USA

USA

"Brazylijski Trump" odwiedzi Waszyngton

Prezydent Brazylii Jair Bolsonaro 19 marca złoży wizytę w Waszyngtonie, gdzie spotka się z prezydentem USA Donaldem Trumpem - poinformował w piątek Biały Dom. Tematem rozmów będzie m.in. sytuacja w Wenezueli, ogarniętej kryzysem politycznym.

"Polska jest jednym z najsilniejszych partnerów programu Fulbrighta"

"Pierwsze słowo, które przychodzi mi do głowy, gdy słyszę program Fulbrighta, to doskonałość. Już od 60 lat zajmuje się wymianami akademickimi między Polską i USA" - napisała na Twitterze ambasador USA w Polsce Georgette Mosbacher. - Polska jest jednym z najsilniejszych i najbardziej oddanych partnerów programu Fulbrighta - zaznaczyła.

Były szef sztabu wyborczego Trumpa skazany

Sąd w Alexandrii w stanie Wirginia skazał Paula Manaforta, byłego szefa sztabu wyborczego Donalda Trumpa, na prawie cztery lata więzienia za przestępstwa finansowe - poinformowały w czwartek wieczorem czasu lokalnego amerykańskie media.

Chiński koncern pozwał Stany Zjednoczone

Huawei złożył w czwartek pozew przeciw Stanom Zjednoczonym. Zastrzeżenia dotyczą przyjęcia przez USA regulacji zabraniających administracji rządowej utrzymywania kontaktów z firmami używającymi infrastruktury telekomunikacyjnej chińskiego koncernu.

Kandydat Trumpa na ambasadora i trudne pytania w Senacie

Desygnowany przez prezydenta Donalda Trumpa na ambasadora USA w Rijadzie John Abizaid przekonywał w środę podczas przesłuchania w Senacie, że Stany Zjednoczone potrzebują "mocnego i dojrzałego partnerstwa z Arabią Saudyjską" w celu zapewnienia bezpieczeństwa na Bliskim Wschodzie, pomimo "wyzwań", jakich dostarcza to partnerstwo. W trakcie przesłuchania padły ostre słowa pod adresem saudyjskiego następcy tronu, księcia Muhammada ibn Salmana. - Jest lekkomyślny, bezwzględny i ma skłonność do eskalacji - przekonywał senator Marco Rubio.

Były prawnik Trumpa przekazał dokumenty. "W istotny sposób popchną dochodzenie"

Michael Cohen, były prawnik Donalda Trumpa, który w środę zeznawał przed komisją wywiadu Izby Reprezentantów, udostępnił członkom komisji cały szereg dokumentów i zapowiedział, że może przekazać jeszcze inne - powiedział dziennikarzom szef komisji Adam Schiff. - Pozwoli to nam w istotny sposób popchnąć nasze dochodzenie naprzód - dodał.

"Nieludzkie, gardłowe wycie". Tajemnica śmierci Otto Warmbiera nadal nierozwikłana

Otto Warmbier szarpał się i wył przywiązany do noszy, jego nogi i ręce były zdeformowane, a oczy puste - tak opisali stan uwolnionego w 2017 roku z północnokoreańskiego więzienia syna jego rodzice. Otto zmarł sześć dni później w USA, a o jego sprawę pytany był Donald Trump po ostatnim spotkaniu z Kim Dzong Unem. "South China Morning Post" przy tej okazji twierdzi, że sprawa śmierci Warmbiera jest bardziej skomplikowana, niż dotąd sądzono.