USA

USA

Ambasada USA w Turcji zamknięta w poniedziałek

Ambasada USA w stolicy Turcji Ankarze będzie zamknięta w poniedziałek ze względów bezpieczeństwa. Interesanci będą mogli liczyć na pomoc placówki dyplomatycznej jedynie w sytuacjach awaryjnych.

Chcieli zabrać syna na ferie, zginęli. 19-latek złapany

19-letni student, podejrzewany o zabicie w piątek rodziców w kampusie uniwersytetu w Mount Pleasant w stanie Michigan, został zatrzymany. Doszło do tego w sobotę we wczesnych godzinach rannych, po wielogodzinnych poszukiwaniach mężczyzny przez ponad 100 policjantów.

Trump krytykowany. Juncker zapowiada: nie będziemy siedzieć bezczynnie

Czwartkowe oświadczenie prezydenta USA informujące o zamiarze wprowadzenia w przyszłym tygodniu 25 procentowego cła na import stali i 10 procentowego na aluminium spotkało się z międzynarodowym krytyką. Głos w tej sprawie zabrały między innymi Międzynarodowy Fundusz Walutowy i szef Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker.

Strzały na kampusie uczelni. Są zabici

Dwie osoby zginęły w piątek w wyniku strzałów na kampusie uczelni Central Michigan University w Mount Pleasant w stanie Michigan - poinformowała policja. Sprawca znajduje się na wolności.

Rosjanie odwołują spotkanie z Amerykanami. "Nie jest możliwe"

Rosja odwołała zaplanowane na marzec rozmowy strategiczne ze Stanami Zjednoczonymi po tym, jak delegacja amerykańska w ostatniej chwili wycofała się ze spotkania poświęconego cyberbepieczeństwu - oświadczył ambasador Rosji w Waszyngtonie Anatolij Antonow.

USA: Rosja naruszyła zobowiązania dotyczące broni jądrowej

Departament Stanu oskarżył w czwartek Rosję o rozwijanie destabilizujących systemów broni z pogwałceniem zobowiązań wynikających z układu o likwidacji pocisków rakietowych średniego zasięgu (INF). Była to reakcja na orędzie Putina na forum rosyjskiego Zgromadzenia Federalnego.

Karabin biblijną "żelazną rózgą". Uzbrojeni wierni wypełnili kościół

Setki par z karabinami Ar-15 w rękach wzięły udział w specjalnej uroczystości odłamu Kościoła Zjednoczeniowego w Pensylwanii. Podczas niej błogosławiono ich małżeństwa i celebrowano przyniesioną broń. Wyznawcy uważają ją za biblijne "żelazne rózgi", które mogłyby ocalić życie w ostatniej strzelaninie w liceum na Florydzie.

Kokpit zamienił się w zamrażarkę. Piloci wylądowali dzięki zegarkom

Kolejna załoga amerykańskiej maszyny EA-18G miała bardzo ciężkie przeżycia z powodu awarii systemu tlenowego. Podczas lotu na dużej wysokości temperatura w kokpicie nagle spadła do -30 stopni Celsjusza, a wnętrze wypełniła błyskawicznie zamarzająca para. Z dużym problemem i odmrożeniami zdołali wylądować.

Będą nowe maszyny Air Force One. Mają być tańsze

Prezydent USA Donald Trump zawarł "nieformalną" umowę z koncernem Boeing na zakup dwóch nowych samolotów Air Force One za 3,9 miliarda dolarów czyli o 1,4 miliarda dolarów mniej, niż pierwotnie zakładano - poinformował Biały Dom.

Waszyngton grozi działaniem, "jeśli Rosja będzie nadal kryć Iran"

Za sprawą państw zachodnich Rada Bezpieczeństwa Organizacji Narodów Zjednoczonych miała potępić Teheran za to, że dopuścił do zbrojenia radykalnego szyickiego ruchu Huti w Jemenie. Rosyjskie weto podjęcie takiej decyzji uniemożliwiło. Stany Zjednoczone zagroziły podjęciem działań.