Usypia psa w jeziorze. "On żyje dla tego zwierzęcia"

Mówi się, że pies jest prawdziwym przyjacielem człowieka. Jednak dla Johna Ungera z Wisconsin w Stanach Zjednoczonych jego 19-letni pies Schoep jest dosłownie wszystkim. Do tego stopnia, że mężczyzna, aby ulżyć zwierzęciu w chorobie - wozi go nad jezioro i kąpie się z nim. Wtedy Schoep usypia jak dziecko. Sceny te właśnie zostały sfotografowane.

Obrona: Holmes jest chory psychicznie i prosił o pomoc

Sprawca masakry w Kolorado z 20 lipca James Holmes, któremu zarzuca się zabójstwo 12 ludzi i zranienie kolejnych 58, jest chory psychicznie i przed strzelaniną zabiegał o pomoc - oświadczył obrońca oskarżonego w sądzie. - Próbował uzyskać pomoc w leczeniu choroby psychicznej - powiedział Daniel King, adwokat Holmesa.

"Zaraz po ataku atomowym, miał nastąpić biologiczny"

ZSRR planował atak na USA za pomocą broni biologicznej, który miał nastąpić po ewentualnym ataku atomowym - dowiadujemy się z książki "The Soviet Biological Weapons Program" o tajnym sowieckim programie wojny biologicznej.

Gauss atakuje. Podobny do Stuxnetu, Flame'a i Duqu

Nowy wirus śledzący transakcje finansowe, e-maile i aktywność w mediach społecznościowych pojawił się w Izraelu, Libanie i Palestynie - twierdzi firma komputerowa Kaspersky Lab. Gauss ma podobne funkcje, jak wykorzystywany prawdopodobnie przez USA i Izrael "robak" Stuxnet, który zaatakował kilka miesięcy temu serwery irańskiego programu atomowego.

Wybaczyli rekinom, walczą z zupami z płetw

Stowarzyszenie ofiar ataków rekinów w USA wzięło się za chińskie restauracje w największych miastach kraju. Chce wymóc na obywatelach rezygnację ze spożywania zup z płetw rekina. Okazuje się, że 81 proc. użytych do nich sładników pochodzi z zagrożonych gatunków. - Chcemy pomóc rekinom. Już im wybaczyliśmy - mówi inicjatorka akcji.

Tarcza antyrakietowa w Zatoce Perskiej? USA łączą przyjaciół

Stany Zjednoczone i kraje Zatoki Perskiej tworzą system obrony antyrakietowej na wzór tej planowanej w Europie. Ma ona chronić granice państw, miasta, gazociągi i ropociągi, a także amerykańskie bazy wojskowe w regionie. "The New York Times" pisze, że przekaz płynący z tego projektu jest jasny: Iran musi się bać, bo USA ma sojuszników w regionie, którzy zadbają o bezpieczeństwo na Bliskim Wschodzie, nie licząc się z Teheranem.

Półka z winami. "Sieg Heil" obok "Giovanni Paolo II"

Na półkach pewnego sklepu w Gardzie nieopodal Werony w północnych Włoszech turysta odkrył butelki wina z wizerunkami Adolfa Hitlera. Nazywają się m.in. "Sieg Heil" i "Wino Fuehrera". Na półce sąsiadują z winem "Jan Paweł II".

Brytyjczycy wracają do otrucia Litwinienki. Sprawa wyjątkowa jak śmierć Diany

Brytyjski wymiar sprawiedliwości zdecydował o zatrudnieniu jednego z doświadczonych sędziów do powtórnego zbadania sprawy otrucia rosyjskiego dysydenta i byłego oficera FSB Aleksandra Litwinienki. Litwinienko został otruty silnie radioaktywnym polonem-210 w 2006 r. Podejrzanego o śmierć Litwinienki Rosja nie chce wydać Wielkiej Brytanii.

Odcięli rękę złodziejowi. "Takie jest prawo Boże"

Okupujący północ Mali islamiści amputowali rękę złodziejowi. Do zdarzenia doszło w miejscowości Ansongo na południe od Gao. Wyroku tego typu dokonano po raz pierwszy od przejęcia przed czterema miesiącami kontroli przez islamistów nad regionem - donosi agencja AFP.

Wicepremier Rosji: "Każda była k..."

Wicepremier Rosji Dmitrij Rogozin zamieścił na swoim Twitterze dosadny komentarz ewidentnie dotyczący Madonny. Choć słowa na "k" nie umieścił w całości, jego zamysł wydaje się jasny tak dla internautów jak i komentatorów - m.in. brytyjskiego "Guardiana". Rogozin napisał o "byłych k." w kontekście niedzielnego koncertu wokalistki w Moskwie, w czasie którego solidaryzowała się z sądzoną grupą Pussy Riot.

