Grób gangstera kryje tajemnicę porwania?

W najbliższych dniach prokuratura w Rzymie zwróci się oficjalnie do Watykanu o zgodę na otwarcie znajdującego się w kościele w Rzymie grobu bossa gangu. Według śledczych, może to przybliżyć ich do rozwiązania zagadki porwania w 1983 roku córki pracownika Stolicy Apostolskiej, Emanueli Orlandi.

Złapali kłusowników, trafili do więzienia

Japoński sąd przedłużył areszt dwóm zatrzymanym w piątek aktywistom Greenpeace, którzy wpadli na ślad afery korupcyjnej. Pretekstem do zatrzymania była skrzynka z nielegalnym wielorybim mięsem, które stanowiło dowód przestępstwa. Władz nie przekonał apel prawie 100 tys. osób, którzy chcą uwolnienia ekologów oraz fakt, że oni sami od początku współpracują z policją.

Śmigus-dyngus po filipińsku

W ruch poszły pistolety na wodę, wiadra, a nawet prawdziwe strażackie sikawki. Na Filipinach, w strugach wody, obchodzono święto narodzin Jan Chrzciciela. Przypomina ono naszego śmigusa-dyngusa.

"Zaginione plemię" jest znane od... 98 lat

Sprawa "zaginionego plemienia", odnalezionego kilka tygodni temu w amazońskiej dżungli, okazała się fałszerstwem – informuje serwis buzz.yahoo.com. Władze wiedziały o istnieniu tego plemienia od blisko stu lat.

Samobójstwo na oczach Carli Bruni

Funkcjonariusz izraelskiej straży granicznej śmiertelnie postrzelił się podczas ceremonii pożegnania francuskiej pary prezydenckiej na lotnisku pod Tel Avivem. Incydent wywołał panikę wśród oficjeli i ich ochroniarzy.

Irlandczycy kochają Unię

Odrzucili Traktat Lizboński, ale ze swojego członkostwa w UE są zadowoleni najbardziej ze wszystkich. Aż 82 procent Irlandczyków jest przekonanych, że ich kraj zyskał na obecności w Unii - wynika z opublikowanego we wtorek sondażu Eurobarometr.

Piękny Lwów ucierpiał najmocniej

Pozrywane dachy, powyłamywane drzewa z korzeniami i zniszczona prawie cała sygnalizacja uliczna - tak wygląda zachodnia Ukraina po przejściu potężnego huraganu. Trwa usuwanie skutków żywiołu oraz liczenie strat.

Polska będzie szkolić palestyńską policję

Przeszkolimy 100 palestyńskich policjantów - zadeklarował wiceszef polskiej dyplomacji Witold Waszczykowski na berlińskiej konferencji poświęconej wsparciu Autonomii Palestyńskiej.

Burmistrz Londynu skazany za "zbrodnie w Iraku"?

Burmistrz Londynu Alexander Boris de Pfeffel Johnson ma kłopoty, przez które, jak mówi, może zostać "pierwszym i jedynym zachodnim politykiem, który odpowie przed sądem za zbrodnie popełnione w Iraku". A wszystko przez pudełko cygar...

Rosyjska armia rusza na Arktykę

Rosyjski sztab generalny szykuje specjalne oddziały wojska, które będą mogły działać w nieprzyjaznych zimowych warunkach Arktyki. To kolejny krok w wyścigu do opanowania bogactw arktycznego dna morskiego.

Polska nie karze za rasizm

Polska, jako jeden z niewielu krajów Unii Europejskiej, niedostatecznie karze za wykroczenia na tle rasistowskim - wynika z raportu opublikowanego przez unijną Agencję Praw Podstawowych.

Tybetańscy mnisi zniknęli

Z ulic tybetańskiej stolicy Lhasy zniknęli mnisi - alarmuje kanadyjski dziennik, którego reporter jako jeden z pierwszych miał możliwość odwiedzenia Tybetu po zniesieniu chińskiej blokady dla mediów.

Watykan oburzony na włoską prasę

"Haniebnymi, pozbawionymi podstaw" oskarżeniami wobec "zmarłego, nie mogącego się bronić" nazwał Watykan zarzuty, jakie pojawiły się we włoskiej prasie pod adresem nieżyjącego od dwóch lat byłego szefa watykańskiego banku IOR arcybiskupa Paula Marcinkusa. Media oskarżały go o udział w najbardziej tajemniczym porwaniu w historii Włoch.

