Czarno na białym

Czarno na białym

Autorski przegląd ostatnich kilku godzin kampanii – to co wydarzyło się po ogłoszeniu wyników sondażowych w wieczorze wyborczym przedstawił Łukasz Karusta z "Czarno na białym".

Raz na pięć lat mają miejsce sytuacje, które zostają w pamięci dużo dłużej niż pięć lat. Reporter "Czarno na białym" Łukasz Karusta przygotował dla programu "Czas decyzji" zestawienie zdarzeń zmieniających w przeszłości bieg kampanii prezydenckich, od roku 1990 do 2015.

Wielokrotne przesłuchania, rozbieranie do naga, uporczywe śledzenie i konfiskata banerów z hasłami - to tylko kilka z wielu metod, jakie policja stosuje wobec ludzi krytykujących władze. Piotr Świerczek.

Autorski przegląd tego, co dziś mówili, gdzie byli i co robili kandydaci na prezydenta. Łukasz Karusta z "Czarno na białym".

Reporter "Czarno na białym" Tomasz Kułakowski sprawdził, co pięć lat temu w kwestiach gospodarczych obiecywał Andrzej Duda i co proponuje dziś.

Sylwetka kandydata na prezydenta Krzysztofa Bosaka w materiale Artura Zakrzewskiego reportera "Czarno na białym", który próbował zweryfikować i porównać to, co do tej pory prezentował kandydat Konfederacji podczas swojej działalności politycznej i to, co mówi teraz.

"Ktoś taki jak ja w większości sytuacji już by się dawno poddał. A ja jestem kandydatem na prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej". Z Robertem Biedroniem rozmawiał Dariusz Kubik reporter "Czarno na białym".

Kampanijny poniedziałek zaczął się w teatrze w Gorzowie, gdzie przemawiał Władysław Kosiniak-Kamysz. Walczący o reelekcję prezydent Andrzej Duda w Pałacu spotkał się z rolnikami. Z kolei Rafał Trzaskowski zapowiedział składanie raportów o stanie państwa. Łukasz Karusta.

Dwa projekty ustaw Biedronia, piątka Bosaka dla gospodarki, Kosiniak-Kamysz odwiedzający Grójec, Andrzej Duda próbujący swojskich specjałów województwa świętokrzyskiego, Trzaskowski wizytujący gospodarstwo rolne pod Włocławkiem i Hołownia przedstawiający pełnomocnika ds. zwierząt. Tak wyglądał kampanijny piątek. Więcej szczegółów w materiale reportera "Czarno na białym" Artura Warcholińskiego.

Punktem wyjścia jest to, że kandydat musi być dobry i musi zacząć kampanię tam, gdzie widać będzie euforię, ale potem zadaniem sztabu jest dobrze przewidzieć, gdzie są wyborcy, którzy jeszcze nie są przekonani, że na naszego kandydata zagłosują, ale jest szansa by ich do tego przekonać. Marcin Gutowski, reporter "Czarno na białym" pokazał, co można wyczytać z trasy podróży kandydatów.

To będą pierwsze takie wybory. Organizowane w czasach pandemii i gospodarczego kryzysu. Wirus nie daje za wygraną. Tylko w czwartek przybyło ponad pół tysiąca chorych, a to jeden z najwyższych odczytów. Wzrosła liczba zakażonych bo, jak słyszymy od rządu, wzrosła liczba testów, głównie na Śląsku. Rozmiaru Covid-19 w skali kraju nie znamy, ale wiemy jedno: wybory trzeba zorganizować. Problem w tym, że w kampanii o maseczkach i dystansie mało kto pamięta. Tomasz Kułakowski.

Jak świat długi i szeroki politycy marzą o gospodarczej koniunkturze, niskim bezrobociu i rosnących płacach. Bill Clinton do dziś kojarzony jest ze złotym okresem wzrostu amerykańskiej gospodarki. Putin zyskiwał w oczach obywateli, bo władzę objął w najgłębszym kryzysie. Po krachu na rublu i bankructwie kraju przyszło mocne odbicie. W Polsce prezydent Andrzej Duda chwali się wielkim gospodarczym zrywem i czymś co zaczęło się w 2015 roku. Dlatego Artur Warcholiński z "Czarno na białym", poszerza perspektywę gospodarczego boomu i tego, co udało się w Polsce zrobić nie tylko na przestrzeni ostatnich pięciu lat.

Szymon Hołownia mówił o opodatkowaniu Kościoła, kandydat Lewicy zachwycał się przydrożną kapliczką, lider Ludowców sporo mówił o zdrowiu, jak to lekarz. Tymczasem Andrzej Duda i Rafał Trzaskowski wymieniali się oskarżeniami pod swoim adresem. Tak wyglądał kolejny dzień kampanii na ostatniej prostej przed wyborami. Przegląd Artura Warcholińskiego, reportera "Czarno na białym".

Andrzej Duda i Rafał Trzaskowski w ostatnią sobotę odwiedzili Opolszczyznę. Choć w linii prostej dzieliły ich zaledwie kilometry, to w podejściu do kwestii LGBT - prawdziwa przepaść. Trzaskowski mówił też o potrzebie likwidacji TVP Info, ale jeszcze niedawno chwalił 500 plus i Lecha Kaczyńskiego. Sławomir Sierakowski z "Krytyki politycznej" zauważa, że kandydat KO na prezydenta "gra na kilku fortepianach", gdyż musi przekonać do siebie wyborców z obu stron politycznej barykady. - Trzaskowski jest ostatnią szansą opozycji - dodaje dziennikarz. Reportaż Dariusza Kubika z "Czarno na Białym".