"Wygooglali" porwane dziecko

9–letnia Natalia Maltais została uprowadzona przez własną babcię, która przewiozła ją ze stanu Massachussetts do Wirginii i ukryła w jednym z hoteli. Dziecko namierzono dzięki sygnałowi GPS w komórce i mapom Google.

10 mln ludzi zagrożonych głodem

Stan wyjątkowy w Kenii. Z powodu suszy głodem zagrożonych jest 10 milionów ludzi- poinformował w piątek kenijski rząd. Pierwsze działania, które mają poprawić sytuację w kraju, to zniesienie cła importowego na kukurydzę do następnych większych zbiorów.

Watykan apeluje o wynagradzanie gospodyń domowych

Pracują z miłości - ale dlaczego mają pracować za darmo - pyta jeden z dostojników Watykanu. "Finansowe uznanie" – czyli innymi słowy pensja dla pracujących w domu – to propozycja kardynała Ennio Antonellego, przewodniczącego Papieskiej Rady Rodziny.

USA: bliżej impeachmentu

Izba Reprezentantów stanu Illinois niemal jednomyślnie uchwaliła wszczęcie procedury impeachmentu, wobec gubernatora tego stanu Roda Blagojevicha. Gubernatora oskarżono o liczne przestępstwa korupcyjne.

Grecja znów niespokojna

Kamienie i gaz łzawiący poszły w ruch - ulice Aten znów zaroiły się od demonstrantów. W centrum greckiej stolicy protestujący starli się z policją.

Wywiad USA ma nowego szefa

Emerytowany admirał Dennis Blair jako dyrektor wywiadu, a były szef kancelarii Billa Clintona, Leon Panetta jako szef CIA - to nominacje ogłoszone w piątek przez prezydenta-elekta Baracka Obamę.

Stany szukają alternatywy dla tarczy w Polsce

Umowa o tarczy podpisana, a mimo to nadal do końca nie wiadomo czy jej elementy zostaną w Polsce rozmieszczone. Na wypadek gdyby nowa amerykańska administracja, Polska lub Czechy zrezygnowały z planów instalacji tarczy, ministerstwo obrony USA tworzy "alternatywy" - donosi dziennik "New York Times".

Komorowski nie chce na Litwę?

Marszałek Sejmu Bronisław Komorowski odwołał zaplanowaną na przyszły tydzień wizytę na Litwie, gdzie miał wziąć udział w obchodach Dnia Obrońców Wolności. Dzień Obrońców Wolności upamiętnia ofiary poległe 13 stycznia 1991 roku w czasie ataku wojsk radzieckich na wieżę telewizyjną w Wilnie oraz gmach litewskiego Radia i Telewizji.

Nie będzie pokoju w Strefie Gazy?

Rozmowy pokojowe prowadzone pod auspicjami Egiptu ugrzęzły. Nie ma zgody, co do sposobu zagwarantowania bezpieczeństwa na granicy Izraela ze Strefą Gazy.

Uratowana Polka: "Trzymam za was kciuki, dziewczyny"

Pięcioosobowa polsko-palestyńska rodzina szczęśliwie wylądowała w Warszawie. - Jestem z jednej strony bardzo szczęśliwa, że wróciłam do Polski - mówiła w rozmowie z dziennikarzami Polka. - Z drugiej strony, tam została najbliższa rodzina męża (...), moje koleżanki, które były moją najbliższą rodziną.

Silne trzęsienie ziemi, rośnie liczba ofiar

Rośnie liczba ofiar silnego trzęsienia ziemi, które nawiedziło Kostarykę - podała w piątek organizacja Czerwonego Krzyża. Zginęło czternaście osób, ponad dwieście zostało rannych.

Żąda zwrotu przeszczepionej nerki

Amerykański chirurg Dr Richard Batista, który osiem lat temu podarował nerkę swojej chorej żonie, po rozwodzie zażądał zwrotu organu lub pieniężnej rekompensaty. Wszystko przez to, że jak twierdzi, jego żona miała romans z innym mężczyzną jeszcze przed złożeniem pozwu do sądu.

Tyją, bo mają mniej pieniędzy

Budżet domowy Dianthe Clements, 36-letniej matki dwojga dzieci, wyraźnie uszczuplał z powodu pogarszającej się w USA sytuacji gospodarczej. Rodzina coraz rzadziej pozwala sobie na lekką i droższą żywność. - Czasami wieczorami chodzimy do McDonald'sa; mają posiłki w niskiej cenie - mówi kobieta. Środowiska medyczne już biją na alarm: recesja potęguje, i tak ogromny w USA, problem nadwagi.

Hamas, Izrael zgodnie: Rezolucja ONZ bez znaczenia

Hamas nie czuje się w żadnej mierze zobowiązany międzynarodowym wezwaniem do zawieszenia broni. Izrael podobnie: uznając przegłosowaną w nocy rezolucję Rady Bezpieczeństwa ONZ za "niewykonalną", siły izraelskie kontynuują działania zbrojne w Strefie Gazy, gdzie śmierć poniosło już blisko 800 osób.

