Warszawa i Londyn razem. Konflikt nie ucichnie - będą sankcje

Polska i Wielka Brytania mają wspólne zdanie w wielu kwestiach dotyczących kryzysu na Ukrainie i napiętej sytuacji wokół Krymu - powiedział w poniedziałek szef polskiego MSZ Radosław Sikorski dziennikarzom. W Londynie przyjął go brytyjski odpowiednik William Hague.

Kazachstan "ze zrozumieniem traktuje stanowisko Rosji"

Prezydent Kazachstanu Nursułtan Nazarbajew powiedział w poniedziałek prezydentowi Władimirowi Putinowi, że rozumie logikę działań Rosji na Ukrainie. Kazachstan wraz z Rosją i Białorusią tworzą Unię Celną.

Chiny oskarżają Filipiny o naruszenie suwerenności terytorialnej

Chiny poinformowały w poniedziałek, że okręty ich straży przybrzeżnej udaremniły dwóm statkom filipińskim dotarcie do Rafy Second Thomas na Morzu Południowochińskim, która jest przedmiotem sporu między Pekinem a Manilą. - Tym razem strona filipińska próbowała rozpocząć na rafie prace budowlane. Posunięcie to naruszało suwerenność Chin - zaznaczył rzecznik chińskiego ministerstwa spraw zagranicznych.

Zmarł bohater "Kompanii braci". Miał 90 lat

Zmarł William "Wild Bill" Guarnere, jeden z weteranów II wojny światowej, którego losy zostały przedstawione w popularnym miniserialu "Kompania braci". Zmarł w sobotę w szpitalu w Filadelfii z powodu pęknięcia tętniaka. Miał 90 lat.

Janukowycz "wygłosi oświadczenie" we wtorek

Odsunięty od władzy prezydent Ukrainy Wiktor Janukowycz we wtorek ok. południa złoży oświadczenie w rosyjskim Rostowie nad Donem - powiedziały rosyjskim agencjom osoby z jego otoczenia.

Schroeder o Putinie: trzeba być ostrożnym, grożąc mu palcem

- Mogę wyobrazić sobie, co nim (Putinem - red.) kieruje - twierdzi były kanclerz Niemiec Gerhard Schroeder. Polityk zabrał głos ws. Ukrainy podczas panelu dyskusyjnego w Hamburgu, zorganizowanego przez tygodnik "Die Zeit". Niemieckiego polityka łączą bliskie więzi z Władimirem Putinem - po przegranych wyborach i odejściu z urzędu kanclerskiego na jesieni 2005 roku, były kanclerz objął lukratywną posadę szefa rady nadzorczej Nord Stream - kontrolowanego przez Rosję koncernu budującego Gazociąg Północny.

"Coś się musiało wydarzyć". Ekspert: przed zniknięciem boeing gwałtownie się zniżał

Jednym ruchem ręki można wyłączyć urządzenia automatycznie nadające informacje o położeniu samolotu, ale w dalszym ciągu samolot będzie widoczny jako punkt na ekranach radaru - powiedział we "Wstajesz i wiesz" TVN24 Michał Setlak z "Przeglądu lotniczego", komentując sobotnie zaginięcie malezyjskiego samolotu. O procedurach wdrażanych po zniknięciu samolotu z radaru mówił z kolei na antenie TVN24 Biznes i Świat Janusz Janiszewski, szef zawodowego związku kontrolerów ruchu lotniczego.

Kim Dzong Un ze 100-procentowym poparciem. "Wyraz głębokiego zaufania"

Północnokoreański przywódca Kim Dzong Un uzyskał w swym okręgu 100-procentowe poparcie w niedzielnych wyborach parlamentarnych, pierwszych po przejęciu przez niego władzy po śmierci ojca Kim Dzong Ila. Trzeci już Kim, który rządzi Koreą Północną, jest także dowódcą sił zbrojnych, przewodniczącym komisji obrony narodowej, a także deputowanym.

Talibowie chcą "zakłócić wyborczą farsę"

Afgańscy talibowie ostrzegli, że mobilizują wszystkie siły, by zakłócać wybory prezydenckie w Afganistanie zaplanowane na 5 kwietnia. Zagrozili, że celem ataków będą wszystkie osoby pracujące przy organizacji wyborów.

Powstają dwa filmy o papieżu Franciszku

We Włoszech powstają dwa filmy o młodości papieża Franciszka. Oba opowiadają o latach dyktatury wojskowej w Argentynie, gdy Jorge Bergoglio jako prowincjał zakonu jezuitów pomagał najuboższym i ofiarom prześladowań.