Wyjazdy na kanonizację papieży. "Nie warto czekać z decyzją"

Pielgrzymki z udziałem biskupów, wyjazdy parafialne, specjalne pociągi i dodatkowe samoloty - to tylko niektóre z propozycji przygotowanych z okazji kanonizacji Jana Pawła II i Jana XXIII. Dla tych, którzy do tej pory się wahają, czy jechać, to ostatni dzwonek. W przypadku wielu zorganizowanych wyjazdów zostały pojedyncze miejsca, a ponad 80 procent miejsc noclegowych w Rzymie jest już zajętych. - Nie warto czekać z decyzją do kwietnia - przekonują organizatorzy wycieczek.

Zarząd PO zatwierdził listy. Oto "jedynki" do europarlamentu

Zarząd krajowy PO jednogłośnie zatwierdził we wtorek wieczorem listy wyborcze do Parlamentu Europejskiego. Zarząd nie dokonał zmian na "jedynkach" list, zdecydował natomiast m.in, że w wyborach do PE nie wystartuje dolnośląski europoseł Piotr Borys.

Kwaśniewski: Ukraina jest na froncie. Putin wypuścił nacjonalistycznego dżina

Ukraińcy żołnierze na Krymie powinni mieć prawo do użycia broni - ocenił w "Kropce nad i" były prezydent Aleksander Kwaśniewski. Zaznaczył jednocześnie, że nie można ich pozostawić na pastwę losu, powinni mieć prawo bezpiecznie opuść półwysep. Zwrócił też uwagę, że Ukraina jest dziś na froncie i bez pomocy Europy jej szanse są niewielkie.

Kowal: W najbliższym czasie grożą nam cyberataki

Władimir Putin precyzyjnie realizuje swój program. Aneksja Krymu to pierwszy etap, następnym będzie destabilizacja wschodu Ukrainy - ocenił w "Faktach po Południu" eurodeputowany Paweł Kowal z Polski Razem. Zaznaczył, że wydarzenia za wschodnią granicą nie pozostaną bez wpływu na Polskę. - W najbliższym czasie grożą nam cyberataki - ocenił.

"Rosja i prezydent Putin poniosą cenę swojej agresji"

Rosja i prezydent Putin poniosą cenę swojej agresji, jeśli będą chcieli wstąpić na drogę roszczeń terytorialnych wobec Ukrainy - oświadczył wiceprezydet USA Joe Biden, na współnej konferencji prasowej z prezydentem Bronisławem Komorowskim. - Mamy absolutnie zbieżny pogląd i ocenę rozwoju sytuacji na Krymie - podkreślał Komorowski.

Sąd utrzymał areszt dla ks. Wojciecha G. "Śledztwo jest rozwojowe"

Sąd Okręgowy w Warszawie utrzymał we wtorek areszt wobec ks. Wojciecha G., podejrzanego o obcowanie płciowe z małoletnim oraz molestowanie. Prokuratura postawiła G. cztery zarzuty molestowania dwóch małoletnich obywateli Polski na terenie kraju. Dwie pozostałe osoby pokrzywdzone to nieletni obywatele Dominikany.

Film z zatrzymania księdza Grzegorza K. Usłyszał zarzuty współżycia z nieletnim

Wołomińska prokuratura postawiła księdzu Grzegorzowi K. zarzuty dotyczące obcowania płciowego z małoletnim i dopuszczania się wobec niego tzw. innych czynności seksualnych. Były proboszcz parafii na warszawskim Tarchominie został już wcześniej prawomocnie skazany za czyny o charakterze pedofilskim. TVN24 dotarła do filmu z zatrzymania księdza Grzegorza K. Duchownemu grozi do 10 lat więzienia.

"Zimny prysznic dla Unii". Polscy politycy: trzeba zacząć naprawdę karać

- Wolny świat bardzo wyraźnie zapowiedział swoje reakcje w przypadku aneksji Krymu przez Rosję. Ona dzisiaj się dokonała i to jest najgorszy styl powrotu do najgorszej historii - powiedział Grzegorz Schetyna, przewodniczący sejmowej komisji spraw zagranicznych, komentując wtorkowe orędzie Władimira Putina w parlamencie. Zdaniem innych polityków, rosyjski prezydent "nie respektuje żadnych reguł", a przyłączenie Krymu do Rosji było zimnym prysznicem dla Unii Europejskiej.

Biden: Stajemy ramię w ramię z Polską, będą dodatkowe sankcje

- Faktyczna aneksja Krymu przez Rosję jest nie do zaakceptowania przez wspólnotę międzynarodową, w tym przez Polskę - oświadczył premier Donald Tusk na wspólnej konferencji prasowej z wiceprezydentem USA, informując jednocześnie o "gwarancjach bezpieczeństwa ze strony USA". - Stajemy ramię w ramię z Polską i społecznością międzynarodową, potępiając napaść na suwerenność i integralność terytorialną Ukrainy - dodał Joe Biden.

