Irańczycy spotkali się z Amerykanami. "To była konstruktywna dyskusja"

Przedstawiciele władz USA i Iranu przeprowadzili w czwartek w Genewie "konstruktywne dyskusje" na temat irańskiego programu atomowego - poinformował Departament Stanu w Waszyngtonie. W rozmowach uczestniczyli amerykański wicesekretarz stanu Bill Burns oraz irański wiceminister spraw zagranicznych Abbas Arakcz.

16 razy w ciągu 10 dni. Rosyjskie bombowce drażnią Amerykanów

Rosyjskie bombowce co najmniej 16 razy naruszyły strefę identyfikacji obrony powietrznej północno-zachodniej części Stanów Zjednoczonych - informuje "Washington Times". Przeloty zostały zarejestrowane przez służby obronny powietrzej USA w ciągu ostatnich 10 dni.

Obama autoryzuje ataki na Irak. "Aby zapobiec potencjalnym aktom ludobójstwa"

Prezydent USA Barack Obama zezwolił na ataki na islamistów w Iraku. Jak podkreślił, Stany Zjednoczone podejmują działania, aby zapobiec "ludobójstwu". Wcześniej rzecznik sił zbrojnych autonomicznego Kurdystanu poinformował, że samoloty bojowe amerykańskich sił powietrznych już w czwartek zbombardowały pozycje islamistów w północnym Iraku.

Ban Ki Mun przerażony. Wzywa do pomocy Irakowi

Społeczność międzynarodowa z coraz większym niepokojem obserwuje, to co dzieje się w Iraku. - Jestem głęboko przerażony - mówił o sytuacji na Bliskim Wschodzie sekretarz generalny ONZ Ban Ki Mun.

"Cynizm nie zna granic". Miedwiediew odpowiada Unii Europejskiej

"UE wyraziła ubolewanie z powodu rosyjskich sankcjii uważa, że te środki są wyraźnie umotytowane politycznie. Cynizm nie zna granic" - napisał na swoim profilu na Facebooku Dmitrij Miedwiediew. Premier Rosji skomentował tak reakcję Unii Europejskiej na rosyjskie kontrsankcje, nałożone na produkty spożywcze.

"Nikt nie zdradził i nie wystąpił o azyl". Rosja wydała żołnierzy 72. Brygady

Rosja zwolniła w czwartek resztę ukraińskich jeńców z 72. Brygady Zmechanizowanej, którzy w poniedziałek przekroczyli granicę, wycofując się przed natarciem rebeliantów. Jednocześnie do niewoli dostało się kolejnych kilkudziesięciu pograniczników i żołnierzy. W ciągu dnia doszło w Donbasie do co najmniej 19 starć ukraińskiej armii z prorosyjskimi separatystami.

Ukraina chce bliżej NATO. Bo dla Kijowa to jedyna tarcza?

Kijów chce bliżej współpracować z NATO w związku z zagrożeniem dla bezpieczeństwa europejskiego wywołanym przez konflikt ukraińsko-rosyjski - oświadczył w czwartek premier Ukrainy. Arsenij Jaceniuk spotkał się w Kijowie z ustępującym sekretarzem generalnym NATO Andersem Fogh Rasmussenem.

"Pogubił się w kłamstwach". Prokurator pewny winy Pistoriusa

Prokurator Gerrie Nel w wygłoszonej w czwartek mowie końcowej starał się wykazać liczne sprzeczności w zeznaniach oskarżonego o zabójstwo z premedytacją Oscara Pistoriusa. - Pogubił się w swoich kłamstwach - podkreślił, opisując niepełnosprawnego lekkoatletę.

Papież Franciszek apeluje o ochronę chrześcijan w Iraku

Papież Franciszek zaapelował w czwartek do społeczności międzynarodowej o podjęcie działań na rzecz ochrony mieszkańców północnego Iraku, w znacznej części chrześcijan, którzy uciekają przed ofensywą prowadzoną przez dżihadystów z Państwa Islamskiego.

NATO zaoferuje Ukrainie "polityczne poparcie"

Ustępujący sekretarz generalny NATO Anders Fogh Rasmussen przybył do Kijowa, by – jak oświadczył – udzielić politycznego wsparcia władzom Ukrainy, które walczą z prorosyjskimi separatystami na wschodzie kraju.

Największe chrześcijańskie miasto Iraku w rękach dżihadystów

Dżihadyści ze zbrojnej organizacji Państwo Islamskie zajęli największe chrześcijańskie miasto Iraku - Bachdidę oraz sąsiednie tereny, opuszczone w nocy ze środy na czwartek przez kurdyjskie oddziały - podali w czwartek zbiegli z miasta mieszkańcy i duchowny. Dżihadyści zmusili do ucieczki 100 tys. chrześcijan; udają się oni do Kurdystanu - powiedział patriarcha chaldejski Louis Raphael I Sako.