Wrocław

Wrocław

Czołowe zderzenie na ekwadorskiej drodze - to tragiczny finał wyprawy dwóch studentów z Wrocławia, którzy rok temu na motocyklach ruszyli w podróż dookoła świata. - Pomimo mojej resuscytacji Maks zmarł, zanim karetka dotarła na miejsce - mówi Krzysztof i prosi: - Proszę was bardzo, pamiętajcie Maksa, jednego z najlepszych ludzi jakich kiedykolwiek znałem.

- Zerknijmy do pokoju dziecięcego żurawia rajskiego - zaprasza na wycieczkę po gnieździe jedyny pracownik wrocławskiego zoo, którego ptaki dopuszczają do nowo narodzonych pisklaków. A tam? Puszyste kulki, co to robaki lubią wyjadać z dziobów obu rodziców na raz.

- Dolny Śląsk to chyba najciekawszy region Europy - mówią ci, którzy na zamek Książ zaprosili w niedzielę miłośników historii. I pokazali swoją, sensacyjną wersję tajemnic okolicy. - Niemcy w popłochu opuszczali zamek, a Amerykanie, Polacy i Rosjanie forsowali, krzycząc "Do boju!" I zwyciężając - relacjonuje reporter TVN24.

Sobotni poranek, a przed Muzeum Miejskim Wrocławia tłum. Kolejka chętnych do obejrzenia arcydzieł mistrzów malarstwa flamandzkiego ciągnęła się od drzwi pałacu, przez dziedziniec aż po chodnik za bramą muzeum. Ludzie przyciągnęły nie tylko obrazy, ale też spora obniżka cen biletów.

Tłum przy bramkach, wypakowane po brzegi torby i nadzieja, że egipskie kurorty są bezpieczne - tak wyglądała sobotnia odprawa turystów, którzy z Wrocławia polecieli do Marsa Alam. Mimo ostrzeżeń Ministerstwa Spraw Zagranicznych nie zrezygnowali z wczasów, choć niektórzy martwili się o bezpieczny powrót do Polski.

Dwa mecze z zamkniętą trybuną dla najzagorzalszych kibiców rozegrają piłkarze Zagłębia Lubin - taką decyzję podjął wojewoda dolnośląski po ostatnim meczu. Klub zapowiada, że kibice i tak wejdą na stadion. Z kolei fani "Miedziowych", w odpowiedzi, zerwali współpracę z wojewodą, dotyczącą bezpieczeństwa imprez masowych.

Było w rękach ewangelickich kupców i niemieckiego dowództwa, a Francuzi, z bratem Napoleona na czele, chcieli tam stworzyć promenadę. Nazywamy je Wzgórzem Partyzantów, choć wrocławskie wzniesienie partyzantów nigdy nie widziało. Podobno teraz panują tam zła energia i... duch osła, ale są ludzie, którzy chcą to miejsce ożywić.

Nie będzie już przesiadek z pociągu na autobus i przepływania Odry promem. Pasażerowie, którzy od czwartku właśnie w ten sposób pokonywali trasę między Księginicami a Brzegiem Dolnym, zostaną w pociągach. Kolejarzom udało się usunąć wagon, który blokował tory na Dolnym Śląsku.

Uśmierza ból, uspokaja i pomaga w skupieniu. Gaz rozweselający, który z chęcią wdychają pacjentki podczas porodu, wabi przyszłe mamy do Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego we Wrocławiu. Jak działa podtlenek azotu sprawdziła reporterka TVN24.

Można jeździć spokojnie po leśnych ścieżkach. Można też osiągnąć wprawę dżygity i niczym Kozak wskakiwać na konia i zsiadać z siodła rozpędzonego zwierzęcia. W Sudetach nie trzeba wielkich umiejętności, by wakacje spędzić w siodle, ale wprawny miłośnik jazdy również odnajdzie coś dla siebie.

Utrudnienia na autostradzie A4. W okolicach zjazdu na Kostomłoty, na Dolnym Śląsku zderzyło się 7 pojazdów. Na trasie w kierunku Legnicy policja steruje ruchem. Kierowcy stoją w gigantycznym korku.