Amerykańscy komandosi schwytali ważnego członka IS

Amerykańskie siły operacji specjalnych schwytały znaczącego bojownika organizacji Państwo Islamskie (IS) w Iraku - poinformował w środę dziennik "New York Times". Na razie nie ujawniono jego tożsamości.

Wirus zika na Słowacji

U Słowaczki, która powróciła z Ameryki Południowej, stwierdzono zakażenie wirusem zika. Jest to pierwszy taki przypadek na Słowacji - poinformował w środę minister zdrowia Viliam Czislak.

Uderzyli na uśpione komórki dżihadystów. Całonocne starcia

Siły bezpieczeństwa zabiły siedmiu islamskich ekstremistów w walkach, jakie wywiązały się ze zwolennikami tzw. Państwa Islamskiego w mieście Irbid na północy Jordanii przy granicy z Syrią - podały w środę źródła w siłach bezpieczeństwa w Ammanie.

"Skandynawska dobroczynność i szczypta kremlowskiego imperializmu". #PisząoPolsce

Wstępna opinia dotycząca działań rządu w Warszawie wokół Trybunału Konstytucyjnego nie wyciekła do prasy z Komisji Weneckiej, a z jednej z 47 europejskich stolic – uważa "Frankfurter Allgemeine Zeitung". Dziennik "Die Welt" publikuje wywiad z Lechem Wałęsą, który mówi, że jest gotowy do walki o swoje dobre imię, a magazyn "Bloomberg" pisze o tym jak Prawo i Sprawiedliwość zdobywa serca obywateli za pomocą pieniędzy. Zachodnie media #PisząoPolsce

Trump i Putin to rekiny, podzielą terytorium? "Przerażające dla Polski"

- Wiemy, że Trump ma mentalność nowojorskiego bankiera, który widzi tylko rekiny. Putin też jest wielkim rekinem, trochę innym, ale zna wartość pieniądza. To są dwa rekiny, które ustalałyby między sobą terytorium - mówi prof. Zbigniew Lewicki. Amerykanista z UKSW komentował na antenie TVN24 BiS wyniki Superwtorku w USA, skupiając się na możliwych konsekwencjach ewentualnego zwycięstwa Trumpa.

Superwtorek w USA. Sprawdź, kto gdzie wygrał

Superwtorek, czyli prawybory prezydenckie w kilkunastu stanach USA. Najwięcej - po siedem - zwycięstw odnieśli republikanin Donald Trump i demokratka Hillary Clinton. Cztery stany wziął demokrata Bernie Sanders, republikanin Ted Cruz - trzy, republikanin Marco Rubio - jeden. Przedstawiamy dokładne wyniki Superwtorku.

Trump: nie wiem, o czym Clinton mówi. Od dawna mogła coś zmienić

- Oglądałem przemówienie Hillary Clinton. Ona ciągle mówi, że pensje są zbyt niskie, że wszystko idzie nie tak, ale jej uda się to zmienić. Przecież ona mogła coś zmienić już od dawna - powiedział Donald Trump po ogłoszeniu pierwszych wyników prawyborów w Partii Republikańskiej. Miliarder wygrał w siedmiu stanach.

Niemiecki polityk aresztowany za podpalenie polskiego samochodu

Lokalny polityk skrajnie prawicowej Narodowo-Demokratycznej Partii Niemiec (NPD), Maik Schneider z Brandenburgii został we wtorek aresztowany pod zarzutem podpalenia samochodu. Pojazd należał do obywatela polskiego. Zdaniem policji, do ataku doszło na tle ideologicznym.

Posiłki na granicę. Macedonia boi się kolejnego szturmu

Jak podała serbska telewizja państwowa RTS, po greckiej stronie przejścia w Idomeni na granicy z Macedonią koczowało we wtorek prawie 9 tys. migrantów i uchodźców. Czekali, by władze tego kraju wpuściły ich i pozwoliły im kontynuować podróż na północ i zachód Europy.

RB ONZ przełożyła głosowanie ws. Korei Płn.

