Politycy gratulują siatkarzom. "Najlepsi z najlepszych"

Politycy, niezależnie od opcji, jak wszyscy pozostali kibice świętowali, gdy polscy siatkarze zwyciężyli w mistrzostwach świata. Złotego medalu w mediach społecznościowych pogratulowali między innymi prezydent Andrzej Duda i premier Mateusz Morawiecki.

Kibic z Brazylii: puchar jest w dobrych rękach

- Mecz nie mógł się mi podobać, bo przegraliśmy. Polacy byli lepsi, puchar jest w dobrych rękach. Nie mieliśmy żadnych szans. Bartosz Kurek grał świetnie - przyznał po finale siatkarskiego mundialu brazylijski kibic w rozmowie z TVN24. Biało-Czerwoni rozbili w Turynie Canarinhos 3:0 i po raz drugi z rzędu sięgnęli po mistrzostwo świata.

Prezydent Duda kibicował w Masłomiący. "Będą rozważane odznaczenia państwowe"

Polscy siatkarze zdobyli we Włoszech drugie z rzędu mistrzostwo świata, w finale rozbili 3:0 Brazylię. Prezydent Andrzej Duda triumf Biało-Czerwonych oglądał w Domu Sołeckim w Masłomiący w Małopolsce. - Co za szczęście! Nie wiem, kiedy odnieśliśmy tak ogromny sukces w grach zespołowych. Muszę teraz to przemyśleć, bo trzeba będzie w specjalnych sposób potraktować naszych siatkarzy. Będzie rozważana kwestia odznaczeń państwowych. Można zdobyć raz mistrzostwo świata, ale jeśli się je broni, jest to top of the top sportowy - stwierdził zaraz po meczu.

Szydło: szkoda czasu na to, byśmy się spierali

Rząd, samorządy i wszyscy Polacy muszą być razem. Mamy jeden dom i jedną ojczyznę. Szkoda czasu na to, byśmy się spierali, kłócili. Bądźmy razem i na pewno wtedy przyszłość naszej ojczyzny będzie miała dobre szanse – powiedziała w niedzielę wicepremier Beata Szydło podczas konwencji wyborczej PiS w Zakopanem.

Jarosław Kaczyński wstrzymuje się od oceny. "Zaraz proces, a wiadomo, jakie mamy sądy"

- Wybór, który niedługo zostanie dokonany, to będzie wybór między tymi dwiema opcjami, dwiema możliwościami, dwoma sposobami rozumienia polityki: utrwalać pozycję miejscowych elit - no powiedzmy sobie, jakości, której nie chcę tutaj określać, bo zaraz proces, a wiadomo, jakie mamy sądy - czy też interes mieszkańców, społeczeństwa, wspólnoty - powiedział prezes Prawa i Sprawiedliwości, Jarosław Kaczyński podczas konwencji wyborczej w Bydgoszczy.

Morawiecki: to my przywracamy normalność

Mateusz Morawiecki podczas spotkania z wyborcami w Toruniu zaatakował opozycję i przekonywał, że to "Prawo i Sprawiedliwość jest normalnością dla Polski". Premier ocenił, że obóz rządzący zapewnił "ogromne sukcesy" w polityce społecznej. - Jesteśmy gwarantem, że ta polityka będzie kontynuowana - mówił.

"To najpiękniejszy dowód na to, że to nie pan jest sam, panie prezydencie"

Lech Wałęsa otrzymał z rąk Donalda Tuska w sobotę tablicę z życzeniami z okazji 75. urodzin oraz 35. rocznicy otrzymania pokojowej nagrody Nobla. Podpisali się najwyżsi przywódcy Unii Europejskiej i wszystkich państw członkowskich z wyjątkiem dwóch - premierów Polski i Węgier, Mateusza Morawieckiego i Viktora Orbana. - Paradoksalnie to najpiękniejszy dowód na to, że to nie pan jest sam, panie prezydencie - ocenił Donald Tusk.

Przez dziurawą drogę nie mogli szybko dojechać na akcję. "Postanowiliśmy wziąć sprawy w swoje ręce"

Strażacy przez dziurawą drogę, musieli wybierać dłuższą trasę jadąc na akcję. W końcu postanowili wziąć sprawy w swoje ręce i sami załatali nierówności. - Każda minuta jest na wagę złota. Można remont drogi przeliczać na pieniądze, tylko ile będą te pieniądze warte, jeżeli chociaż jedno życie byśmy uratowali dojeżdżając na czas? - pyta Paweł Cichecki, strażak.

"Kłamca nie może być premierem". Schetyna o słowach Morawieckiego

- Zamiast zachować się jak dorosły, odpowiedzialny człowiek, szukał sposobu, żeby się wymigać – mówił o premierze Mateuszu Morawieckim lider Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna. W niedzielę na konwencji Koalicji Obywatelskiej odniósł się do słów szefa rządu na temat budowy dróg i mostów za czasów koalicji PO- PSL.

"Pytania prejudycjalne powinny być wycofane"

Jeżeli chodzi o konkretne pytania prejudycjalne, to postępowanie powinno być umorzone, bo nie ma żadnych pytań na gruncie prawa europejskiego, które byłyby do rozpoznania - powiedział w "Kawie na ławę" w TVN24 Paweł Mucha z Kancelarii Prezydenta. - Nie ma dzisiaj przedmiotu sporu, więc pytania prejudycjalne powinny być wycofane. Komisja Europejska nie powinna mieć wpływu na kształtowanie ustroju wymiaru sprawiedliwości - dodał wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik.

