Ratował wędkarza z kry, teraz tonącego w Solinie

Kilka miesięcy temu uratował dryfującego na krze wędkarza, teraz wyłowił mężczyznę tonącego w Solinie. Druga akcja to dzieło przypadku, ale młodszy brygadier Daniel Dryniak, a także jego koledzy mogą nazywać się bohaterami.

Czarne skrzynki będą ponownie skopiowane

Ze względów technicznych konieczne jest ponowne skopiowanie kilku fragmentów z czarnych skrzynek. Poinformował o tym Naczelny Prokurator Wojskowy gen. Krzysztof Parulski, który we wtorek przybył do Moskwy, gdzie ma odebrać m.in. protokoły zeznań części świadków przesłuchanych przez Rosjan.

"Zapateryzm? Komorowscy fundowali kościoły"

Nie wprowadza do Polski zapateryzmu, ale ani krzyża, ani pomnika pod Pałacem nie chce. - Obecna sytuacja jest ryzykowna dla wszystkich. A najbardziej chyba dla Kościoła, który już płaci za ten konflikt - uważa Bronisław Komorowski. W wywiadzie dla "Polityki" prezydent zapowiedział zmiany w swojej kancelarii i w BBN. Poinformował także o pierwszych zagranicznych podróżach.

"Wrzucę wam małpę z twiksem"

Łamanie monopolu tradycyjnych mediów na informację, pokazywanie światu, co się dzieje na naszym podwórku, oraz szkoła dziennikarska – to, zdaniem Grzegorza Miecugowa i Roberta Leszczyńskiego, korzyści z istnienia Kontaktu 24. Reporterem 24 może być każdy, kto się zarejestruje na stronie Kontaktu.

PO przyspiesza jesienią. Co z zawetowanymi ustawami?

Lista obietnic jest długa. Znajdują się na niej ustawy deregulacyjne, podatkowe, powodziowe i społeczne, zniżki dla studentów i żłobki, a przede wszystkim pakiet zdrowotny. Wszystkie te projekty mają do Sejmu trafić jesienią - zapowiada PO. Rządowo-parlamentarny zespół zastanawia się też nad wycofaniem z Trybunału Konstytucyjnego przynajmniej niektórych ustaw skierowanych tam przez Lecha Kaczyńskiego.

TVP nie pokaże koncertu na rocznicę "S"

- 31 sierpnia w 30. rocznicę Solidarności Europejskie Centrum Solidarności organizuje widowisko w Stoczni Gdańskiej, dofinansowywane z budżetu państwa. Jestem zaskoczony, że TVP odmawia jego transmisji. To niezrozumiałe - oświadczył marszałek Senatu Bogdan Borusewicz. Rzeczniczka TVP zapewnia, że obchody będą pokazywane na wszystkich antenach.

"Potop" podtopiony

Siedem tysięcy książek z biblioteki w Górkach Małych na Podbeskidziu w czasie powodzi znalazło się w wodzie, wielu nie udało się uratować. Na szczęście znaleźli się ludzie, którzy postanowili pomóc. Specjalna przesyłka do Górek Małych dotarła też z TVN - udało nam się zebrać dwa tysiące książek.

"Solidarność" prezydenta nie zaprasza

Śląsko-Dąbrowska Solidarność nie zaprosiła prezydenta Bronisława Komorowskiego na obchody 30-lecia podpisania Porozumień Jastrzębskich. Według szefa śląskich struktur związku decyzja została podjęta ze względu na "godność urzędu prezydenta".

Podciął gardło własnej babci. Odsiedzi 5 lat

Pobił i podciął szyję swojej 76-letniej babci. We wtorek łódzki sąd okręgowy zmienił kwalifikację czynu Pawła O. z usiłowania zabójstwa na uszkodzenie ciała. Tym samym 26-latek został skazany na zaledwie pięć lat więzienia. Wyrok jest nieprawomocny.