Joe Biden w Polsce. Rozmawia z Tuskiem o Ukrainie

We wtorek po godz. 12.30 w kancelarii premiera rozpoczęło się spotkanie szefa polskiego rządu Donalda Tuska z wiceprezydentem USA Joe Bidenem. Rozmowa ma dotyczyć sytuacji na Ukrainie. Ponadto Biden ma potwierdzić wspólne zobowiązania obronne w ramach NATO.

Sąd: Nie będzie śledztwa w sprawie śmierci 2,5 latki

Sąd w Skierniewicach utrzymał decyzję prokuratury o umorzeniu śledztwa w sprawie nieumyślnego spowodowania śmieci 2,5-letniej Dominiki. Dziewczynka trafiła do szpitala po 7 godzinach zgłoszenia na pogotowie, wcześniej nie chciał do niej przyjechać lekarz z nocnej pomocy medycznej.

Sawicki: Nie mam żadnych zahamowań, aby jechać do Rosji

- Nie mam żadnych zahamowań, aby jechać do Rosji - mówił w TVN24 minister rolnictwa Marek Sawicki o sytuacji w związku z rosyjskim embargiem na mięso z Europy, w tym z Polski. Zapewnił również, że ponownie objął funkcję szefa resortu m.in. dlatego, żeby zaradzić skutkom afrykańskiego pomoru świń.

Bliźnięta równe pięcioraczkom? Sprzeczne decyzje sądów, rodzice walczą o dodatek

Czujemy się dyskryminowani i lekceważeni przez władze - twierdzą ci rodzice wieloraczków, którym sądy odmówiły prawa do pobierania dodatków wychowawczych na każde z dzieci. Sytuacja budzi kontrowersje, bo wojewódzkie sądy administracyjne na podstawie tej samej ustawy wydają sprzeczne decyzje. Jedni rodzice dostają więc wielokrotność dodatku - na każde z dzieci, inni mogą pobierać go tylko raz. Z inicjatywy Prokuratora Generalnego sprawa trafiła do Naczelnego Sądu Administracyjnego i czeka na rozstrzygnięcie.

Kary w zawieszeniu? Resort sprawiedliwości mówi "dość" i zaczyna batalię o nowy kodeks karny

Ministerstwo Sprawiedliwości chce, by od nowego roku zaczął obowiązywać w Polsce nowy kodeks karny. Projekt, do którego dotarł portal tvn24.pl, jest już gotowy, a przewidywane zmiany to największa ingerencja w kodeks od ponad 80 lat. Pojawią się w nim nowe rodzaje kar, a przepisy radykalnie ograniczą m.in. możliwość orzekania wyroków "w zawieszeniu". Ministerstwo mówi o "zapaści" obecnego systemu, a część karnistów o tym, że skutki proponowanych zmian mogą być fatalne.

"Krym to tylko pierwszy krok w ekspansji geopolitycznej Rosji"

- Wydarzenia są bardzo smutne i cały ten proces rozgrywa się bardzo szybko - powiedział o krymskim referendum i planowanym przyłączeniu półwyspu do Rosji ambasador Ukrainy w Polsce, Markijan Malski. Jak stwierdził w "Kropce nad i", Krym jest jednak "tylko pierwszym krokiem w ekspansji geopolitycznej" Rosji.

"Bardzo urośli nasi przywódcy"

- Nie do końca wiadomo jakie są intencje i plan pana Putina. Ale ewidentnie jest to plan - stwierdził w "Faktach po Faktach" Andrzej Olechowski. Dodał, że jego zdaniem wcale nie chodzi jednak o Krym. - Chodzi o Ukrainę. O wpływ na politykę ukraińską - ocenił Olechowski. Były minister spraw zagranicznych pochwalił także działania ministra Radosława Sikorskiego i premiera Donalda Tuska. - Bardzo urośli nasi przywódcy w oczach zachodnich polityków - stwierdził w TVN24 Olechowski.

"Rozwiąż zadanie i zatrzymaj przemoc wobec dzieci". Poruszająca kampania społeczna

- Trzy minus? - pyta z gniewem ojciec małego Adasia, wymachując przed nim kartkówką z matematyki. - A wiesz, ile to jest trzy minus trzy? Zero, kompletne zero takie jak ty - wrzeszczy. Tak wygląda codzienność dzieci doświadczających przemocy - tłumaczy w kampanii społecznej Fundacja Dzieci Niczyje. Dzięki specjalnej aplikacji na facebookowym profilu organizacji możemy sprawić, że Adaś uniknie kary.

Poseł SLD na Krymie z paszportem dyplomatycznym. Informował "swojego" wicemarszałka

Choć Polska nie uznaje legalności referendum na Krymie, na półwyspie pojawił się poseł SLD Adam Kępiński. Parlamentarzysta, który spotkał się z ogniem krytyki, zapewniał, że podróż zorganizował na własny rachunek i nie reprezentuje ani Sejmu, ani Sojuszu. Jak jednak dowiedziała się TVN24, poseł informował o swoim wyjeździe wicemarszałka Sejmu Jerzego Wenderlicha, a w czasie podróży posługiwał się paszportem dyplomatycznym.