Czego boi się najbardziej Kim Dzong Un?

Propaganda potrafi zdziałać więcej niż najdoskonalsza broń - twierdzi komentator portalu U.S. News, dodając, że ostatnie działania Korei Południowej ujawniły słaby punkt północnokoreańskiego przywódcy Kim Dzong Una. Ma nim być przesadna wrażliwość na niechciane komunikaty.

Skazana na gwałt boi się wrócić do wioski. Mieszkańcy: zmyślona historia

Dwie Hinduski, które utrzymują, że zostały skazane przez radę wioski na zbiorowy gwałt za postępowanie brata, teraz boją się wrócić do domu. Twierdzą, że starszyzna może chcieć dokonać zemsty. Z kolei mieszkańcy wioski w rozmowie z mediami twierdzą, że 23-latka i jej 15-letnia siostra wymyśliły całą historię.

Jest na "czarnej liście", a i tak wjedzie do UE. Idol rebeliantów wyśmiewa sankcje

Znany piosenkarz i deputowany Jednej Rosji Josif Kobzon znalazł się na liście Rosjan objętych sankcjami UE, jednak w drodze wyjątku może wjechać do Europy. Jak relacjonują rosyjskie media, pomógł mu w tym prezydent Władimir Putin. Przed wyjazdem do UE Kobzon udał się do Donbasu, gdzie otrzymał honorowy tytuł bohatera samozwańczej Donieckiej Republiki Ludowej.

Tusk: migracja jest wspólnym europejskim wyzwaniem

Szef Rady Europejskiej Donald Tusk potępił we wtorek ksenofobiczne zachowania, do jakich dochodzi w niektórych państwach UE w reakcji na napływ migrantów. Zapowiedział, że kwestia migracji będzie tematem październikowego szczytu UE.

Oblężony dworzec. Węgry: odeślemy imigrantów ekonomicznych do domu

Węgry będą rejestrować wszystkich imigrantów, którzy przedostali się przez granicę UE, ale imigrantów ekonomicznych odeślą do kraju pochodzenia - oświadczył we wtorek węgierski minister spraw zagranicznych Peter Szijjarto. Wcześniej służby wyrzuciły wszystkich imigrantów z okupowanego przez ostatnie tygodnie głównego dworca kolejowego w Budapeszcie. Na miejscu jest specjalny wysłannik TVN24 Marcin Kwaśny.

USA zadowolone z głosowania w Kijowie

Biały Dom z zadowoleniem powitał we wtorek przyjęcie poprzedniego dnia przez parlament Ukrainy w pierwszym czytaniu zmian konstytucyjnych, przyznających specjalny status wschodnim regionom kraju.

7,5 roku dla znanej dziennikarki. "Więzień sumienia"

Znana dziennikarka azerbejdżańskiej sekcji Radia Wolna Europa (Radio Azadliq) Chadidża Ismaiłowa, która pisała o korupcji, nadużyciach władzy i naruszeniach praw człowieka, została we wtorek skazana przez azerski sąd na 7,5 roku więzienia.

181 cm i pseudonim Kowalski Młot. Plotki o nowej dziewczynie Putina

Nokautowała rywalki na ringu, teraz podbiła serce Władimira Putina? W rosyjskich - i nie tylko - mediach aż huczy w ostatnich dniach od plotek o rzekomo nowej partnerce prezydenta. Co ciekawe, bokserka Natalia Ragozina jest podobno bliską przyjaciółką gimnastyczki Aliny Kabajewej, którą od wielu lat wiązano z Putinem.

W drodze do ziemi obiecanej. Przemycają ludzi w najdziwniejszych miejscach

Hiszpańskie służby zatrzymały dwóch Marokańczyków, którzy próbowali wwieźć na teren Hiszpanii dwóch imigrantów. Jeden z mężczyzn ukryty był pod klapą silnikową, a drugi za tylnymi siedzeniami. Obaj omal nie udusili się w czasie podróży. Służby w hiszpańskich eksklawach na terenie Maroka walczą z prawdziwą plagą przemytników.

Pęka prozachodnia koalicja w Kijowie. Jedna frakcja wyszła, druga jest o krok

- Nie widzę możliwości pozostania w koalicji, która faktycznie została zniszczona rękami prezydenta Petra Poroszenki – oświadczył przywódca Partii Radykalnej Ołeh Liaszko. Polityk ogłosił o przejściu do opozycji po wczorajszym głosowaniu nad poprawkami do konstytucji w sprawie decentralizacji władzy na Ukrainie. Wcześniej eksperci w Kijowie przewidywali, że zaproponowane przez Poroszenkę zmiany do ustawy zasadniczej spowodują "pęknięcia" w prozachodniej większości.

Nowa doktryna wojskowa Ukrainy. Po raz pierwszy wskazano wroga

W opracowanym przez rząd w Kijowie projekcie nowej doktryny wojskowej Ukrainy jako główny przeciwnik i agresor wymieniona została Rosja – oświadczył we wtorek premier Arsenij Jaceniuk. Podkreślił, że w dotychczasowych doktrynach nie było mowy o wrogich dla Ukrainy państwach.

Zmarł trzeci żołnierz Gwardii Narodowej ranny w zamieszkach w Kijowie

Do trzech wzrosła liczba ofiar śmiertelnych poniedziałkowych zamieszek przed siedzibą parlamentu Ukrainy, podczas których w ochraniających go wojskowych Gwardii Narodowej i milicjantów rzucono granat. Łącznie 141 osób zostało rannych, a w areszcie przebywa 18 uczestników zamieszek, w tym członek batalionu ochotniczego Sicz, który rzucił granat w zebrany tłum.

Rosja edukuje separatystyczne Naddniestrze. "Humanitarny projekt Putina"

Szkoły w separatystycznym Naddniestrzu otrzymają ponad 500 tys. rosyjskich podręczników. - To projekt humanitarny Władimira Putina i wielki prezent dla wszystkich naddniestrzańskich uczniów - powiedział wicepremier Dmitrij Rogozin, przedstawiciel rosyjskiego prezydenta w zbuntowanej republice w granicach Mołdawii, wspieranej przez władze na Kremlu.

Po północy zapadła cisza. "Całkowicie przestrzegają reżimu wstrzymania ognia"

"Według stanu na godz.11 (czasu ukraińskiego – red.) 1 września 2015 r. obydwie strony całkowicie przestrzegają reżimu wstrzymania ognia" - poinformowała rzeczniczka byłego prezydenta Ukrainy Leonida Kuczmy Daria Olifer. Kuczma jest przedstawicielem władz w Kijowie w rozmowach ws. uregulowania konfliktu w Donbasie. Oficjalnego potwierdzenia doniesień rzeczniczki na razie nie ma. Agencja Interfax cytuje szefa rosyjskiego MSZ Siergieja Ławrowa, który zaproponował spotkanie w "formacie normandzkim" w ciągu 10-12 dni.