bytomia ma niedowład spastyczny czterokończynowy, nie mówi, prawdopodobnie nie widzi - informuje lekarka z Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach, w którym obecnie przebywa dziecko. Jego matce i jej konkubentowi przedłużono areszt, zmieniono też zarzuty dla obojga - matka odpowie za znęcanie się nad dwojgiem swoich dzieci, mężczyzna - za usiłowanie zabójstwa, nie za pobicie.

Miasto stanie w korkach? Remont w centrum Katowic

Zamykają ulicę, przenoszą przystanek autobusowy i wprowadzają ruch po jednym pasie. W centrum Katowic rusza kolejny etap prac remontowych. Utrudnienia czekają kierowców i pasażerów komunikacji miejskiej.

Przeszczepili jej twarz. Właśnie wyszła ze szpitala

Pacjentka, której 4 grudnia ubiegłego roku lekarze z Centrum Onkologii w Gliwicach przeszczepili twarz czuje się coraz lepiej i opuszcza szpital. Szczegóły zakończonej hospitalizacji członkowie zespołu rekonstrukcyjnego przedstawili podczas konferencji prasowej. Pacjentka osobiście podziękowała zespołowi medycznemu, bliskim i rodzinie dawcy.

Pijany strzelał z okna. Trafił dwie osoby i... siebie

Miał 2 promile alkoholu we krwi, a w dłoni pneumatyczny karabinek i 14 sztuk amunicji. 35-letni zabrzanin postrzelił dwóch przypadkowych przechodniów i siebie. Chociaż, jak wstępnie ustaliła policja, za cel obrał sobie nie ludzi, a pobliskie drzewo. Teraz może trafić, ale za kratki.

Żartował z policji w internecie. Teraz grozi mu sąd rodzinny

Uznał, że tarnogórskiej policji brakuje profilu na portalu społecznościowym, więc postanowił go stworzyć. Rzekoma strona komendy nijak miała się do pracy policjantów. 14-latek informował na niej na przykład, jakie firmy polecają mundurowi i publikował ośmieszające ich zdjęcia i komentarze. Teraz zajmie się nim sąd rodziny.

Oficer ABW skazany ws. zatrzymania Blidy skarży wyrok

Były oficer ABW Grzegorz S., skazany za niedopełnienie obowiązków w czasie zatrzymywania Barbary Blidy, odwołał się od wyroku. W lipcu 2013 r. sąd skazał go na pół roku więzienia w zawieszeniu. Oskarżony chce powtórzenia procesu.