Brudziński o przewadze PO: sondaż robiony przed "tańcem" Kopacz w Berlinie

- PO ma swoje pięć minut dzięki nowemu rozdaniu. Jest nowa szefowa, nowy premier - stwierdził w "Faktach po Faktach" Joachim Brudziński (PiS) komentując wyniki najnowszego sondażu TNS Polska. Według badania, PO wygrałaby wybory, gdyby odbyły się one w październiku. Jak jednak zaznaczył polityk PiS, PO zyskiwało w notowaniach "jeszcze przed oficjalnym rozpoczęciem kampanii" i przed "wpadką" premier Ewy Kopacz na czerwonym dywanie.

Były striptizer startuje z listy PiS. "Nie usprawiedliwiam, ale przyjmuję tłumaczenie"

"Witam serdecznie, z tej strony Łukasz Antoni Jaroszewski, większości z was znany jestem jako Królik" – tak w swoim spocie przedstawia się kandydat PiS na radnego Opola. Jak sam mówi, wcześniej pracował w dyskotekach "na różnych stanowiskach". - Tańczyłem na wieczorach panieńskich, żeby przetrwać - wyjaśnia. Przewodniczący opolskiego PiS nie kryje zdziwienia życiorysem kandydata.

18 padłych dzików na polu kukurydzy. Osiem z nich miało ASF

Szesnaście padłych dzików znaleziono w gminie Gródek w Podlaskiem. Osiem z nich miało wirusa ASF. To osiemnasty przypadek tej choroby w Polsce - podał w komunikacie Główny Lekarz Weterynarii. To pierwsze takie zdarzenie, gdy znaleziono grupę padłych dzików z ASF.

Czy kultura w Polsce przetrwa? "Za parę lat będzie zupełnie inna. I dobrze"

Kultura w Polsce jest coraz bardziej płytka, a ta promowana przez media nie przetrwa - stwierdził w "Babilonie" TVN24 wokalista Dariusz Malejonek. Do jego diagnozy odnosiły się w programie kobiety, które swoje kariery poświęciły promowaniu tzw. kultury wysokiej. Jak wygląda dostęp do kultury w Polsce? Jak silne są bariery finansowe, a jak te mentalne? Jak duże jest zainteresowanie odbiorców?

Stan trzech górników krytyczny. Akcja ratunkowa pod ziemią utrudniona

Stan trzech górników leczonych po katastrofie w kopalni Mysłowice-Wesoła na intensywnej terapii w siemianowickim Centrum Leczenia Oparzeń był w sobotę krytyczny. Stan jednego górnika pogarszał się, a innego, wcześniej określany jako niestabilny, uległ niewielkiej poprawie. Wciąż nie odnaleziono ostatniego górnika. - Atmosfera w rejonie poszukiwań znów grozi wybuchem, wycofano więc z niego ratowników – poinformował w sobotę rzecznik Katowickiego Holdingu Węglowego Wojciech Jaros.

"Pijany próbował obsługiwać fotoradar". Strażnik miejski z zarzutami

Strażnik miejski z Łęczycy próbował po alkoholu obsługiwać fotoradar - poinformowała tvn24.pl prokuratura. 32-latek na miejsce kontroli pojechał służbowym samochodem. Zdaniem śledczych, już wtedy był nietrzeźwy. Funkcjonariuszowi grozi do dwóch lat więzienia. Na razie nie wiadomo, czy straci pracę.

"Kupa dymu, ognia, przeleciałem ze 20 metrów"

Pierwszy był wybuch, a potem kurz z takimi lecącymi kulami żaru. Tam nikt nie myślał o sobie, wszyscy myśleliśmy o nas - opowiada w rozmowie z TVN24 jeden z górników rannych w kopalni Mysłowice-Wesoła. Inny dodaje: - Kupa dymu, ognia, przeleciałem ze 20 metrów.

Co będzie można zobaczyć w Muzeum Historii Żydów Polskich? Spacer z kamerą TVN24

28 października otwarta zostanie wystawa stała Muzeum Historii Żydów Polskich, która przypomni o wspólnych losach polsko-żydowskich. Zwiedzający będą mogli zajrzeć m.in. do typowego żydowskiego miasteczka, synagogi czy przespacerować się uliczką odtwarzającą codzienne życie w latach 20. Wystawa nie kończy się na Holokauście - powojenna wycieczka pokaże realia lat 50., przeprowadzi przez bolesny rok 1968, kończąc na przemianach demokratycznych 1989 r. "Polska i Świat".

Nowe kłopoty złotego dziecka od białych zębów. Prokuratura znów zajmuje się Piotrem Kaszubskim

Oszukani klienci na Wyspach Brytyjskich i nowe kłopoty dotyczące działalności w Polsce - prokuratura znów przygląda się interesom Piotra Kaszubskiego, okrzykniętego swojego czasu przez część mediów "najmłodszym polskim milionerem". Prokuratorzy wszczęli właśnie postępowanie w sprawie oszustwa, którego miał się dopuścić. Sam Kaszubski powtarza, że "nigdy nie postawiono mu zarzutów" w żadnej sprawie a wszystko, co robi "jest zgodne z literą prawa".

MSZ opublikowało archiwalia dot. jeńców radzieckich

MSZ upubliczniło dokumenty dot. jeńców radzieckich w Polsce w latach 1919–1921, które pochodzą z archiwum Międzynarodowego Komitetu Czerwonego Krzyża w Genewie. Wynika z nich jednoznacznie, że w Polsce nie było celowej eksterminacji jeńców Armii Czerwonej.