Twierdza rebeliantów padła

Ofensywa lankijskiej armii przeciwko Tamilskim Tygrysom weszła w kolejną fazę. Wojska rządowe zdobyły ważny bastion rebeliantów - Przełęcz Słoniową na półwyspie Dżaffna.

"Gazprom szkodzi Rosji"

Rosja sama sobie szkodzi każąc Gazpromowi odciąć dopływ gazu na Zachód, uważa Władimir Miłow, były członek rosyjskiego rządu, a dziś działacz antykremlowskiej opozycji.

Spędzili cywilów do domu i ich zbombardowali

Poważne oskarżenie pod adresem Izraela padło ze strony jednej z agend ONZ. Według niej najpierw izraelscy żołnierze spędzili 110 cywilów palestyńskich do budynku szkoły, później ją zbombardowali. Zginęło 30 Palestyńczyków. Ze względów bezpieczeństwa ze Strefy Gazy wycofuje się Międzynarodowy Czerwony Krzyż.

W wojnie o gaz cierpią... Rosjanie

Paradoksalnie, na zakręceniu kurka przez Gazprom ucierpiało najbardziej rosyjskie z ukraińskich miast. W Sewastopolu, siedzibie stacjonującej na Ukrainie rosyjskiej Floty Czarnomorskiej, od czwartku w kranach nie ma ciepłej wody.

Gorąco wokół gubernatora

Coraz bliżej postawienia w stan oskarżenia gubernatora stanu Illinois Roda Blagojevicha, któremu zarzuca się m.in. próbę handlu senatorskim mandatem prezydenta-elekta. Ponadpartyjny komitet stanowego parlamentu jednogłośnie opowiedział się za impeachmentem. Teraz potrzebna jest decyzja całej Izby.

Unia potwierdza: już dziś będą obserwatorzy

Komisja Europejska potwierdziła rano zawarcie z Ukrainą i Rosją porozumienia o wysłaniu obserwatorów, którzy mają monitorować tranzyt rosyjskiego gazu do UE przez Ukrainę. Unijna misja zostanie wysłana jeszcze dziś. Rosja żądała takiej kontroli, zanim odkręci kurki z gazem, bo podejrzewa Ukrainę o kradzież surowca.

Turyści zginęli pod lodowcem

Kawałki lodu wielkości samochodu osobowego, które oberwały się z lodowca, zabiły w Nowej Zelandii dwójkę australijskich turystów.

Tajemniczy szum z kosmosu

Bardzo głośny, nieznany dotąd kosmiczny szum, odkrył zespół z NASA Goddard Space Flight Center, kierowany przez doktora Alana Koguta. Od teraz nasłuchiwanie wszechświata staje się jeszcze trudniejszym zadaniem, twierdzą naukowcy.

W Strefie Gazy giną cudzoziemcy

Ze Strefy Gazy od początku konfliktu cały czas uciekają cudzoziemcy. Pochodzącą z Ukrainy Olverę al-Dżarę i jej dwuletnie dziecko zabiła izraelska bomba. Tymczasem w nocy Rada Bezpieczeństwa ONZ przyjęła rezolucję, żądającą natychmiastowego wstrzymania działań zbrojnych w Strefie Gazy i całkowitego wycofania z rejonu sił izraelskich. Stany Zjednoczone wstrzymały się od głosu.

Giną pakistańscy liderzy Al-Kaidy

Dowodzący operacjami Al-Kaidy w Pakistanie Usama Al-Kini i jego prawa ręka, Szejk Ahmed Salim Swedan, prawdopodobnie są martwi - donosi jeden z amerykańskich oficjeli z frontu wojny z terroryzmem. Z enigmatycznej informacji wynika tyle, że mężczyźni zginęli na pograniczu z Afganistanem.

Zamieszki na ulicach Oslo

Krwawe echa konfliktu w strefie Gazy dosięgnęły Norwegii. Około tysiąca propalestyńskich demonstrantów zaatakowało w czwartek w Oslo uczestników proizraelskiej manifestacji, paląc flagi i rzucając koktajlami Mołotowa. Policja interweniowała przy użyciu gazu łzawiącego.

Izrael ostrzelał konwój ONZ

Izraelczycy ostrzelali w czwartek konwój ONZ, zabijając przy tym dwie osoby. To zadecydowało o zawieszeniu przez UNRWA (Agencja Narodów Zjednoczonych dla Pomocy Uchodźcom Palestyńskim) pomocy w Strefie Gazy. Atak na oenzetowski konwój potępił sekretarz generalny organizacji Ban Ki Mun. Izraelskie władze wyraziły całkowite wsparcie dla organizacji humanitarnej.