Eksplozja w olimpijskim domu Nowej Zelandii

Kiwi House, dom gościnny reprezentacji Nowej Zelandii podczas Igrzysk Olimpijskich w Londynie, w środę wieczorem stanął w płomieniach. Ewakuowano około 300 osób. Według strażaków pożar powstał wskutek wybuchu dwóch butli z gazem.

400 tys. zabitych i okaleczonych. USA sprząta po Agent Orange

Prawie 40 lat po zakończeniu wojny wietnamskiej amerykańscy eksperci przystąpili do oczyszczania gleby skażonej przez defoliant Agent Orange. Ocenia się, że jego użycie doprowadziło do śmierci lub kalectwa 400 tys. Wietnamczyków, a ponad 500 tys. ludzi urodziło się z wadami wrodzonymi.

MSZ ostrzega turystów: Nie opuszczajcie egipskich kurortów

Polscy turyści w Egipcie powinni trzymać się kurortów, natomiast powinni unikać poruszania się w głąb lądu - przekonywał w TVN24 rzecznik MSZ Marcin Bosacki. W środę ministerstwo wystosowało ostrzeżenie dla Polskich turystów w związku z powtarzającymi się aktami przemocy.

Niemcy zapłacili miliony za dane oszustów podatkowych

9 milionów euro - tyle zapłaciły władze landu Nadrenia Północna-Westfalia za cztery płyty CD. Na nośnikach znajdowały się dane podatników, którzy ukryli pieniądze przed niemieckim fiskusem w szwajcarskich bankach.

Prokuratura: Oskarżymy Tymoszenko o udział w zabójstwie

Julia Tymoszenko zostanie we wrześniu oskarżona o udział w zabójstwie biznesmena z Doniecka Jewhena Szczerbania - poinformował zastępca prokuratora generalnego Ukrainy Rinat Kuzmin. Nie wykluczył też, że była premier, odsiadująca wyrok siedmiu lat więzienia, może być też oskarżona o pobicie strażnika więziennego. Tymczasem opozycja złoży skargę na decyzję komisji wyborczej, która zakazała startu w wyborach byłej premier.

7 godzin procesu i koniec. Żona barona KPCh nie zaprzecza, że zabiła Brytyjczyka

Błyskawiczny proces w jednym z najgłośniejszych procesów w Chinach. Żona byłego członka Biura Politycznego Komunistycznej Partii Chin Bo Xilaia - Gu Kalai - nie zaprzeczyła ciążącym na niej zarzutom zabójstwa brytyjskiego biznesmena Neila Heywooda. Proces zakończył się po siedmiu godzinach. Na razie nie wiadomo, kiedy zapadnie wyrok.

Litwa do Białorusi: Nic nie wiemy o locie awionetki z misiami

Litwa nie ma informacji na temat incydentu ze szwedzką awionetką, która zrzuciła nad Białorusią pluszowe misie, a jeśli otrzyma prośbę od władz Białorusi o pomoc prawną, rozpatrzy ją zgodnie z procedurą - oznajmiła w czwartek minister obrony Rasa Juknevicziene.

Bikini w przestworzach - linie ukarane

Karą w wysokości 1000 dol. zakończyła się dla wietnamskich linii lotniczych VietJet podniebna parada dziesięciu dziewcząt w biustonoszach po pokładzie samolotu.

Urugwaj chce zalegalizować marihuanę

Rząd Urugwaju wniósł do parlamentu projekt ustawy legalizującej uprawę i sprzedaż marihuany - poinformował w środę wieczorem (czasu lokalnego) minister rozwoju społecznego Daniel Olesker.

Generał dementuje, że nie żyje

Zabity rzekomo przez syryjskich rebeliantów rosyjski generał "żyje i ma się dobrze". A przynajmniej na tyle dobrze, że wystąpił przed kamerą, by zaprzeczyć środowym doniesieniom Wolnej Armii Syryjskiej.

Pierwszy człowiek na Księżycu przeszedł operację serca

Neil Armstrong, pierwszy człowiek, który stanął na powierzchni Księżyca, przechodzi rekonwalescencję po wtorkowej operacji serca - poinformowała w środę agencja NASA. Lekarze przeprowadzili u niego zabieg odblokowania naczyń wieńcowych.

Rebelianci: Wciąż kontrolujemy Salahedin

Rebelianci usiłujący obalić prezydenta Syrii Baszara el-Asada poinformowali w środę, że siły rządowe wycofały się po ciężkich walkach z jednej z dzielnic Aleppo. Państwowa telewizja syryjska przedstawia zupełnie odmienną wersję wydarzeń.