USA

USA

Dziesiątki tysięcy bez prądu, setki odwołanych lotów

To już trzeci żywioł w ciągu dwóch tygodni, który uderzył w północno-wschodnie Stany Zjednoczone. Dziesiątki tysięcy odbiorców zostało odciętych od prądu w samym Massachusetts. Miejscami spadło pół metra śniegu. Największe utrudnienia w Bostonie

CIA po raz pierwszy w historii ma pokierować kobieta

Donald Trump poinformował we wtorek na Twitterze, że nowym szefem CIA ma zostać Gina Haspel. Zastąpi na tym stanowisku Mike'a Pompeo, którego prezydent wyznaczył na nowego szefa dyplomacji. Haspel będzie pierwszą kobieta w historii USA na stanowisku dyrektora CIA.

"Nie jest ujmą odebrać telefon od Tillersona"

- Nie ma dnia, żeby PiS nie pogrążał się jeszcze bardziej - stwierdził poseł Piotr Zgorzelski z PSL pytany o doniesienia, jakoby prezydenta Andrzej Duda nie odebrał telefonu od sekretarza stanu USA Rexa Tillersona. Z kolei wicemarszałek Senatu z PiS Michał Seweryński podkreślił, że ma pełne zaufanie do prezydenta.

Widowiskowa katastrofa śmigłowców. Po latach ujawniono nagranie

Amerykańskie Narodowe Biuro Bezpieczeństwa Transportu opublikowało nagranie przedstawiające bardzo widowiskowy, ale ostatecznie niegroźny wypadek dwóch policyjnych śmigłowców. Wirniki obu maszyn zetknęły się, eksplodując deszczem odłamków i uszkadzając obie maszyny. Sześć osób zostało rannych, ale niegroźnie. Do wypadku doszło w 2012 roku w kalifornijskiej Pasadenie. Wideo opublikowano dopiero teraz.

USA zwołały w trybie pilnym spotkanie w sprawie ataków w Syrii

Jeśli informacje o atakach w południowo-zachodniej Syrii są prawdziwe, to jest to zerwanie rozejmu przez Damaszek - podał w poniedziałek Departament Stanu. Stany Zjednoczone zwołały w pilnym trybie spotkanie w Jordanii' w związku z doniesieniami o trwających walkach.

Tillerson zgadza się z May. Sugeruje, że Rosja stoi za otruciem

Biały Dom uważa za uzasadnione podejrzenia Wielkiej Brytanii, jakoby za otruciem byłego pracownika GRU, Siergieja Skripala, stała Rosja - oświadczył w poniedziałek amerykański sekretarz stanu Rex Tillerson, którego słowa przytacza Reuters. - Pociągnie to za sobą reakcję - dodał Tillerson.

Tillerson o spotkaniu z Kim Dzong Unem: trzeba jeszcze wielu kroków

Sekretarz stanu USA Rex Tillerson powiedział w poniedziałek, że "trzeba jeszcze wielu kroków", aby ustalić miejsce spotkania przywódców USA i Korei Północnej, oraz zakres tematów, które zostaną poruszone. Dodał, że planowanie negocjacji jest na bardzo wczesnym etapie.

Do klubu w samej bieliźnie i na białym koniu

Do jednego z klubów nocnych w Miami Beach na Florydzie wjechała konno kobieta ubrana jedynie w bieliznę. Miała być atrakcją, ale koń spłoszył się i zrzucił ją z siebie. Właściciele lokalu stracili już licencję na jego prowadzenie, prawdopodobnie usłyszą również zarzuty, między innymi znęcania się nad zwierzęciem.

"Nasze możliwości w USA są zamrożone"

Kryzys zdecydowanie jest, ale raczej amerykańsko-polski niż polsko-amerykański, bo chociaż wywołany bardziej przez nas, to realizowany w USA - ocenił w programie "Horyzont" w TVN24 profesor Zbigniew Lewicki, amerykanista z Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Jego zdaniem wizyta Krzysztofa Szczerskiego w Waszyngtonie jest najlepszym dowodem, że "nasze możliwości są zamrożone".

"Najbardziej znienawidzony człowiek Ameryki" skazany na więzienie

Martin Shkreli, były szef firmy farmaceutycznej, który wzbudził w 2015 roku oburzenie, gwałtownie podnosząc cenę leku ratującego życie, usłyszał wyrok. Został skazany na siedem lat pozbawienia wolności, musi także zapłacić 75 tysięcy dolarów grzywny. Werdykt zapadł jednak w innej sprawie, niż w tej, po której zaczęto go określać mianem "wroga publicznego numer jeden" i "najbardziej znienawidzonego człowieka Ameryki".

Wielka zagadka zaginięcia Earhart. "99 procent" pewności

Brytyjski lekarz badający w 1940 roku kości znalezione na bezludnym pacyficznym atolu Nikumaroro mógł popełnić kardynalny błąd. Z nowych analiz, dokonanych w oparciu o zdobycze współczesnej wiedzy, wynika, że wcale nie należały one do "krępego i niskiego mężczyzny", ale niemal idealnie pasują do słynnej amerykańskiej pilotki Amelii Earhart. Może to wskazywać na rozwiązanie tajemnicy jej zaginięcia i oznaczać, że przeżyła ona katastrofę, a później zmarła jako rozbitek.

Tillerson: Trump sam podjął decyzję o spotkaniu z Kimem

Sekretarz stanu USA Rex Tillerson oświadczył w piątek, że prezydent Donald Trump sam podjął decyzję o spotkaniu z przywódcą Korei Północnej. Kim Dzong Unem, uznając, że jest odpowiedni moment na rozmowy, ale nie na formalne negocjacje.