Rząd Libii: w nalocie zginął "jednooki szejk". Islamiści zaprzeczają

Algierski terrorysta Mochtar Belmochtar zginął w nalocie, przeprowadzonym przez siły USA w ramach operacji antyterrorystycznej w Libii - poinformował w nocy z niedzieli na poniedziałek uznany przez społeczność międzynarodową rząd libijski. Tych informacji nie potwierdzają libijscy bojownicy, którzy twierdzą, że Belmochtar żyje.

Marcin Gienieczko rusza na spotkanie z piratami

Marcin Gienieczko w ramach wyprawy Energa Solo Amazon Expedition pokonał w swoim canoe 936 km, przepływając między innymi przez legendarną "czerwoną strefę" Amazonki kontrolowaną przez narkotykowe kartele. Po krótkim odpoczynku podróżnik ruszy na kontrolowane przez peruwiańskich piratów wody.

Fiasko rozmów Grecji z wierzycielami. "Znaczne rozbieżności"

Rozmowy, które od soboty toczyły się w Brukseli między Grecją a jej wierzycielami, zakończyły się w niedzielę bez porozumienia z powodu "znacznych rozbieżności" - poinformował rzecznik Komisji Europejskiej. Dodał, że greckie propozycje "pozostają niepełne".

Zachód może pchnąć Serbię w ramiona Rosji. Stawia warunki nie do spełnienia

Czerwiec i lipiec to moment, który może mieć kolosalne znaczenie dla przyszłości Bałkanów. Premier Serbii Aleksandar Vuczić wrócił w ubiegłym tygodniu z Waszyngtonu, a za dwa tygodnie przyjmie w Belgradzie Angelę Merkel. Źródła dyplomatyczne bliskie rozmowom w Waszyngtonie i przygotowujące wizytę kanclerz Niemiec mówią, że Belgradowi przedstawiono dwa warunki dalszej integracji z Zachodem, a dojdzie jeszcze kolejny. Problem w tym, że jeden z nich jest prawie niewykonalny, a drugi i trzeci na pewno nie zostanie spełniony. Zachód ryzykuje tym samym utratę Serbii na rzecz Rosji.

Hipersoniczne ostrzeżenie dla USA. Tak negocjują Chińczycy

Chiny przeprowadziły test hipersonicznego pojazdu latającego zdolnego do przenoszenia głowicy atomowej - potwierdziło Ministerstwo Obrony Chin. Test, skrytykowany przez Amerykanów, nieprzypadkowo miał miejsce dzień przed wizytą w USA zastępcy zwierzchnika chińskich sił zbrojnych.

"Nie przerażać stopniem upośledzenia". Rosja nie kocha swoich sierot

- U nas na obozie odpoczywają normalne dzieci! Tańczą, płynnie mówią po angielsku. Wyobraźcie sobie, co się zacznie, kiedy one zobaczą tamtych – tak kierowniczka położonego pod Moskwą obozu dla dzieci uzasadniała, dlaczego nie chce nawet wpuścić na teren ośrodka kilku autokarów z niepełnosprawnymi umysłowo nastolatkami ze stołecznych domów dziecka. Sprawa odbiła się w Rosji szerokim echem i wywołała dyskusję o traktowaniu niepełnosprawnych dzieci, a przede wszystkim niepełnosprawnych sierot w tym kraju.

Bombaj, Erewań, Phenian, Cejlon... Miejsca, których już nie ma

Zmiana władzy, skomplikowana historia, błędy językowe – różne są przyczyny, przez które używamy nazw miast i państw, których w rzeczywistości już nie ma. W efekcie podróże po świecie lub zwyczajne otwarcie aktualnego atlasu geograficznego może być zaskakujące.

Dobra polska kiełbasa i Leopard jak żona. Wielkie manewry NATO

Noble Jump w Żaganiu, Baltops na Morzu Bałtyckim, Saber Strike w Drawsku Pomorskim i Eagle Talon w Łasku - ponad 5,5 tys. żołnierzy z 16 państw NATO oraz Szwecji i Finlandii bierze obecnie udział w ćwiczeniach w Polsce. Eksperci mówią, że tylu żołnierzy sojuszników jeszcze u nas nie było, a reporter "Faktów" TVN sprawdził, jak w praktyce wyglądają manewry pancerniaków w ćwiczeniach Noble Jump.