Rosja zawiesza uczestnictwo w CFE

Prezydent Władimir Putin podpisał specjalny dekret zawieszający wykonywanie Traktatu o Ograniczeniu Sił Konwencjonalnych w Europie.

Papież otwiera lochy Watykanu

Więzienie w podziemiach watykańskiej twierdzy Castel Sant'Angelo, gdzie papieże więzili przestępców i swych wrogów, zostały udostępnione zwiedzającym po trwającej 10 lat renowacji.

Pierwszy występ Mary

Gorylątko z Zoo w Stuttgarcie zadebiutowało dziś przed szeroka publicznością. Siedmiotygodniową Mary porzuciła matka i małpką musieli zająć się ludzie.

Polscy żołnierze w Paryżu

Tradycyjna parada z okazji święta narodowego Francji w tym roku będzie wyjątkowa. Po raz pierwszy wezmą w niej udział pododdziały wojskowe z wszystkich krajów Unii Europejskiej.

Rosomaki lepiej opancerzone

Dzisiaj najprawdopodobniej dotrze do Afganistanu dodatkowe opancerzenie dla wykorzystywanych przez polski kontyngent misji ISAF kołowych transporterów Rosomak. Pancerze zostaną zamontowane natychmiast po dostarczeniu ich na miejsce.

"Ręce precz od Białorusi, panie Bush!"

Aleksander Łukaszenka zapowiedział zamykanie organizacji pozarządowych finansowanych z zagranicy. "Ostatni dyktator Europy" kazał też George'owi W. Bushowi "rozwiązywać własne problemy", a nie wtrącać się w wewnętrzne sprawy Białorusi.

Sarkozy: użyłbym bomby atomowej

Jeśli "żywotne interesy" Francji zostałyby zagrożone, sięgnąłbym po "nieodzowne środki" odstraszania nuklearnego - dał do zrozumienia prezydent Nicolas Sarkozy podczas wizyty w bazie atomowych okrętów podwodnych.

"Lech słucha tylko Jarosława, a Jarosław nikogo"

Na jubileusz rocznicy swego panowania bliźniacy dostali prezent w postaci chwiejącej się koalicji - pisze niemiecka gazeta Sueddeutsche Zeitung. W obszernym artykule dziennik krytycznie analizuje rok rządów polskiego prezydenta i premiera.

Rosja pokazuje wojskowe nowinki

Firmy z 40 krajów biorą udział w targach broni "Obrona i ochrona" w Niżnym Tagilu za Uralem. Oprócz samego sprzętu bojowego, można również podziwiać ich skuteczność.

Awantura w czasie wspomnień o papieżu

Awanturą zakończył się wieczór wspomnień o Janie Pawle II. Sprzeczkę wywołał urażony burmistrz miasteczka Lorenzagno, w którym często wypoczywał polski papież.

Policja skarbowa kontra sutenerzy

Rzecznik holenderskiego Ministerstwa Sprawiedliwości Wim van der Weegen oświadcza: "Nasz cel jest prosty: pozbyć się kryminalnego elementu z dzielnicy "Czerwonych latarni".

Jaser Arafat był gejem chorym na AIDS?

Palestyński przywódca zmarł na AIDS, którym zaraził się od swoich kochanków - gejów - takie sensacyjne szczegóły dotyczące śmierci Jasera Arafata zdradza lider Ludowego Frontu Wyzwolenia Palestyny.

Peruki znikają z brytyjskich sądów

Brytyjscy prawnicy i sędziowie nie będą musieli przestrzegać wielowiekowej tradycji noszenia peruk, przynajmniej na rozprawach innych niż karne. Zmieni się również ich ubiór.

"Polska niestabilność polityczna jest problemem"

Minister spraw zagranicznych Portugalii Luis Amado obawia się, że obecna niestabilność polityczna w Polsce stanowi poważny problem, który może utrudnić porozumienie w sprawie przyszłego traktatu UE.

Śledczy kupili składniki brudnej bomby

Śledczy z amerykańskiego Kongresu w ramach operacji "Żądło" za pomocą fikcyjnej firmy bez problemu kupili substancje potrzebne do produkcji bomby radioaktywnej.

Wesele najwyższego człowieka świata

Nie przeszkadza im prawie metrowa różnica wzrostu i blisko 30-letnia różnica wieku. Najwyższy człowiek świata przestał być kawalerem za sprawą 28-letniej rodaczki Xia.