Szef MSW Grecji: Idomeni jak Dachau

Grecki minister spraw wewnętrznych Panos Kurumplis porównał w piątek obóz dla migrantów Idomeni na granicy z Macedonią do niemieckiego obozu koncentracyjnego Dachau. Wypowiedział się, gdy w Brukseli trwa szczyt UE-Turcja poświęcony kryzysowi migracyjnemu.

Erdogan nie chce być pouczany. UE "tańczy na polu minowym"

Turecki prezydent Recep Tayyip Erdogan oświadczył, że UE powinna przyjrzeć się, jak sama traktuje migrantów, zanim będzie pouczała Turcję, co robić w tej sprawie. Według szefa państwa Europa "tańczy na polu minowym", gdyż wspiera grupy terrorystyczne.

Nastrój zagrożenia narasta. Raport dwa lata po aneksji Krymu

- W ciągu dwóch lat od aneksji Krymu władze rosyjskie stworzyły na półwyspie klimat pogłębiającego się strachu i represji - piszą autorzy raportu, opublikowanego 18 marca przez organizację Human Rights Watch. - Izolacja Krymu spowodowała, że trudno monitorować przestrzeganie na tym terenie obowiązujących praw - powiedział Hugh Williamson, szef HRW na Europę i Azję Centralną.

Było blisko remisu, ale Sanders odpuszcza Missouri

Hillary Clinton wygrała wtorkowe prawybory demokratów w Missouri, a jej przeciwnik w wyścigu o nominację demokratów na listopadowe wybory prezydenckie w USA Bernie Sanders uznał jej zwycięstwo i ogłosił, że nie będzie domagał się ponownego przeliczenia głosów.

Wizy, akcesja i miliardy euro. Rokowania z premierem Turcji

Ok. godz. 9 w Brukseli rozpoczęły się rozmowy szefa Rady Europejskiej Donalda Tuska, przewodniczącego KE Jean-Claude'a Junckera oraz premiera Turcji Ahmeta Davutoglu. Od ich przebiegu zależy przyjęcie planu współpracy, który ma zahamować falę migracji.

"Soft power" Kima. Zbudowali muzeum Khmerów w Kambodży

Parę kroków od kompleksu świątyń Angkor w Kambodży powstało ostatnio muzeum zbudowane i sfinansowane przez Koreę Północną. Przedsięwzięcie wpisuje się w mało znaną dyplomację kulturalną Pjongjangu - pisze w piątek agencja AFP.

Dramat w gabinecie dyrektora szkoły. Nie żyją 19-latek i 15-latka

Prawdopodobnie chorobliwa zazdrość stała się przyczyną makabrycznej zbrodni, do której doszło w szkole w mieście Nachodka w pobliżu Władywostoku na rosyjskim Dalekim Wschodzie. 19-letni mężczyzna przyszedł do szkoły, w której uczyła się jego 15-letnia dziewczyna i zamordował ją nożem w gabinecie dyrektora, po czym popełnił samobójstwo.

Boom w zbrojeniówce USA. Produkcja pewnej bomby wzrosła o 400 proc.

Trwające od ponad półtora roku naloty na dżihadystów wyczerpują nawet przepastne arsenały amerykańskiego wojska. Użyto już ponad 40 tysięcy bomb i rakiet, czyli dwa razy więcej niż podczas nalotów na Serbię w 1999 roku. Zużycie jest tak duże, że koncerny zbrojeniowe muszą rozbudowywać fabryki. Produkcja jednej z bomb została zwiększona czterokrotnie.

Pouczanie Polski "nie jest pomocne". Schulzowi odpowiedzieli Orban i Cameron

David Cameron i Viktor Orban wsparli na szczycie w Brukseli Beatę Szydło, która znalazła się w ogniu krytyki przewodniczącego Parlamentu Europejskiego Martina Schulza. Jak wynika z nieoficjalnych informacji uzyskanych przez korespondenta TVN24, brytyjski premier miał stwierdzić, że "nie jest pomocne", gdy dochodzi do tego, że ktoś "poucza demokracje, jak mają wyglądać". Po stronie Polski wystąpił również premier Węgier.

ZSRR: wkroczymy do Polski, jeśli uznamy, że musimy. USA: to zagrozi pokojowi na świecie

Kwiecień 1981 r., niemal dokładnie 35 lat temu. Ambasador Związku Sowieckiego w Waszyngtonie Anatolij Dobrynin informuje sekretarza stanu Alexandra Haiga, że Moskwa wkroczy do Polski, jeśli uzna, że musi to zrobić i zniszczyć ogólnonarodowy ruch Solidarności. W Stanach Zjednoczonych rządzi od ledwie trzech miesięcy administracja nowego prezydenta Ronalda Reagana.

Prezydenci kontra sąd. Kolejna odsłona "skandalu stulecia"

Sędzia federalny zawiesił w czwartek nominację byłego prezydenta Brazylii Luiza Inacio Luli da Silvy na ministra stanu i szefa kancelarii jego następczyni. Uczynił to krótko po tym, gdy prezydent Dilma Rousseff przyjęła przysięgę od Luli.

Rosja "prowadzi wojnę przeciwko Szwecji". Psychologiczną

Celem wojny psychologicznej, jaką Rosja prowadzi przeciwko Szwecji, jest utrata zaufania społeczeństwa do wybranych demokratycznie władz - wynika z ogłoszonego w czwartek raportu szwedzkich służb specjalnych SAPO za 2015 rok.

Szydło spotka się z szefem Komisji Europejskiej

Na marginesie szczytu UE premier Beata Szydło spotka się z szefem Komisji Europejskiej Jean-Claude'em Junckerem - dowiedziała się w czwartek Polska Agencja Prasowa ze źródła unijnego. Tematem mają być kwestie związane m.in. z kryzysem uchodźczym, ale także sytuacją wokół TK.

Ważą się losy unijnego porozumienia. "Jest na granicy prawa"

Przywódcy państw UE spotkali się w czwartek po południu w Brukseli na szczycie, który ma wypracować plan współpracy z Turcją w celu zahamowania fali migracji. Propozycje Ankary wzbudziły zastrzeżenia niektórych krajów, a przywódcy spodziewają się trudnych rozmów.

Rząd PiS nie poprze drugiej kadencji Tuska? "Wszystko jest możliwe"

Decyzja o poparciu dla kandydatury Donalda Tuska na drugą kadencję na stanowisku szefa RE to kwestia przyszłości - powiedział w czwartek wiceszef MSZ Konrad Szymański. Jak dodał, nie wiązałby tego ze sprawą braku poparcia PO dla Janusza Wojciechowskiego, kandydata rządu na unijnego audytora.