USA

USA

Umowa handlowa UE-USA może podzielić los ACTA, która została odrzucona przez Unię po protestach społecznych. Ponad 120 organizacji pozarządowych protestuje przeciwko podpisaniu porozumienia między tymi globalnymi graczami. Wskazują na zagrożenia, które niesie dla konsumentów oraz na brak przejrzystości.

Rozbicie malezyjskiego boeinga nad Ukrainą świadczy o eskalacji konfliktu. Osłabi to zaufanie inwestorów, wyhamuje rosyjską gospodarkę i zaszkodzi perspektywie jej wzrostu w przyszłości – ocenia duński bank inwestycyjny Danske.

Mieszkańcy na przedmieściach Carson City w Nevadzie nie mieli okazji się porządnie wyspać. Podczas burzy ze środy na czwartek błyskawica uderzyła w pole, zaprószając ogień. Płomienie szybko znalazły się niebezpiecznie blisko zabudowań, wymuszając ewakuację lokalnej ludności.

USA uważają, że malezyjski samolot, który w czwartek rozbił się na wschodzie Ukrainy, został strącony rakietą ziemia-powietrze - powiedzieli agencji Reutera dwaj wyżsi przedstawiciele amerykańskich władz. Na pokładzie maszyny było 298 osób. Wszyscy zginęli.

Amerykanie nie mogą narzekać na brak pogodowych wrażeń, i nie chodzi tu tylko o to, że zapewniają je im tornada. W ostatnim czasie intensywne, bo burzowe opady, dokuczały mieszkańcom stanów Nowy Jork i New Jersey. Transport drogowy został sparaliżowany. W wielu miejscach ulice zostały całkowicie zalane.

Nierówności społeczne w dochodach zagrażają kapitalizmowi, należy podnieść place minimalne - uważa Bill Gross, założyciel Pimco, jednego z największych na świecie funduszu obligacji. Gross w felietonie dla USA Today stwierdził, że nierówności w dochodach są największe od lat 20. XX wieku.

Produkcja przemysłowa w USA w czerwcu br. wzrosła o 0,2 proc. miesiąc do miesiąca, w maju wskaźnik wzrósł o 0,5 proc. po korekcie - podała Rezerwa Federalna.

Przez trwającą suszę w Kalifornii przewiduje się, że straty wyniosą 2,2 miliardy dolarów. 17 tys. osób straciło prace w rolnictwie (najwięcej w mieście San Joaquin Valley) z powodu zniszczenia upraw. Te informacje zostały zawarte we wtorkowym raporcie sporządzonym przez Uniwersytet Kalifornijski.

Katar zamierza zakupić w USA pociski ziemia-powietrze Patriot oraz śmigłowce bojowe Apache w ramach kontraktu na dostawy uzbrojenia łącznej wartości 11 mld dolarów - poinformowała w poniedziałek agencja AFP, powołując się na wyższych rangą przedstawicieli Pentagonu.

7 mld dolarów kary zapłaci Citigroup za to, że udzielał ryzykownych kredytów hipotecznych. Płacąc tą gigantyczną kwotę w ramach ugody, uniknie procesu sądowego w sprawie narażania swoich klientów na znaczące straty i utratę przez nich nieruchomości.

Zdarza się od dwóch do czterech razy w roku i przyciąga tysiące turystów z całego świata. Mowa o Manhattanhenge - niezwykle efektownym zjawisku polegającym na tym, że zachodzące słońce wręcz idealnie pokrywa się z 42. ulicą Manhattanu. Spektakl ten można było podziwiać w weekend.

Prokuratorzy federalni rozszerzyli śledztwo wobec General Motors - informuje Reuters powołując się na źródła zbliżone do sprawy. Funkcjonariusze prześwietlają historię działalności spółki na 10 lat wstecz od 2009 r., kiedy to spółka zbankrutowała. Sprawdzą, czy pracownicy tuszowali fakt niebezpiecznej usterki w autach.