USA

USA

Koncert mający symbolizować powrót Nowego Jorku do normalności po pandemii COVID-19, odbywający się w sobotę wieczorem w Central Parku, został przerwany przez burzę z piorunami. Policjanci pomagali publiczności opuścić park w furgonetkach. Gwałtowna burza była zwiastunem nadciągającego do północno-wschodniej części Stanów Zjednoczonych huraganu Henri. Według dziennika "New York Times" stany Nowej Anglii nie doświadczyły takiego żywiołu od 30 lat. Gubernator Connecticut Ned Lamont ogłosił stan wyjątkowy, a w Massachusetts w stan gotowości została postawiona Gwardia Narodowa.

Niedźwiedź spacerował po posesji w Pasadenie w amerykańskim stanie Kalifornia. Musiały interweniować służby. Ostrzegały mieszkańców, by unikali obszaru, po którym poruszał się niedźwiedź. Dopiero po kilku godzinach udało się go uśpić.

Pozostałości po burzy tropikalnej Fred spowodowały ulewne opady deszczu w amerykańskim stanie Massachusetts, doprowadzając do powodzi błyskawicznej. Służby uratowały cztery osoby uwięzione przez wysoką wodę w przejeździe podziemnym.

Nie spotkałem się z kwestionowaniem wiarygodności USA ze strony sojuszników w związku z wyjściem sił amerykańskich z Afganistanu - powiedział prezydent Joe Biden. Jak dodał, wielu sojuszników chwaliło szybkość działania amerykańskich wojsk. Podkreślił również, że z Afganistanu zostaną ewakuowani wszyscy Amerykanie, którzy chcą wrócić do domu.