Przy okazji zeznań przed sejmową komisją śledczą Jarosław Kaczyński zdradził nieco z kulis decyzji personalnych w pierwszym rządzie Prawa i Sprawiedliwości, na którego czele stanął Kazimierz Marcinkiewicz. Jak dzisiaj przyznaje prezes partii, miał w tym czasie "prawo do zakwestionowania" personalnych propozycji ówczesnego premiera.

Do warszawskiej prokuratury wpłynęło zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez tak zwanych "obrońców krzyża" przed Pałacem Prezydenckim. Jego autorem jest Janusz Palikot. Poseł PO treść zawiadomienia i jego uzasadnienie opublikował na swoim blogu. Jego zdaniem pod krzyżem... propaguje się faszyzm.

Prawnik Stefan Hambura oskarża premiera i prezydenta-elekta o to, że działali na szkodę państwa - donosi "Rzeczpospolita". - Zrezygnowali ze wspólnego polsko-rosyjskiego śledztwa w sprawie przyczyn smoleńskiej katastrofy. Chcę, żeby prokuratura to sprawdziła – mówi gazecie Hambura.

Gdyby wybory parlamentarne odbyły się w ostatni weekend, zdecydowanie wygrałaby PO z 43 proc. głosów, drugi byłby PiS - 29 proc. O wejście do Sejmu nie musiałoby się martwić jeszcze SLD - 11 proc.. Wyraźnie już pod granicą progu wyborczego jest PSL, które z 2 proc. nie weszłoby do Sejmu - wynika z sondażu PBS DGA dla "Gazety Wyborczej".

Już w połowie czerwca polskiemu MSZ skończyły się pieniądze na wypłatę odszkodowań przed Europejskim Trybunałem Praw Człowieka w Strasburgu. W związku z tym ministerstwo musi pokrywać odszkodowania ze środków przeznaczonych na bieżącą działalność - donosi "Rzeczpospolita".

W samo południe rozpocznie się spotkanie prokuratorów z bliskimi ofiar katastrofy smoleńskiej. Sami zainteresowani uważają spotkanie za potrzebne, bo "wiele rzeczy wymaga wyjaśnienia". Na spotkaniu pojawi się tez Jarosław Kaczyński, który specjalnie w tym celu poprosił o skrócenie przesłuchania przed sejmową komisją ws. śmierci Barbary Blidy.

Romska rodzina z Limanowej, skłócona z resztą osiedla, ma zamieszkać na odosobnionej działce w kontenerze. Władze miasta zdecydowały się ją przenieść, bo mieszkańcy mówili wprost: jeśli nic się nie zmieni, to wezmą sprawy w swoje ręce.

25 proc. Polaków twierdzi, że ich miejscowość lub gmina zostały zalane w wyniku powodzi, a 5 proc. mówi o stratach materialnych z tego tytułu - wynika z najnowszego sondażu CBOS. Według badanych w walce z powodzią najgorzej sprawdziły się władze centralne, najlepiej - lokalne.

Ponad 60 superszybkich samochodów zjechało do Poznania na szósty już zlot Grand Turismo. Na wynajętym torze w stolicy Wielkopolski właściciele Ferrari, Lamborghini, a nawet Ultimy GTR mogą wreszcie robić rzeczy, których nie wolno im na publicznych drogach.

Odnaleziono i wydobyto z wody ciało czwartego rybaka z łodzi CHY-8, która zatonęła 17 lipca ponad 4 mile morskie od brzegu, na północ od Sarbinowa (Zachodniopomorskie).

Policja sporządziła portret pamięciowy mężczyzny w związku z zabójstwem 34-letniej kobiety, której ciało znaleziono trzy dni temu w rowie melioracyjnym przy ul. Kupieckiej w Kołobrzegu. Poszukiwany miał na szyi charakterystyczny żółty łańcuch.

Sławomir Rybicki i Małgorzata Kidawa-Błońska zostaną najprawdopodobniej wiceprzewodniczącymi klubu parlamentarnego Platformy Obywatelskiej - zapowiedział jego szef Tomasz Tomczykiewicz. Jak dodał, jest już po rozmowie z nimi i liczy, że klub poprze te kandydatury.

Warszawska prokuratura odeśle pionowi śledczemu IPN zawiadomienie o domniemanym przestępstwie, którego miał się dopuścić Lech Wałęsa. Były prezydent umieścił tajną notatką UOP z 1990 r. na swojej stronie internetowej

Dokąd jechał? Czy musiał tak szybko? Czy ścigał się ze sportowym autem? Odpowiedzi na m.in. te pytania szuka specjalny zespół powołany do zbadania sprawy policjanta, który na autostradzie A4 pędził z prędkością ok. 200 km/h. Film trafił do serwisu YouTube.com.

Koniec komisji hazardowej już w piątek? Jej szef Mirosław Sekuła z PO chce, by posłowie przyjęli sprawozdanie z prac i zamknęli sejmowe śledztwo. Opozycja nie kryje oburzenia tempem, jaki narzucił polityk Platformy. - To zamach na komisję - grzmiał na antenie TVN24 poseł Lewicy Bartosz Arłukowicz.

Brudny sprzęt i podłogi, brak mydła i jednorazowych ręczników - takie zaniedbania stwierdził Sanepid na oddziale neurochirurgii Centralnego Szpitala Klinicznego w Katowicach. Wcześniej o sprawie napisała katowicka "Gazeta Wyborcza". Jak podała, wstrzymano przyjęcia na oddział, u kilku pacjentów stwierdzono bowiem zakażenia ran różnymi szczepami bakterii.

Nie zrażają ich tłumy turystów w Mielnie, zadeptane szlaki w Tatrach i dyskusyjna czystość mazurskich jezior – polski poseł wypoczywa w Polsce. Aktywnie lub z kryminałem współpracownika w ręku, nad jeziorem i na żużlowym stadionie, zawsze jednak patriotycznie.

Osiem strzałów z bliskiej odległości, prosto w głowę i w klatkę piersiową. Tak męczyli kota nieznani do tej pory oprawcy z Barlinka. Potem zostawili konające zwierzę na pastwę losu. O tym niezwykle brutalnym zdarzeniu poinformował nas przez platformę Kontakt TVN24 pan Marcin w nadziei, że sprawą zajmie się policja.

Ponad 1,3 promila alkoholu miał kierowca autobusu komunikacji miejskiej, którego zatrzymała policja. Wcześniej zdążył zrobić trzy kursy na trasie pomiędzy Piekarami Śląskimi a Katowicami. Poza utratą prawa jazdy grozi mu do dwóch lat więzienia.