"Specjalnej możliwości manewru nie ma". Sąd Najwyższy może wycofać się z pytań do Luksemburga

Prawdopodobnie w ciągu tygodnia Sąd Najwyższy wycofa pytania prejudycjalne do Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej - przekazał w niedzielę rzecznik Sądu Najwyższego, Michał Laskowski. Zaznaczył jednak, że decyzja nie zapadła, choć wobec możliwości umorzenia postępowania w sprawie, w której SN zapytał Luksemburg o wykładnię przepisów, sąd "specjalnej możliwości manewru nie ma".

Kobiety z całego świata tańczyły na rurze

Najpierw musiały nagrać swój taniec i przesłać wideo do jury. Sędziowie wybrali najlepsze pole dancerki, które przyjechały do Wrocławia z całego świata, aby na żywo zaprezentować swoje wdzięki i umiejętności.

"Gościu włamał się do mieszkania Marcina, pobił go na śmierć i chodzi po ulicy"

- Ta Monika, która tam była, opowiedziała mi, że syn leżał na łóżku, kiedy tamten zaczął go okładać. Nie wiedziała, jak ten napastnik wszedł do mieszkania, drzwi były zamknięte. Zdziwiło ją, że Marcin w ogóle się nie bronił. Narobiła wrzasku i policja zabrała tego napastnika. Kilka godzin później zorientowała się, że Marcin długo nie wychodzi z łazienki. Ja wiem, że on potrafił znosić ból do granic wytrzymałości - opowiada ojciec zmarłego 32-latka.

Polskę ukochał ponad wszystko, niemieckiego zapomniał 1 września 1939 roku

Niewiele osób zrobiło tak wiele dla polskiej marynarki wojennej i niewielu tak ostentacyjnie manifestowało swoją polskość, nawet w niemieckiej niewoli, jak on. Mimo to admirał Józef Unrug przez dziesięciolecia bardziej niż w Polsce znany był w Niemczech, jako Joseph Michael Hubert von Unruh. We wtorek spocznie na polskiej ziemi, którą wręcz obsesyjnie pokochał.

Szumełda: nie da się całe życie być w proteście

- Jest przekonanie, że nie da się całe życie być w proteście, chcemy mieć realny wpływ na rzeczywistość. W listopadzie wraz z innymi ruchami obywatelskimi powinniśmy stoczyć debatę wewnętrzną na temat tego, czy nie powinniśmy stworzyć nowego projektu politycznego, wyjść z ofertą programową dla Polski - powiedział w programie "Fakty po Faktach" w TVN24 Radomir Szumełda, przewodniczący pomorskiego Komitetu Obrony Demokracji. Podkreślił, że nadrzędnym celem nowej formacji politycznej byłoby budowanie dużego sojuszu, który pozwoliłby na wygranie wyborów parlamentarnych w 2019 roku.

Błaszczak rozmawiał z pierwszym żołnierzem USA

Relacje polsko-amerykańskie, rozszerzenie obecności wojsk USA w Polsce i wdrażanie decyzji szczytu NATO były głównymi tematami sobotniej rozmowy szefa MON Mariusza Błaszczaka i przewodniczącego kolegium szefów sztabów sił zbrojnych USA generała Josepha Dunforda - poinformował polski resort obrony.

Sąd Najwyższy umorzy postępowanie, ale nie można "przesądzić, co zrobi TSUE"

Zasadą jest, że Sąd Najwyższy zobligowany jest oświadczeniem strony. Nieważne jest, czy to jest skarga kasacyjna, czy zażalenie. Jeżeli jest wycofane z Sądu Najwyższego, postępowanie ulega umorzeniu - wyjaśniał w rozmowie z tvn24.pl Krzysztof Michałowski z Sądu Najwyższego, odnosząc się do faktu, że ZUS wycofał zażalenie, na podstawie którego SN skierował do Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej pytania prejudycjalne. - Absolutnie nie jestem w stanie przesądzić, co Trybunał Sprawiedliwości zrobi - podkreślił Michałowski.

"PiS traktuje kraje europejskie jak wroga"

Łamanie prawa w bardzo wielu miejscach, łamanie zasady niezależności sądów i niezawisłości sędziów, to wszystko wyprowadza nas z Europy - wyliczała w "Faktach po Faktach" posłanka PO Joanna Mucha. - PiS traktuje poszczególne kraje europejskie i Europę jak wroga - dodała. Innego zdania był poseł PiS Waldemar Buda. - Zależy nam na tym, żeby w Unii funkcjonować i mieć własne, podmiotowe stanowisko w wielu sprawach - powiedział.

Politycy PiS i biznes na nieruchomościach. Kulisy "układu radomskiego"

O tym, że ich domy mają zostać wyburzone, a oni sami wysiedleni - mieszkańcy położonej niedaleko Radomia gminy Kowala dowiedzieli się kilka miesięcy temu. Protestują, bo jak mówią, droga miała przejść przez nieużytki. Podejrzewają, że ktoś chce zarobić na spekulacjach nieruchomościami. Ale urzędnicy odpowiedzieli, że sprawa jest już przesądzona. Materiał programu "Superwizjer".