Czarno na białym

Czarno na białym

W ostatnich latach przyzwyczailiśmy się, że frekwencja wśród najmłodszych nie zachwyca. Tym razem było inaczej. Młodzi 28 czerwca tłumnie poszli do wyborów. Co sprawiło, że wyszli z domów? Jakie mają poglądy? Co jest dla nich ważne i czego oczekują od prezydenta pytał na wyborczych wiecach Andrzeja Dudy i Rafała Trzaskowskiego reporter "Czarno na białym" Piotr Świerczek.

Jak w środę wyglądała walka o głosy wyborców? Subiektywny przegląd wydarzeń wyborczych reportera "Czarno na białym" Łukasza Karusty.

Reporterzy "Czarno na białym" Artur Warcholiński i Paulina Tomanek sprawdzają, do kogo bliżej jest wyborcom Krzysztofa Bosaka - do Rafała Trzaskowskiego czy do Andrzeja Dudy.

Andrzej Duda będzie w poniedziałek czekał na Rafała Trzaskowskiego w Końskich, ale równie dobrym adresem byłby Żywiec, bo to też małe miasto, a do tego w poprzednich wyborach prezydenckich wynik z Żywca był bardzo podobny do ogólnokrajowego wyniku. Dlatego to tam o nastroje wyborcze i Polskę marzeń pytał w wyborczą niedzielę reporter "Czarno na białym" Artur Zakrzewski.

Autorski przegląd ostatnich kilku godzin kampanii – to co wydarzyło się po ogłoszeniu wyników sondażowych w wieczorze wyborczym przedstawił Łukasz Karusta z "Czarno na białym".

Raz na pięć lat mają miejsce sytuacje, które zostają w pamięci dużo dłużej niż pięć lat. Reporter "Czarno na białym" Łukasz Karusta przygotował dla programu "Czas decyzji" zestawienie zdarzeń zmieniających w przeszłości bieg kampanii prezydenckich, od roku 1990 do 2015.

Wielokrotne przesłuchania, rozbieranie do naga, uporczywe śledzenie i konfiskata banerów z hasłami - to tylko kilka z wielu metod, jakie policja stosuje wobec ludzi krytykujących władze. Piotr Świerczek.

Autorski przegląd tego, co dziś mówili, gdzie byli i co robili kandydaci na prezydenta. Łukasz Karusta z "Czarno na białym".

Reporter "Czarno na białym" Tomasz Kułakowski sprawdził, co pięć lat temu w kwestiach gospodarczych obiecywał Andrzej Duda i co proponuje dziś.

Sylwetka kandydata na prezydenta Krzysztofa Bosaka w materiale Artura Zakrzewskiego reportera "Czarno na białym", który próbował zweryfikować i porównać to, co do tej pory prezentował kandydat Konfederacji podczas swojej działalności politycznej i to, co mówi teraz.

"Ktoś taki jak ja w większości sytuacji już by się dawno poddał. A ja jestem kandydatem na prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej". Z Robertem Biedroniem rozmawiał Dariusz Kubik reporter "Czarno na białym".

Kampanijny poniedziałek zaczął się w teatrze w Gorzowie, gdzie przemawiał Władysław Kosiniak-Kamysz. Walczący o reelekcję prezydent Andrzej Duda w Pałacu spotkał się z rolnikami. Z kolei Rafał Trzaskowski zapowiedział składanie raportów o stanie państwa. Łukasz Karusta.

Dwa projekty ustaw Biedronia, piątka Bosaka dla gospodarki, Kosiniak-Kamysz odwiedzający Grójec, Andrzej Duda próbujący swojskich specjałów województwa świętokrzyskiego, Trzaskowski wizytujący gospodarstwo rolne pod Włocławkiem i Hołownia przedstawiający pełnomocnika ds. zwierząt. Tak wyglądał kampanijny piątek. Więcej szczegółów w materiale reportera "Czarno na białym" Artura Warcholińskiego.