USA

USA

Ciężarówka porzucona na torach. Po chwili zmiażdżył ją pociąg

W sobotę na jednym z przejazdów kolejowych w amerykańskim stanie Georgia utknęła ciężarówka. Kierowca bezskutecznie próbował ruszyć, lecz, gdy zobaczył zbliżający się pociąg, zmuszony został do porzucenia pojazdu i ucieczki. Lokomotywa z impetem uderzyła w ciężarówkę i pociągnęła ją ze sobą wzdłuż torów. Nikt nie został w zdarzeniu poszkodowany.

Rosyjski haker, złapany w Czechach, przekazany USA

Władze Republiki Czeskiej zdecydowały o ekstradycji do USA rosyjskiego hakera Jewgienija Nikulina - poinformował rzecznik czeskiego ministerstwa sprawiedliwości. Agencja CTK podała, że samolot z mężczyzną, którego wydania domagała się też Rosja, odleciał do Stanów Zjednoczonych w czwartek.

Kolejna dymisja w Białym Domu

Dotychczasowy sekretarz do spraw weteranów David Shulkin został w środę odwołany ze stanowiska. Prezydent Donald Trump poinformował za pośrednictwem Twittera, że zamierza powierzyć to stanowisko prezydenckiemu lekarzowi Ronny'emu Lynn Jacksonowi.

Skandal w klinice leczenia niepłodności. Stracone szanse na dzieci

Cztery tysiące szans na posiadanie dzieci zostało bezpowrotnie straconych. Tyle właśnie jajeczek i embrionów na początku marca uległo zniszczeniu w jednej z klinik leczenia niepłodności w amerykańskim Ohio. Okazało się, że alarm, który miał powiadamiać personel medyczny, że dzieje się coś złego, był wyłączony. Materiał z programu "24 Godziny" w TVN24 BiS.

Stany Zjednoczone wydalą z kraju 60 Rosjan

W odpowiedzi na atak z Salisbury w Wielkiej Brytanii i pogwałcenie przez Rosję zasad rozprzestrzeniania broni chemicznej, Stany Zjednoczone wydalą 48 rosyjskich oficjeli pracujących w misji tego kraju w USA oraz 12 członków rosyjskiego przedstawicielstwa przy ONZ - poinformowała w oświadczeniu rzeczniczka Departamentu Stanu USA Heather Nauert. Biały Dom stwierdził, że ""dzisiejsze działania sprawiają, że Stany Zjednoczone są bezpieczniejsze".

"Proizraelski jastrząb" nowym doradcą Trumpa. "To presja na Iran"

Iran powinien wzmocnić stosunki z Rosją i Chinami, by przeciwstawić się twardszej postawie USA, oczekiwanej po mianowaniu przez prezydenta Donalda Trumpa Johna Boltona na doradcę do spraw bezpieczeństwa narodowego - cytują media wpływowego irańskiego deputowanego.

Trump decyduje w sprawie osób transpłciowych w armii

Prezydent USA Donald Trump zrezygnował z wprowadzenia całkowitego zakazu przyjmowania osób transpłciowych do wojska. Pozostawił ministrowi obrony Jamesowi Mattisowi możliwość rozpatrzenia każdego przypadku z osobna.