"W każdym województwie są miejsca przystosowane do kwarantanny"

- W każdym województwie miejsc do kwarantanny jest kilkanaście, jak nie kilkadziesiąt na kilka tysięcy osób - zapewnił w programie "Świat" Krzysztof Dąbrowski, dyrektor wydziału bezpieczeństwa i zarządzania kryzysowego Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego. Andrzej Wojtczak, przewodniczący Rady Sanitarno-Epidemiologicznej, przekonywał z kolei, że jeśli w Polsce rzeczywiście doszłoby do zagrożenia ebolą, decydującą rolę może odegrać czynnik ludzki.

Falenta: od 10 lat kontaktowałem się ze służbami

- Nigdy nie byłem tajnym współpracownikiem - stwierdził w "Piaskiem po oczach" Marek Falenta, główny podejrzany o zlecanie nagrań w aferze podsłuchowej. Jak tłumaczył, oficerowie CBA i ABW dzwonili do niego "od czasu do czasu" i "zadawali mu różne pytania". Falenta rozmawiał z nimi, bo "czuł się w obowiązku". - Pytali o rynek służby zdrowia, o rynek węgla, telekomunikacji. To są proste pytania i traktowałem to w kategoriach szkolenia, pomocy im - mówił Falenta.

Girzyński: Kaczyński pełni rolę trenera w przerwie meczu

- Jarosław Kaczyński jako były premier jest liderem ugrupowania, silnym, z autorytetem. Troszkę pełni rolę trenera w przerwie meczu piłkarskiego - w ten sposób Zbigniew Girzyński słowa prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, który stwierdził, że "partia się rozpełzła".

Krajowy konsultant o eboli: jesteśmy przygotowani na 8, a chcielibyśmy na 9

Jak w skali od jednego do dziesięciu jesteśmy dziś w Polsce przygotowani na pojawienie się pacjenta zarażonego ebolą? - Powiedziałbym, że jesteśmy przygotowani w skali na osiem, a chcemy być przygotowani w skali na dziewięć. Bo na dziesięć prawdopodobnie nigdy nie zdążymy - stwierdził w "Tak jest" prof. Andrzej Horban, konsultant krajowy w dziedzinie chorób zakaźnych.

PO tuż przed PiS, Twój Ruch poza Sejmem

Gdyby wybory do Sejmu odbyły się w październiku, to wygrałaby je Platforma z 28 proc. poparcia, przed PiS z 27 proc. głosów - wynika z sondażu TNS Polska. We wrześniu - w badaniu TNS - prowadziło PiS z 31 proc., a PO miała 27 proc.

"Polska jest gotowa na ebolę tylko na szczeblu centralnym. Nie możemy wydawać na lekarzy wyroku śmierci"

- Czy pan może zmusić lekarza, czy pielęgniarkę do samobójstwa? - pytał w "Faktach po południu" dr Paweł Grzesiowski, ekspert w dziedzinie profilaktyki zakażeń. - Kontakt z materiałem zakaźnym od pacjenta, typu krew, pot, łzy to jest zakażenie jeden do jednego. Jak można zachęcić lekarzy do pracy inaczej niż zabezpieczając ich? Nie możemy wydawać na nich wyroku śmierci - dodał lekarz.

10 rzeczy, które musimy wiedzieć o eboli

Jak można się zarazić, jakie są objawy i gdzie szukać pomocy - odpowiadamy na 10 najważniejszych pytań dotyczących eboli. Po tym, jak zmarł pierwszy pacjent zakażony wirusem, pojawiło się wiele wątpliwości, czy reakcja na rozprzestrzenianie się wirusa jest wystarczająca. Także w Polsce pojawiają się sprzeczne informacje o tym, czy jesteśmy dostatecznie przygotowani.

Lekarze z Wrocławia zapewniają: jesteśmy gotowi przyjmować pacjentów z chorobami wysoce zakaźnymi

Krajowy konsultant do spraw chorób zakaźnych mówi, że polskie szpitale nie są przygotowane na ewentualne leczenie pacjentów z ebolą. Odmienne zdanie przedstawiają lekarze z Wrocławia. - Nasz personel jest gotowy przyjmować pacjentów, którzy mogą być zarażeni chorobami wysoce zakaźnymi - stwierdza Grzegorz Madej, ordynator oddziału chorób zakaźnych Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego we Wrocławiu.

Woonerf pod setkami parasolek. Na Festiwal Światła w Łodzi

Mimo słonecznej jesieni w sercu Łodzi jest więcej parasolek niż podczas największych ulew. Na 6 Sierpnia wiszą ich setki. Podobnie jak otaczające budynki, mają być one scenerią dla pokazów, które rozpoczną się w piątek wieczorem wraz z festiwalem światła.

Wiceminister zdrowia: słowa konsultanta o eboli to histeryczny komunikat

- To nie najmądrzejsza wypowiedź osoby, która powinna znać system i procedurę w sprawie chorób zakaźnych. W tej procedurze nie jest przewidziana ucieczka lekarzy przed pacjentem z ebolą - tak wiceminister zdrowia Sławomir Neumann skomentował słowa krajowego konsultanta ds. chorób zakaźnych, dotyczące eboli. Prof. Andrzej Horban stwierdził, że nie jesteśmy przygotowani na leczenie chorych z wirusem, a lekarze w obawie o własne zdrowie "uciekną w popłochu".