Historia syryjskiej tragedii zapisana na fotografiach

Amnesty International opublikowała zdjęcia satelitarne kilku dzielnic syryjskiego miasta Aleppo wykonanych przed walkami rebeliantów z armią prezydenta Asada oraz po tych starciach. Niektóre dzielnice drugiego co do wielkości syryjskiego miasta są całkowicie zniszczone.

Baby boom na Wyspach. Co czwarte dziecko z matki nie-Brytyjki

W ciągu 12 miesięcy do końca czerwca ubiegłego roku w Wielkiej Brytanii urodziło się najwięcej dzieci od 1972 r. - wynika z opublikowanych w czwartek danych krajowego urzędu statystycznego (ONS). Łącznie to 813,2 tys. nowych Brytyjczyków. Dzieci te zwane są pokoleniem recesji.

Muzułmanie świętują koniec ramadanu

Dla około 1,5 mld muzułmanów na całym świecie w czwartek rozpoczęło się trzydniowe święto Id al-Fitr (Ramadan Bajram), kończące miesiąc postu. W wielu krajach islamskich obchody przebiegają w cieniu politycznych napięć.

Nowy Jork zbankrutuje jak Detroit? Przestrzega sam burmistrz

Burmistrz Michael Bloomberg ostrzegł, że Nowy Jork może zmierzyć się z ryzykiem niewypłacalności jak Detroit. Główną przyczyną bankructwa miałby być gwałtowny wzrost zobowiązań emerytalnych i wzrost kosztów finansowania opieki zdrowotnej.

Powstańcy ostrzelali konwój Asada? Reżim dementuje

Syryjscy opozycjoniści poinformowali w czwartek, że ostrzelali konwój pojazdów z prezydentem Baszarem el-Asadem. Syryjska telewizja państwowa pokazała potem jednak, jak prezydent modli się w jednym z meczetów w Damaszku z okazji końca ramadanu. Informacji o ataku nie potwierdzają także źródła rządowe.

"Obama musiał odwołać wizytę, by nie dać satysfakcji Putinowi"

Prezydent USA zbojkotował spotkanie ze swoim odpowiednikiem w Rosji, ale nie zbojkotował szczytu G20, na którym obaj politycy się spotkają - wskazuje Jacek Mojkowski z dwutygodnika "Forum". - Obama musiał odwołać wizytę w Moskwie, nie chciał dać satysfakcji Putinowi, bo w istocie rzeczy to Putin miałby satysfakcję, podejmując Obamę - dodał dziennikarz.

Egipt "bardzo niestabilny". UE i USA dają "praktyczne rady"

Sytuacja w Egipcie jest wciąż niestabilna i niesie ze sobą ryzyko dalszego rozlewu krwi - oświadczyli szefowa dyplomacji Unii Europejskiej Catherine Ashton i sekretarz stanu USA John Kerry. Ich zdaniem, siłom politycznym nie udało się przełamać niebezpiecznego impasu.

ONZ: Al-Kaida słabnie, liderzy wciąż groźni. Obama: Nie damy się sterroryzować

Zagrożenie ze strony Al-Kaidy, jako "globalnej organizacji terrorystycznej" osłabło, natomiast groźne pozostają osoby i grupy luźno powiązane z Al-Kaidą, ponieważ rozwijają się pod względem taktyki i technologii - głosi raport ekspertów ONZ. Jednak to właśnie z obawy o atak terrorystyczny, Holandia, jako kolejny kraj, zdecydowała się ewakuować z Jemenu swój personel dyplomatyczny.

Pięć lat od pięciodniowej wojny

Dokładnie pięć lat temu w nocy z 7 na 8 sierpnia wybuchła wojna gruzińsko-rosyjska o kontrolę nad Osetią Płd. Pomimo zmiany rządu w Tbilisi na bardziej otwarty w stosunkach z Moskwą, oba kraje są dalekie od wznowienia stosunków dyplomatycznych i pełnej normalizacji relacji dwustronnych.