"Jak w stanie wojennym". Coraz trudniej dostać się do Sejmu

"Paranoja zbiorowa", "za chwilę rosomaki będą stały" - to niektóre komentarze polityków opozycji w związku z ograniczeniem dostępu do budynków parlamentu. Z protestującymi niepełnosprawnymi i ich opiekunami nie mogły się spotkać między innymi Janina Ochojska i Wanda Traczyk-Stawska. - Miały okazję wygłosić swoje kwestie i to uczyniły - ocenił poseł Stanisław Piotrowicz (Prawo i Sprawiedliwość).

PiS mówił o przejrzystości, list nie ma. PO wraca z "konwojem wstydu"

Caritas został przez PiS potraktowany instrumentalnie, to cwaniacki pomysł, żeby w przyszłym roku politycy PiS otrzymali zwrot z podatku - stwierdził poseł PO Mariusz Witczak i poinformował o powrocie "konwoju wstydu". W ten sposób opozycja reaguje na fakt, że pomimo wcześniejszych zapowiedzi, rząd nie zamierza opublikować listy z kwotami pieniędzy, jakie ministrowie rządu Beaty Szydło mieli przekazać na Caritas.

Pomyliła pedał gazu z hamulcem. Egzamin skończyła w krzakach

Nie tak wyobrażała sobie swój egzamin na prawo jazdy 42-latka spod Pleszewa (woj. wielkopolskie). Kobieta na placu manewrowym pomyliła pedał hamulca z gazem i zamiast się zatrzymać, wjechała w krzaki. - Całe szczęście nikogo nie było na drodze - mówi Stanisław Piotrowski, dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Kaliszu.

9-letnią Marysię dotkliwie pogryzły psy, straciła palec. Wyrok dla właścicielki zwierząt

Trzy agresywne psy wydostały się z posesji i zaatakowały 9-letnią Marysię. Dziewczynka odniosła poważne rany szarpane, lekarzom nie udało się też uratować palca dziecka. Sąd Rejonowy w Tczewie skazał właścicielkę psów Danutę Sz. na rok ograniczenia wolności w formie prac społecznych. Kobieta musi także zapłacić pół miliona złotych zadośćuczynienia pokrzywdzonej dziewczynce.

Bójka na środku ulicy. Szarpanina i podduszanie

Wrocław, ruchliwa ulica: jeden mężczyzna leży, drugi stoi nad nim, szarpie go i nie pozwala wstać. Według jednego ze świadków: pierwszy to pieszy, który chciał przejść w niedozwolonym miejscu, drugi to kierowca, który siłą postanowił wymierzyć sprawiedliwość.

Ochojska: Nie wiem, czego władza może się bać. Prawdy?

Zawsze mi się wydawało, że jestem osobą niegroźną i że nie ma co się mnie bać - powiedziała we "Wstajesz i wiesz" w TVN24 prezes Polskiej Akcji Humanitarnej Janina Ochojska. W środę nie została wpuszczona do Sejmu, gdzie chciała spotkać się z protestującymi opiekunami osób niepełnosprawnych i ich podopiecznymi.

Zarzuty dla nożownika z Kożuchowa. Policja: mógł zabić dziewięć osób

Pięć zarzutów usiłowania zabójstwa usłyszał nożownik z Kożuchowa (woj. lubuskie), który we wtorek wpadł do sklepu, wyciągnął nóż i ranił nim dwie kobiety. Do tego odpowie za napaść na funkcjonariusza. Zdaniem policji, mężczyzna mógł "zabić nawet dziewięć osób". Wielu z nich obronił przed atakiem jeden z klientów. 44-latka udało się obezwładnić jednemu z policjantów.

Kukiz: jeśli prezydent uwzględni moje postulaty, będę wspierał referendum

Referendum ma sens, nawet jeśli weźmie w nim udział 5-10 procent obywateli. Z informacji, które są mi przekazywane, wynika, że moje postulaty są przez prezydenta uwzględniane w pytaniach referendalnych - powiedział Paweł Kukiz w internetowej części "Jeden na jeden" w tvn24.pl. Odniósł się do zapowiedzianego przez prezydenta referendum konsultacyjnego w sprawie konstytucji.

"Partia władzy się boi"

Sejmowy protest osób niepełnosprawnych i ich opiekunów powinien trwać do skutku - stwierdził w "Jeden na jeden" lider ruchu Kukiz'15 Paweł Kukiz. Jak przyznał, jest zaskoczony "zamknięciem Sejmu" i faktem, że z protestującymi w środę nie mogła się spotkać szefowa Polskiej Akcji Humanitarnej.

Wanda Traczyk-Stawska nie wejdzie do Sejmu. Nie ma zgody kancelarii

Wanda Traczyk-Stawska, uczestniczka Powstania Warszawskiego, nie będzie mogła wejść do parlamentu, aby spotkać się z protestującymi tam osobami niepełnosprawnymi i ich opiekunami. Tak zdecydowała w środę Kancelaria Sejmu w odpowiedzi na prośbę posła Platformy Obywatelskiej Marcina Święcickiego o udzielenie jednorazowej przepustki Traczyk-Stawskiej.

Zarzuty dla byłego Komendanta Głównego Policji Zbigniewa Maja

Były Komendant Główny Policji Zbigniew Maj w środę wieczorem usłyszał zarzuty dopuszczenia się przestępstw urzędniczych. Łącznie postawiono mu 10 zarzutów, które obejmują okres od 1 stycznia do 10 lutego 2016 roku, gdy sprawował funkcję Komendanta. Zarzuty otrzymali też byli dyrektorzy łódzkiej i poznańskiej Delegatury CBA. Zbigniew Maj zgodził się na ujawnianie wizerunku.

"Sytuacja szokująca i bardzo bolesna"

Nie sądziłem, że to, co mnie spotka za chwilę, nie jest jakąś opowieścią fantastyczną - stwierdził wicemarszałek Senatu Bogdan Borusewicz, komentując fakt, że w poniedziałek nie dopuszczono go do grobu żony. Były opozycjonista w PRL ocenił, że takiej "bezczelności" władzy i służb mundurowych doświadczał już w przeszłości, ale nie spodziewał się powtórki w państwie demokratycznym.

Sędzia Kluziak: nie spotkałam się z tak dyskusyjnymi zarzutami dyscyplinarnymi

Zdecydowałam się bronić sędziego Dominika Czeszkiewicza, ponieważ za mną jest dwadzieścia parę lat pracy jako sędzia i jeszcze nie spotkałam się z zarzutami dyscyplinarnymi, które byłyby tak dyskusyjne i problematyczne - podkreślała w "Faktach po Faktach" Małgorzata Kluziak. Jest ona obrońcą w postępowaniu dyscyplinarnym sędziego, który uniewinnił działaczy KOD w głośnej sprawie protestu z marca 2016 roku.