Rosjanin Maksim Surajew, Amerykanin Reid Wiseman i Niemiec Alexander Gerst powrócili w poniedziałek z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS) na Ziemię po 165 dniach na orbicie - poinformowało rosyjskie centrum kontroli lotu.
Dolores O'Riordan, wokalistka zespołu The Cranberries, została aresztowana pod zarzutem ataku na stewardesę podczas lotu z USA do Irlandii. Kobieta jest w szpitalu z podejrzeniem złamania stopy, a piosenkarka została zatrzymana przez policję i prawdopodobnie dobę spędzi w areszcie.
Czy przespałem się z tysiącem kobiet? Prawdopodobnie tak - zdradził w wywiadzie dla "Daily Telegraph" Mick Hucknall, wokalista Simply Red. - Gdy masz 24 lata, czujesz się niezwyciężony - tłumaczył.
Ma dwa ekrany, jest nowoczesnym smartfonem i wyprodukowano go w... Rosji. Telefon YotaPhone 2 ma też mocnego ambasadora, a jest nim sam prezydent Rosji. W niedzielę Władimir Putin "chwalił się" nim prezydentowi Xi Jinpingowi. Chiński przywódca dostał telefon w prezencie i jest pierwszym na świecie posiadaczem niedostępnego jeszcze w sprzedaży YotaPhone'a 2.
Zdobywca trzech Oscarów, reżyser Oliver Stone chce nakręcić film dokumentalny o Władimirze Putinie. Najpierw jednak dokończy filmową opowieść o byłym pracowniku NSA Edwardzie Snowdenie. Właśnie w tym celu poleciał do Moskwy. Ma nadzieję, że przy okazji spotka się też z rosyjskim prezydentem.
Osiem osób zostało rannych w wyniku eksplozji, do jakiej doszło w pubie w Charkowie (wschodnia Ukraina) - podaje "Ukraińska Prawda". Do wybuchu doszło w niedzielę wieczorem.
W Korei Południowej rozpoczęły się w poniedziałek doroczne ćwiczenia wojskowe. W tym roku zorganizowano je na największą dotąd skalę - w ciągu 12 dni weźmie nich udział 330 tys. żołnierzy - poinformowała agencja prasowa Yonhap.
Meksykańskie władze aresztowały co najmniej 14 osób, które wyszły na ulice Mexico City w proteście przeciwko prawdopodobnej śmierci 43 studentów. Do ich zamordowania przyznali się członkowie gangu Guerreros Unidos.
"Ida" Pawła Pawlikowskiego dostała nagrodę publiczności na zakończonym w niedzielę festiwalu polskich filmów CiakPolska 2014 w Rzymie. Na specjalnym pokazie zaprezentowano film "Miasto 44" Jana Komasy.
Dennis Rodman uważa, że pomógł w uwolnieniu Amerykanina Kennetha Bae'a, który był więziony w Korei Północnej. Zdaniem byłego koszykarza to efekt jego listu do Kim Dzong Una, który napisał w styczniu tego roku.
Mahmoud Abbas Fatah poinformował, że odwołał zaplanowane uroczystości upamiętniające Jasera Arafata, byłego przywódcę Organizacji Wyzwolenia Autonomii Palestyńskiej i laureata Pokojowej Nagrody Nobla.
Prezydent Chin Xi Jinping i premier Japonii Shinzo Abe spotkali się w poniedziałek w Pekinie, gdzie rozpoczął się szczyt Wspólnoty Gospodarczej Azji i Pacyfiku (APEC). Stosunki chińsko-japońskie były ostatnio bardzo napięte z powodu sporu terytorialnego. Mimo to politycy uścisnęli sobie dłonie.
Prezydent Włoch Giorgio Napolitano, który niechętnie zgodził się na drugą kadencję w 2013 roku w czasie kryzysu politycznego, może ustąpić ze stanowiska w styczniu 2015 roku - podaje agencja Reuters. To pięć lat przed końcem kadencji.
Ok. 250 wykładowców uniwersyteckich, w tym wielu cudzoziemców, podpisało we Francji list otwarty do rosyjskiego ministra sprawiedliwości w obronie rosyjskiego stowarzyszenia Memoriał, któremu grozi zamknięcie - informuje w niedzielę agencja AFP.
Iraccy ministrowie obrony i spraw wewnętrznych wydali w niedzielę oświadczenia z informacją, że podczas ataku lotnictwa ranny został przywódca Państwa Islamskiego Abu Bakr al-Bagdadi. Przedstawiciele Pentagonu mówią, że nie mają potwierdzenia tej informacji. Wiadomość zdaje się potwierdzać osoba uważana za rzecznika Państwa Islamskiego
Barack Obama przyleciał w poniedziałek do Pekinu na szczyt Wspólnoty Gospodarczej Azji i Pacyfiku. Amerykański prezydent złoży też państwową wizytę w Chinach. Przewidziane są rozmowy Obamy z chińskim prezydentem Xi Jinpingiem.