Pierwsza taka kobieta w armii

Amerykańska armia ma w swoich szeregach pierwszą kobietę w randze czterogwiazdkowego generała. Prezydent Bush nominował Lt. Gen. Ann E. Dunwoody na dowódcę zaopatrzenia Armii Amerykańskiej.

Eksperyment nie zniszczy naszej planety

Doświadczenia fizyków nad cząsteczkami w Europejskim Ośrodku Badań Jądrowych (CERN) nie zagrażają katastrofą na Ziemi - wynika z najnowszego raportu naukowców.

Piraci znów zaatakowali

Piraci znów porwali zagranicznych turystów u wybrzeży Somalii. Ich ofiarą padła czwórka cudzoziemców.

Dywanowy przemyt afgańskiej heroiny

Heroina w miniaturowych rurkach wszytych w dywany - to nowy sposób na przemyt narkotyków. Chińscy celnicy zatrzymują w ostatnich miesiącach coraz więcej takich przesyłek wwożonych z Afganistanu.

Niemcy jadą na wojnę

Nawet o tysiąc żołnierzy może zwiększyć się niemiecki kontyngent w Afganistanie - zapowiedział minister obrony Niemiec Franz Josef Jung. To odpowiedź na amerykańskie żądanie, by Berlin bardziej zaangażował się w rozwiązanie afgańskiego konfliktu.

Chilijczycy na ratunek wielorybom

Stolicę Chile opanowały nadmuchiwane wieloryby ogromnych rozmiarów. Wszystko za sprawą przedstawicieli Greenpeace, studentów i młodzieży, którzy na ulicach Santiago protestowali przeciw polowaniom na te morskie ssaki.

Filipiny: prom pełen ciał

Tragiczny finał akcji ratunkowej na Filipinach. Ratownicy przeszukujący zatopiony w sobotę prom "Princess of Stars" odnaleźli uwięzione wewnątrz ciała pasażerów. Statek poszedł na dno po przejściu tajfunu.

Amnesty International: Amerykanie robią co chcą

Żaden z krajów europejskich jak dotąd robi niczego, by zapobiec zakładaniu przez Amerykanów tajnych więzień i przewożeniu domniemanych terrorystów na terenie Europy - twierdzi Amnesty International w swoim najnowszym raporcie.

Bruni znów przyćmiła Sarko

Prezydent Francji Nicolas Sarkozy znów został przyćmiony przez swoją małżonkę, eksmodelkę i piosenkarkę Carlę Bruni. Podczas wizyty w Izraelu nikt nie zwracał uwagi na słowa Sarko, za to kraj opanowała "Carlamania".

Anglia: dożywocie dla zabójcy Polki

Sąd w brytyjskim St. Albans skazał na dożywocie za zabójstwo 26-letniej Polki urodzonego w Sierra Leone 18-letniego Armela Gnango. Ofiara zabójcy Magdalena Pniewska pracowała w londyńskim w domu opieki.

Odszkodowanie za nieudaną aborcję

80 tys. euro musi zapłacić jeden z włoskich szpitali kobiecie, która w wyniku błędnie przeprowadzonej aborcji urodziła niechciane dziecko.

Lider opozycji ucieka przed prezydentem

Lider zimbabweńskiej opozycji Morgan Tsvangirai schronił się przed prześladowaniami w ambasadzie Holandii. W tym samym czasie władze wierne prezydentowi Robertowi Mugabe rozprawiają z pozostałymi przeciwnikami.

Widmo wojny domowej nad Libanem

Od niedzielnego poranka ciężkie walki toczą ze sobą prorządowi sunnici i popierający Hezbollah alawici. Korzystają z broni maszynowej, granatów i pocisków moździerzowych. Frakcyjne walki pochłonęły już życie co najmniej 8 osób, a 48 zostało rannych.

Wielka akcja przeciwko przemytnikom ludzi

Prawie 1,5 tys. policjantów z całej Unii Europejskiej wzięło udział w obławie na międzynarodową siatkę przemytników ludzi. Za przepustkę do europejskiego raju imigranci płacili nawet 12 tys. euro.