Fotoradary - dla bezpieczeństwa czy pieniędzy?

MSWiA bada, czy stojące w całej Polsce fotoradary służą realnej poprawie bezpieczeństwa na drogach, czy też może raczej są kurą znoszącą złote jajka dla firm, od których dzierżawią je gminy.

Wróciłeś z urlopu? Uważaj na traumę

Powrót do pracy po tygodniach błogiego lenistwa bywa bolesny, czasem lekko depresyjny i trudny. Jeśli i was dopadł dopadł syndrom pourlopowej melancholii i smutku - oto naukowa diagnoza i medyczna recepta.

Girzyński milczy. Niesiołowski: Wyłączyć tego pana

Politycy PiS poszli w ślady Jarosława Kaczyńskiego i milczą w sprawie listu europosła Marka Migalskiego, w którym ostro skrytykował prezesa partii. - Gdybym wiedział, że o tym będzie mowa, nie przyjąłbym zaproszenia do programu - zareagował w "Faktach po Faktach" na pytanie o list Zbigniew Girzyński z PiS. - Niesłychana arogancja - podsumował Stefan Niesiołowski z PO.

Uniknęli procesu za pobicie. Sąd pomylił daty

Rodzice 24-letniego Jarka Dyksa z Bydgoszczy bezskutecznie walczą o sprawiedliwość. Ich syn został pobity przez dziewięciu napastników, którzy do dziś nie zostali ostatecznie osądzeni. Sprawę kolejny raz odroczono, bo sąd się pomylił.

Nowy eksponat: Pajęczyna tkana na halucynogenach

Centrum Nauki Kopernik w Warszawie zapełnia się eksponatami. Dzisiaj przyjechały kolejne trzy ciężarówki pełne skarbów: jest wśród nich pajęczyna utkana przez pająka pod wpływem halucynogenów, klatka, w której wywoływane będą pioruny, a także maszyna do przewidywania płci dziecka.

Urwała się naczepa, uderzyła w człowieka

Jedna osoba została ranna w wypadku na ulicy Grójeckiej w Warszawie. Z ciężarówki odpięła się naczepa - uderzyła w dwa samochody i przechodnia. O wypadku poinformował redakcję Kontaktu 24 internauta Krzysztof.

Dyplomacja UE bez Polaków. MSZ: to stan historyczny

W unijnej dyplomacji nie będzie miejsca dla ambasadorów z Polski, informowały poniedziałkowe dzienniki. MSZ twierdzi, że dokument autorstwa Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych, na który powoływały się "Dziennik Gazeta Prawna" i "Rzeczpospolita", pokazuje "pewien stan historyczny".

IPN kończy ekshumację masowej mogiły

IPN kończy prace przy ekshumacji masowej mogiły z czasów II wojny światowej przy dworcu Stradom w Częstochowie. - Wyczerpaliśmy możliwości dowodowe - mówią przedstawiciele Instytutu po znalezieniu szczątków 16 osób.

Generał odchodzi. MON zapewnia: nie przez pieniądze

Brak środków na szkolenie jest faktycznym powodem odejścia z armii gen. Wiesława Michnowicza, szefa Zarządu Szkolenia w Sztabie Generalnym Wojska Polskiego, poinformowała poniedziałkowa "Rzeczpospolita". Resort obrony narodowej zapewnia jednak, środków na szkolenie żołnierzy nie brakuje.

Konflikt w rządzie? Była "męska rozmowa"

Premier Donald Tusk groził PSL zerwaniem koalicji, jeśli ludowcy nie zgodziliby się na propozycję podniesienia stawki VAT z 22 na 23 proc. - ujawnił w prasie Waldemar Pawlak. Zgrzyty między premierem a wicepremierem potwierdziła w TVN24 wicemarszałek Sejmu Ewa Kierzkowska. A poseł Eugeniusz Kłopotek dodał, że to druga taka sytuacja w historii koalicji.

Trzej esbecy oskarżeni o próbę otrucia Anny Walentynowicz

Trzej byli oficerowie SB zostali oskarżeni przez pion śledczy Instytutu Pamięci Narodowej ws. próby podania w 1981 r. Annie Walentynowicz środka farmakologicznego, co mogło ją narazić nawet na śmierć. Mężczyźni nie przyznają się do winy. Grozi im do pięciu lat więzienia.

Do lekarza przez internet?

Zapisy do lekarzy przez internet, monitorowanie on-line statusu w kolejce do lekarze oraz skuteczniejsze wykrywanie fałszowania recept i dokumentacji medycznej - tak ma wyglądać już niebawem rzeczywistość w polskiej opiece zdrowotnej. Takie rozwiązania zakłada projekt ustawy szykowanej przez Ministerstwo Zdrowia, który do Sejmu na trafić po wakacjach.

Nożownik przyznał się do zabójstwa

Łódzka prokuratura postawiła zarzut zabójstwa mężczyźnie, który w sobotnią noc śmiertelnie ranił młodą kobietę przed jedną z lokalnych dyskotek. Pomimo udzielonej pomocy medycznej ofiara ataku zmarła.

Wyłudzali "na wnuczka" od 95-latki

Stołeczni policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy próbowali wyłudzić metodą "na wnuczka" 60 tys. zł od 95-letniej kobiety. Za oszustwo grozi im do ośmiu lat więzienia.