Jesteśmy bardzo zaniepokojeni intensyfikacją walk we wschodniej Ukrainie, a także licznymi informacjami z OBWE mówiącymi o rosyjskim wsparciu i dostarczaniu ciężkiej broni separatystom. To rażące naruszenie zawieszenia broni z Mińska - podaje rzeczniczka Rady Bezpieczeństwa Narodowego USA Bernadette Meehan.
Szefowa unijnej dyplomacji Federica Mogherini zaapelowała w niedzielę do Rosji, by zapobiegła dalszemu napływowi wszelkich nowych posiłków na wschodnią Ukrainę. "Bardzo niepokojącą" nazwała zaobserwowaną przez OBWE obecność konwojów i czołgów w tym regionie.
Izraelski ministerialny komitet do spraw legislacji zatwierdził w niedzielę projekt ustawy, rozciągającej obowiązywanie całości izraelskiego prawa na żydowskich osadników na okupowanym Zachodnim Brzegu Jordanu.
Burmistrz Berlina Klaus Wowereit w niedzielę wieczorem dał znak do wypuszczenia w niebo 8 tys. lampionów ustawionych wzdłuż dawnej granicy dzielącej Berlin na dwie części, kończąc w ten sposób oficjalne obchody 25. rocznicy upadku muru berlińskiego. Sznur lampionów ustawiono na długości 15 kilometrów w miejscu, gdzie w 1989 roku przebiegał mur.
Syryjscy rebelianci, w tym bojownicy powiązanego z Al-Kaidą Frontu al-Nusra, zdobyli w niedzielę 60-tysięczne miasto Nawa na południowym zachodzie Syrii - poinformował Reuters, powołując się na obecnych na miejscu członków opozycyjnych formacji zbrojnych.
Prezydent USA Barack Obama przyznał w niedzielę w wywiadzie dla CBS, że to, iż nie udało mu się przekonać Amerykanów do zalet swej polityki, doprowadziło do porażki demokratów w niedawnych wyborach do Kongresu. Mówił też o nowych wojskach w Iraku i o Iranie.
Według wstępnych wyników aż 80,72 proc. uczestników niedzielnego głosowania w Katalonii opowiedziało się za niepodległością. Wzięło w nim udział ponad 2 mln Katalończyków. Choć wyniki nie będą wiążące, a zdaniem rządu Hiszpanii plebiscyt narusza prawo, przed punktami do głosowania przez cały dzień ustawiały się kolejki.
W Stanach Zjednoczonych w wieku 90 lat zmarł David Chavchavadze - praprawnuk cara Mikołaja I. Przez większość dorosłego życia pracował w amerykańskim wywiadzie.
W 1947 roku Winston Churchill, będąc liderem konserwatywnej opozycji, wezwał USA do ataku nuklearnego na ZSRR w celu wygrania zimnej wojny - donosi w najnowszym wydaniu brytyjski tygodnik "Mail on Sunday".
Uczestnicy akademii z okazji 25. rocznicy upadku muru berlińskiego w sali koncertowej Schiller-Theater w Berlinie w niedzielę zgotowali owacyjne przyjęcie Lechowi Wałęsie i Michaiłowi Gorbaczowowi. Dwaj politycy podali sobie ręce.
Z udziałem Elżbiety II, członków rządu, dyplomatów, kombatantów i po raz pierwszy od 1946 roku irlandzkiego ambasadora, pod pomnikiem nieznanego żołnierza w Londynie uroczyście uczczono pamięć żołnierzy poległych w różnych konfliktach zbrojnych.
W minionych ośmiu miesiącach doszło do 40 niebezpiecznych incydentów pomiędzy Rosją a NATO - podał w niedzielę "Der Spiegel" powołując się na raport Wspólnoty Liderów Europejskich (ELN) w Londynie. Trzy z nich mogły zdaniem ELN wywołać wojnę.
- Pokojowa rewolucja w NRD, która na jesieni 1989 roku doprowadziła do upadku muru berlińskiego, byłaby niemożliwa bez wcześniejszych wydarzeń w Polsce i innych krajach Europy Środkowo-Wschodniej - powiedziała w niedzielę kanclerz Angela Merkel. W Berlinie trwają centralne obchody 25-lecia upadku muru berlińskiego, który do jesieni 1989 roku dzielił miasto na dwie części należące do przeciwstawnych bloków politycznych i wojskowych.