Ochroniarze usłyszą zarzut śmiertelnego pobicia

Przyczyną śmierci uczestnika festynu w Korfantowie było pobicie - orzekli specjaliści po przeprowadzeniu sekcji zwłok. W związku z tym, prokuratura postanowiła postawić dwóm zatrzymanym pracownikom ochrony zarzuty pobicia za skutkiem śmiertelnym - informuje portal 24opole.pl.

Mięso do kebabów z czeluści Centralnego

Remont Dworca Centralnego w Warszawie odkrywa zadziwiające tajemnice. Wykonawca robót w podziemiach dworca - na "Poziomie -2” natknął się na... dziką hurtownię mięsa do kebabów – donosi „Życie Warszawy”.

Poparcie dla rządu zmienia się w niechęć

- Spada poparcie dla gabinetu Donalda Tuska - wynika z sondażu CBOS. W sierpniu rząd popierało 38 proc. Polaków, a przeciwnego zdania było 31 proc. respondentów. Ta pierwsza grupa stopniała o pięć pkt proc. O tyle samo wzrosła grupa przeciwników.

Rekord zabitych na drogach

Padł niechlubny rekord wakacji. W poniedziałek na polskich drogach zginęło 21 osób. To według policji najwięcej od początku lata. Wśród ofiar najwięcej było kierowców aut - ośmiu i rowerzystów - sześciu.

Mleko prosto od krowy. Z automatu

Świeże mleko prosto od krowy - automatycznej. Na jednym z osiedli w Tarnowskich Górach stanął mlekomat, który nalewa mleko przywożone z jednego z gospodarstw - niepoddane żadnej obróbce, zachowujące wartości odżywcze i smak.

Mnożą się projekty pomnika

- Mnożą się projekty pomnika ofiar tragedii smoleńskiej, który mógłby stanąć w Warszawie - pisze "Rzeczpospolita", dodając, że jeśli władze zdecydują się na taki krok, na brak pomysłów i lokalizacji nie będą mogły narzekać. Do "bloku przełamanego granitu", który stanie na Powązkach i obelisku z 96 dłońmi, który wciąż jest projektem i nie wiadomo, czy w ogóle stanie, doszły już przynajmniej dwie nowe propozycje.

Osądzisz się sam

Trwające latami procesy sądowe będą należeć do przeszłości? Ministerstwo Sprawiedliwości ma pomysł na rozszerzenie instytucji, które pozwalają kończyć postępowanie już na pierwszej rozprawie - pisze "Rzeczpospolita".

Ruszyła budowa drugiej nitki metra

W poniedziałek oficjalnie ruszyły prace związane z budową centralnego odcinka II linii warszawskiego metra. Pierwsi pasażerowie, będą nim mogli podróżować już za trzy lata.

Ile nas kosztuje awantura o krzyż?

Dzień i noc, od ponad czterech tygodni w okolicach Pałacu Prezydenckiego stacjonują wzmocnione siły policji i straży miejskiej. Każda dodatkowa godzina ich pracy kosztuje. Ile? I ile w sumie będzie nas kosztować awantura o krzyż? Sprawdziła to reporterka programu "Polska i Świat".

Jak się nie dać piorunom?

Czy telefon komórkowy przyciąga pioruny? Jaką pozycje najlepiej przyjąć, gdy burza zaskoczy nas na otwartej przestrzeni? I dlaczego W trakcie burzy lepiej nie grać w golfa? Odpowiedzi na te pytania szukała, w te wyjątkowo burzowe lato, reporterka programu "Polska i Świat".

Zamknęli oddział ratunkowy

Szpitalny oddział ratunkowy (SOR) sosnowieckiego szpitala wojewódzkiego św. Barbary został w poniedziałek zamknięty z powodu niestabilnej pracy systemu gazów medycznych. Oznacza to, że np. ranni w wypadkach w regionie, którzy najczęściej dotąd trafiali właśnie do sosnowieckiego szpitala, do czasu usunięcia awarii będą przewożeni do innych lecznic, m.in. w Katowicach, Dąbrowie Górniczej i Jaworznie.

