Unia wybiera się do Afryki, ONZ dała mandat

Rada Bezpieczeństwa ONZ udzieliła mandatu przyszłej misji wojskowej Unii Europejskiej w Republice Środkowoafrykańskiej, która ma wspomóc Afrykańczyków i Francuzów w ustanowieniu tam porządku. Rada zagroziła też sankcjami osobom podżegającym do zamieszek w tym kraju. Rezolucja w tej sprawie została przyjęta jednomyślnie przez 15 członków RB ONZ.

Szef wywiadu elektronicznego GCHQ odchodzi

Szef uwikłanej w skandal podsłuchowy brytyjskiej rządowej agencji wywiadu elektronicznego GCHQ Iain Lobban ustąpi z końcem bieżącego roku ze stanowiska - poinformował rzecznik ministerstwa spraw zagranicznych.

45 kg heroiny w perskich dywanach

Niemieccy celnicy przejęli na lotnisku w Lipsku 45 kg heroiny ukrytej w dziewięciu dywanach przewożonych z Iranu. Dywany miały trafić do Belgii, Francji, Kongo i Polski. W krajach tych zatrzymano kilka osób i wszczęto już śledztwa.

Zmarł ambasador Polski w Grecji

"Ambasada RP w Atenach z głębokim żalem zawiadamia o nagłej śmierci w dniu 27 stycznia 2014 roku Pana Macieja Krycha, Ambasadora RP w Republice Greckiej" - pisze placówka na swojej stronie internetowej

"Oni opuszczają ul. Bankową, my wychodzimy z Pałacu Październikowego"

Andrij Parubij, opozycyjny deputowany, który jest komendantem miasteczka namiotowego na Majdanie Niepodległości w Kijowie, oświadczył w rozmowie z gazetą internetową „Ukrainska Prawda”, że zanim protestujący opuszczą budynki rządowe, władze powinny opuścić te, które same zajmują.

Kwaśniewski: Decyzja Azarowa ważna, ale podjęta zbyt późno

Decyzja premiera Ukrainy Mykoły Azarowa o tym, by podać się do dymisji, jest posunięciem we właściwym kierunku, ale przyszła zbyt późno - uważa były prezydent Aleksander Kwaśniewski. Według niego Majdan czeka przede wszystkim na decyzje o wcześniejszych wyborach prezydenckich.

Szpiegowanie przez "Angry Birds"? NSA przechwytywała dane w "ważnych celach"

Bijąca rekordy popularności gra "Angry Birds" mogła być wykorzystana przez amerykańskie i brytyjskie agencje szpiegowskie do wychwytywania danych - informują amerykańskie i brytyjskie media powołując się na doniesienia Edwarda Snowdena. Działania wywiadu miały być "konieczne" i prowadzone w "ważnych celach".

Ukraińscy nacjonaliści chcą przejąć "proces rewolucyjny"

Prawy Sektor, bardzo aktywne w zamieszkach antyrządowych w Kijowie radykalne stowarzyszenie składające się z członków różnych ukraińskich ruchów nacjonalistycznych, ogłosiło, że ograniczy swoje działania jedynie w zamian za ustępstwa ze strony władz.

Były prezydent Litwy: UE zdradza Ukrainę

Unia Europejska zdradza Ukrainę - uważa były prezydent Litwy Valdas Adamkus. Według niego politycy unijni powinni udzielić zdecydowanego poparcia ukraińskim dążeniom proeuropejskim i podjąć odwetowe działania przeciwko Rosji.

Tajlandia: ostrzał podczas spotkania premier z komisją wyborczą. Dwie osoby ranne

Dwie osoby zostały ranne we wtorkowej strzelaninie, do której doszło na terenie obiektu wojskowego na przedmieściach Bangkoku. Premier Yingluck Shinawatra spotykała się tam z komisją wyborczą, by omówić możliwość odroczenia terminu wyborów parlamentarnych. Jednak rząd Tajlandii zadecydował, że wybory odbędą się zgodnie z planem.

Egipski generał zginął w zamachu

Wysoki rangą przedstawiciel ministerstwa spraw wewnętrznych Egiptu został we wtorek zastrzelony przed swoim domem w Kairze przez uzbrojonych napastników - poinformowały źródła w siłach bezpieczeństwa.

Stasiuk o sprawie Ukrainy: Europa drży o swój obrzydliwy spokój

"Żadna mapa nie jest w stanie oddać i zmierzyć samotności, w której znalazła się tej zimy Ukraina. W Polsce wyblakły kolory pomarańczowej rewolucji. Czy straciliśmy wiarę w sens pomocy?" - pisze w eseju opublikowanym w "Die Welt" Andrzej Stasiuk, zastanawiając się nad tym, dlaczego Polska i Europa, swoim brakiem działań w sprawie Ukrainy, zaprzeczają wartościom, które wyznają.

Agencja Yonhap: wszyscy krewni Dzang Song Thaeka zostali zgładzeni

- Wszyscy krewni straconego wuja Kim Dzong Una, Dzang Song Thaeka, również zostali zabici - podała południowokoreańska agencja Yonhap, powołując się na liczne, ale anonimowe źródła. Według agencji, egzekucji poddane zostały również dzieci oraz prominentni politycy, w tym koreańscy ambasadorzy na Kubie i w Malezji.

Seksowna i bardzo krytykowana. Skandal wokół reklamy ze Scarlett Johansson

Scarlett Johansson zbiera cięgi za swoją ostatnią reklamę. Oburzeni są Palestyńczycy, ponieważ hollywoodzka gwiazda reklamuje w niej napój izraelskiej firmy, której fabryka znajduje się na Zachodnim Brzegu. Internet już zaroił się od złośliwych memów na temat aktorki, a ona sama zapewnia, że nie chce mieszać się do polityki.

Polsko-polska wojna o Ukrainę

Szefowa unijnej dyplomacji Catherine Ashton i delegacja Parlamentu Europejskiego wybierają się na Ukrainę. W Kijowie odbyło się spotkanie liderów opozycji z prezydentem Janukowyczem. Sytuacja na Ukrainie stała się już politycznym tematem numer jeden w Polsce. PiS zarzuca rządowi i politykom PO, że za mało o Ukrainie mówią i za mało tam jeżdżą, a zamiast tego relacjonują w internecie karnawałowe bale. W odpowiedzi słychać, że wysyłanie na Majdan Adama Hofmana to dolewanie oliwy do ognia.