Zabił psa młotkiem. Bo nie chciał go słuchać

Pies nie chciał go słuchać, nie potrafił sobie z nim poradzić - w ten sposób 48-letni Zbigniew K. tłumaczył powody, dla których zabił swojego psa. Młotkiem. Mężczyzna usłyszał już zarzuty karne, grożą mu dwa lata więzienia.

Cyberprzestępcy atakują BZWBK

Cyberprzestępcy nie śpią. Tym razem internetowi oszuści podszywają się pod bank BZ WBK. Wyłudzają hasła, by potem przejąć kontrolę nad kontem niczego nieświadomej ofiary. Redakcję Kontaktu zaalarmowali zaniepokojeni internauci i Reporterzy 24. Przysłali screenshoty, na których widać, jak działają strony złodziei.

Przepłoszył spod Pałacu, teraz trzeźwieje

Kolejny incydent na Krakowskim Przedmieściu. Funkcjonariusze zatrzymali 44-latka, który według nich dzwonił na policję z - jak się okazało - fałszywą informacją o podłożeniu bomby w pobliżu Pałacu Prezydenckiego. Mężczyzna był pijany.

Prokuratura decyduje ws. Kamińskiego

Dziś formalnie zakończyło się śledztwo przeciwko Mariuszowi Kamińskiemu. Były szef CBA jest podejrzany o nadużycie uprawnień w związku z akcją Biura z lipca 2007 r., czyli słynną aferą gruntową.

Polacy nieobecni w dyplomacji UE

Żaden ze 115 nominowanych już ambasadorów Unii Europejskiej nie będzie pochodził z Polski, a tylko dwóch z Europy Środkowej. Reszta stanowisk objęta zostanie przez tzw. starą Unię - donoszą zgodnie "Dziennik Gazeta Prawna" i "Rzeczpospolita". Gazety powołują się na raport Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych.

71 lat temu w Moskwie podzielili Polskę

Dokładnie 71 lat temu w Moskwie zostało podpisane porozumienie, które przypieczętowało "IV rozbiór" Polski. Podpisy pod tym dokumentem złożyli ministrowie spraw zagranicznych III Rzeszy Joachim von Ribbentrop i ZSRR Wieczysław Mołotow.

Komu władza nad naszymi śmieciami?

- Silny lobbing przedsiębiorców utrudnia przepychanie w Polsce proekologicznych ustaw przez parlament i rząd - przyznaje w wywiadzie dla "Polski The Times" minister środowiska Andrzej Kraszewski.

Podręczniki z internetu?

Darmowe i ogólnodostępne podręczniki dostępne w internecie niedługo trafią do recenzji w Ministerstwie Edukacji -zapowiada "Dziennik Polski". Pojawienie się takiej alternatywy miałoby służyć obniżyć ceny tradycyjnych szkolnych książek.

Proces żony z Włodowa odroczony

Do 1 października sąd ejonowy w Olsztynie odroczył proces Marleny W., żony jednego z braci skazanych za lincz na recydywiście we Włodowie, a potem ułaskawionych. Kobieta jest oskarżona o składanie fałszywych zeznań przed sądem

15 minut zimy na Pomorzu

Połamane drzewa, zniszczone samochody, zalane ulice, a nawet pożary - to efekty 15-minutowej nawałnicy, jaka przeszła w niedzielę po południu przez Pomorze. - Siedzieliśmy w aucie. Bałam się, że szyby nie wytrzymają - mówiła Kamila Sikora, która na Kontakt24 przysłała film z nawałnicy.

Migalski do Kaczyńskiego: słabość PiS "to Pana wina"

Marek Migalski na swoim blogu umieścił kolejny ostry wpis, tym razem skierowany bezpośrednio do Jarosława Kaczyńskiego. Prezesa PiS krytykuje za wiele: za niskie poparcie PiS, ataki dziennikarzy czy za działania Antoniego Macierewicza. - Największa partia opozycyjna powinna cieszyć się zaufaniem większości Polaków. Tak jednak nie jest. I jest to, w dużej mierze, Pana wina - pisze europoseł PiS. - To błędna ocena - komentuje krótko szef klubu PiS Mariusz Błaszczak.

Grad demolował Pomorze

Grad wielkości przepiórczych jaj, ściana deszczu i porywisty wiatr. Przez Pomorze przetaczają się potężne burze. Zdjęcia i filmy, na których widać ich siłę przesyłają Reporterzy 24 na platformę Kontakt24.

"Czuwajcie następne sto lat" Prezydent u harcerzy

- Jak już się zostało harcerzem, to na całe życie. Nie tylko dlatego, że ma się żonę harcerkę - mówił prezydent podczas spotkania z harcerzami w stulecie organizacji. Bronisław Komorowski objął też honorowy patronat nad ZHP, a swoim nowym protegowanym życzył: - Czuwajcie następne sto lat.

Kard. Dziwisz: Ufam, że krzyż będzie jednoczył. W kościele

- Harcerze chcą, aby ich krzyż nie dzielił, ale jednoczył na modlitwie w kościele św. Anny. Ufamy, że tak się stanie – stwierdził kardynał Stanisław Dziwisz w trakcie mszy z udziałem harcerzy w Krakowie. Trwają tam obchody stulecia polskiego harcerstwa, obecny jest prezydent Bronisław Komorowski.

Tłum panien młodych zbiera na chore dziecko

Panny młode kwestują w Poznaniu na rzecz chorego Maćka. Zysk dla wszystkich: dziewczyny będą miały piękne zdjęcia, firmy – zdjęcia z pięknymi dziewczynami i działalność charytatywną na koncie, a dziecko – pieniądze na leczenie.