USA przedłożyły w czwartek w Radzie Bezpieczeństwa ONZ projekt rezolucji o zaostrzeniu sankcji wobec Korei Płn. w odpowiedzi na jej ostatnie próby z bronią nuklearną i rakietową. Głosowanie nad rezolucją przełożono.

Clinton: Republikanie próbują nas podzielić

W prawyborach demokratów w USA była sekretarz stanu Hillary Clinton wygrała już w siedmiu stanach: Wirginii, Georgii, Tennessee, Alabamie, Arkansas, Massachusetts i Teksas, zdecydowanie pokonując senatora z Vermont Berniego Sandersa - przewiduje telewizja CNN. Od 6.00 na antenie TVN24BiS program specjalny AMERYKA WYBIERA.

NPD może przestać istnieć

Narodowodemokratyczna Partia Niemiec może zostać zdelegalizowana. O rozpatrzenie sprawy do Trybunału Konstytucyjnego Niemiec zawnioskował Bundesrat. NPD od lat podejrzewana jest o sympatie neonazistowskie. Materiał programu "Fakty z zagranicy".

ONZ apeluje do USA i Rosji. Ławrow i Kerry o Syrii

Podczas wtorkowej rozmowy telefonicznej szefowie dyplomacji Rosji i USA, Siergiej Ławrow i John Kerry, potwierdzili, że należy współpracować, aby zakończyć działania wojenne w Syrii - poinformowało rosyjskie MSZ.

"Tylko ja mogę pokonać Trumpa"

Ultrakonserwatywny senator Ted Cruz wygrał wtorkowe prawybory Partii Republikańskiej w rodzimym Teksasie oraz - niespodziewanie - także w Oklahomie. Zaapelował do rywali, by wycofali się z wyścigu prezydenckiego, gdyż tylko on jest w stanie pokonać miliardera Donalda Trumpa.

Dżihadysta przed sądem za niszczenie zabytków

Pierwszy dżihadysta, któremu Międzynarodowy Trybunał Karny zarzuca niszczenie religijnych i historycznych zabytków, stanął we wtorek przed sądem, który zdecyduje, czy rozpocząć proces. Ahmad Al Faqi Al-Mahdi miał przyczynić się do niszczenia mauzoleów sufickich w Mali.

Gen. Breedlove: Rosja i Asad chcą zalać Europę uchodźcami

Dowódca sił NATO w Europie generał Philip Breedlove uważa, że Moskwa i Damaszek z premedytacją wykorzystują falę syryjskich uchodźców jako narzędzie do destabilizowania Europy. Breedlove mówił o tym we wtorek na przesłuchaniu w Komisji Sił Zbrojnych Senatu.

Waszczykowski do sekretarza Rady Europy: przeciek, który spowodował brutalny atak na rząd

"Z przykrością stwierdzam, że działania Komisji Weneckiej, jeszcze przed konkluzjami jej pracy, zostały bez skrupułów wykorzystane do celów politycznych" – napisał szef MSZ Witold Waszczykowski w liście do sekretarza generalnego Rady Europy Thorbjoerna Jaglanda. - Prawo i Sprawiedliwość specjalizuje się w pisaniu obraźliwych listów, które nie mają nic wspólnego z dyplomacją - skomentował w TVN24 były wiceszef MSZ Rafał Trzaskowski (PO).

Tłum kandydatów do pokojowego Nobla

Pobity został rekord liczby kandydatów do Pokojowej Nagrody Nobla. Zgłoszono 376 kandydatur, w tym 228 osób i 148 organizacji - poinformował we wtorek Norweski Instytut Noblowski. Wśród zgłoszonych są m.in. Angela Merkel, Donald Trump, Edward Snowden i papież Franciszek.

Likwidują "dżunglę", imigranci ruszyli do Belgii

Od przywrócenia przez Belgię kontroli na granicy z Francją w związku z likwidacją "dżungli" koło Calais, cofnięto do Francji ponad 600 migrantów, którzy chcieli dotrzeć do portu Zeebrugge, by stamtąd dostać się do Wielkiej Brytanii - podała belgijska policja.