"Jest moda na demolowanie ważnych uroczystości"

- W Polsce zapanowała moda, że kilkunastu ludzi jest w stanie zepsuć ważne wydarzenie państwowe i pokazać światu, że Polacy są nietolerancyjni - mówił w "Rozmowie Bardzo Politycznej" Wojciech Olejniczak (SLD) komentując wczorajsze protesty przed krzyżem upamiętniających bolszewików w Ossowie. Zgodził się z nim Władimir Kirianow, dziennikarz "Rosyjskiego Kuriera Warszawskiego". Zdaniem Pawła Kowala z PiS do protestów doszło, ponieważ niefortunna była data odsłonięcia krzyża.

"1 km 90 zł". Taksówkarz przed sądem

Przed krakowskim sądem rozpoczął się w poniedziałek proces kolejnego taksówkarza-przewoźnika sprzed Dworca Głównego PKP, oskarżonego o zawyżanie opłat. Za każdy przejechany kilometr żądał on aż 90 zł.

Przebadali wrak "Groma"

Wrak ORP "Grom" zatopiony podczas II wojny światowej u wybrzeży Norwegii leży na głębokości do 115 m, a nie jak dotychczas sądzono, 105 m. W poniedziałek wrócili do Polski nurkowie z Bałtyckiego Towarzystwa Nurkowego, którzy badali wrak polskiego niszczyciela.

Bądź w kontakcie. Zostań Reporterem 24

Pożar szpitala w Lublinie, ewakuacja pacjentów, drażniący dym. Dzięki błyskawicznej reakcji widzów, przesyłanym przez nich zdjęciom i filmom, cały kraj mógł na bieżąco śledzić, co dzieje się w Lublinie. To nie pierwsza taka informacja, która w TVN24 pojawiła się dzięki widzom. Od jutra będzie to jeszcze łatwiejsze, bo startuje nowy serwis internetowy Kontakt 24.

Nałęcz przyjął propozycję prezydenta

Potwierdziły się nieoficjalne informacje TVN24, według których Tomasz Nałęcz ma zostać doradcą Bronisława Komorowskiego ds. historii i dziedzictwa narodowego. Były poseł lewicy w rozmowie z portalem tvn24.pl potwierdził, że przyjął propozycję prezydenta. Zastrzegł jednak, że ostatecznie i oficjalnie o nominacji musi poinformować Kancelaria Prezydenta.

"Przecież Polacy dwa razy okupowali Moskwę"

- Sztuka polityki każdego państwa polega na właściwym ułożeniu stosunków z sąsiadami - mówił w "Faktach po Faktach" Tadeusz Iwiński z SLD, komentując protesty podczas odsłonięcia pomnika żołnierzy radzieckich w Ossowie. Dodał, że inwazja bolszewików była tylko "odgrywką" za wyprawę kijowską Piłsudskiego.

Arłukowicz: Wiedza Nałęcza przyda się Komorowskiemu

Zdaniem Bartosza Arłukowicza, stanowisko doradcy w kancelarii prezydenta dla Tomasza Nałęcza, jest rewanżem za poparcie Bronisława Komorowskiego w czasie kampanii wyborczej. - Jest to spłacanie długów (...) niewiele znaczącymi funkcjami - powiedział polityk lewicy w TVN24. Julia Pitera z PO z twierdzeniem tym zgodzić się nie chciała i tłumaczyła, że na scenie politycznej nie ma wielu polityków takich jak Nałęcz.

Błąd na tablicy ku czci ofiar. Będzie naprawiony

Na tablicy upamiętniającej ofiary katastrofy smoleńskiej, którą w niedzielę w warszawskiej Katedrze Polowej odsłonił prezydent Bronisław Komorowski, jest błąd. Pomyłka wystąpiła w nazwisku Izabeli Jarugi-Nowackiej.

Ksiądz podejrzany o pedofilię na wolności

Ksiądz Roman J., podejrzany o molestowanie seksualne trzech dziewczynek oraz doprowadzenie jednej z nich do obcowania płciowego, po wpłaceniu 20 tys. zł poręczenia majątkowego opuścił areszt. Ksiądz nie przyznał się do obcowania płciowego, jedynie do molestowania małoletnich.