Polscy eurodeputowani nie walczą już o Joaninę

Europarlament ma w środę przedstawić swoje stanowisko w sprawie ustaleń szczytu UE z czerwca i projektu nowego Traktatu. - Wygląda na to, że polscy eurodeputowani "odpuszczają" walkę o wzmocnienie polskiej pozycji po 2017 roku - relacjonuje korespondentka TVN24 Inga Rosińska.

Watykan: kościół ewangelicki to nie Kościół

Tylko Kościół katolicki zasługuje na miano Kościoła Chrześcijańskiego - głosi Watykan w swoim najnowszym dokumencie. Pojęcie to rozszerza na prawosławie, ale już nie na kościoły protestanckie.

Muzułmańscy rebelianci ścinają głowy

14 filipińskich żołnierzy zginęło przy próbie odbicia katolickiego księdza z rąk muzułmańskich separatystów. 10 z nich po śmierci rebelianci odcięli głowy.

Koniec oblężenia Czerwonego Meczetu

Jak podają pakistańskie władze - ostatecznie zakończyło się oblężenie Czerwonego Meczetu. Bilans walk to ponad 60 zabitych - w tym 8 żołnierzy i główny mułła - Abdul Rashid Ghazi. Uwolniono również 50 kobiet i dzieci, które były więzione w podziemiach meczetu.

Unia zajmie się Joaniną

Europarlament ma w środę przedstawić swoje stanowisko w sprawie ustaleń szczytu UE z czerwca i projektu nowego Traktatu.

Broń do pieca

Kilkanaście tysięcy sztuk broni z trafiło do hutniczego pieca w Sogamoso w Kolumbii. Karabiny, pistolety, granatniki i moździerze skonfiskowały władze, bądź dobrowolnie oddali je lewicowy partyzanci, prawicowe bojówki i przestępcy.

Katastrofa amerykańskiego samolotu

Dwie osoby nie żyją, a trzy są poważnie ranne po tym, jak mały samolot runął na jeden z domów na przedmieściach Orlando w USA. Pilot próbował awaryjnie lądować.

Pogrzeb ofiar masakry

Szczątki ponad 450 osób zostaną pochowane dziś w Srebrenicy w Bośni - w rocznicę masakry 8 tysięcy tamtejszych muzułmanów dokonanej przez serbskich żołnierzy.

Al-Kaida straszy Wielką Brytanię

Ajman al-Zawahiri, człowiek nr 2 w dowództwie międzynarodowej sieci terrorystycznej Al-Kaida, zagroził, że "odpowie" na niedawną decyzję władz Wielkiej Brytanii o nadaniu szlachectwa autorowi "Szatańskich wersetów" Salmanowi Rushdiemu.

Odpowiedzą za masakrę w Srebrenicy

Wysoki przedstawiciel wspólnoty międzynarodowej w Bośni i Hercegowinie, Słowak Miroslav Lajczak, zdymisjonował we wtorek jednego z dowódców policji w serbskiej części kraju i zawiesił w obowiązkach 35 tamtejszych funkcjonariuszy policji w związku masakrą Muzułmanów w Srebrenicy z 1995 roku.

"Rydzyk to Goebbels w koloratce"

- Nie można tolerować księdza, nawołującego miliony Polaków do nienawiści - apeluje Centrum im. Szymona Wiesenthala w Los Angeles. Centrum poprosiło Benedykta XVI o odwołanie o. Tadeusza Rydzyka.

Barroso: to nie Polska jest najtrudniejszym partnerem

- Przedstawianie Polski jako kraju antyeuropejskiego jest niesprawiedliwe i szkodliwe. Jeśli dziś w Europie jest jakaś proeuropejska opinia, to właśnie w Polsce - stwierdził szef Komisji Europejskiej, ale dodał: - Do Jaonniny wracać nie będziemy.

Mułła Czerwonego Meczetu nie żyje

W czasie szturmu armii pakistańskiej na okupowany przez radykałów islamskich Czerwony Meczet w Islamabadzie zginęło co najmniej 60 ludzi, w tym ośmiu żołnierzy i główny mułła meczetu.

10 samochodów miało wylecieć w powietrze

Grupa, która podjęła pod koniec czerwca trzy nieudane próby zamachów terrorystycznych w Londynie i Glasgow, planowała wykorzystać w sumie 10 samochodów-pułapek - donosi na swojej stronie internetowej brytyjski tabloid "The Sun".

Rosjanie giną w Czeczenii

Trzech rosyjskich żołnierzy zginęło, a pięciu zostało rannych w wyniku wybuchu miny przydrożnej i ostrzału pojazdu opancerzonego w Czeczenii - poinformowały we wtorek miejscowe władze

Już 600 miliardów za "wojnę z terroryzmem"

Według niezależnego raportu instytucji badawczej amerykańskiego Kongresu, każdy miesiąc amerykańskich działań wojennych na Bliskim Wschodzie kosztuje Stany Zjednoczone ponad 12 miliardów dolarów.

Wulkan wybuchnie w ciągu doby

Tysiące ludzi na wschodzie Indonezji ewakuowano w związku z groźbą erupcji wulkanu Gamkonora na wyspie Halmahera, należącej do łańcucha Moluków.

Fala upałów zalewa USA

Upały trapiące od tygodni zachodnią część Stanów Zjednoczonych dotarły w ciągu ostatniej doby na północny wschód kraju. Burmistrz Nowego Jorku wzywa do oszczędzania energii elektrycznej.

Kara śmierci za korupcję

W Chinach stracono wysokiego urzędnika państwowego, skazanego na karę śmierci za przyjmowanie łapówek od firm farmaceutycznych.

Sonda wkopie się w powierzchnię Marsa

W przyszłym miesiącu z Florydy wystartuje rakieta, która wyniesie w kosmos małą kosmiczną sondę. Kiedy w połowie przyszłego roku dotrze ona do powierzchni Marsa, wkopie się w nią i pobierze cenny materiał do badań nad Czerwoną Planetą.

O dymisji Leppera mówi nawet Al-Jazeera

Światowe serwisy internetowe natychmiast podały informację o dymisji Andrzeja Leppera o rozpadzie polskiej koalicji rządzącej. Obszernie cytowana jest jego wypowiedź dla TVN24.

Praga świętuje

W stolicy Czech tysiące ludzi wzięły udział w kolorowym festynie, który towarzyszył obchodom okrągłej rocznicy powstania jednej z najbardziej znanych budowli Europy.

Ranni żołnierze mają się lepiej

Trzej polscy żołnierze, którzy w niedzielę zostali ranni w wyniku eksplozji w Afganistanie opuścili już szpital w Kandaharze. Stan czwartego, który pozostał w szpitalu lekarze określają jako dobry.