Zdrojewski: Nikt nie dzwonił. Traktuję to jako komplement

Zawsze istnieje taka obawa, że jakieś rozmowy się odbyły - przyznał w "Rozmowie Piaseckiego" w TVN24 senator elekt Bogdan Zdrojewski, komentując doniesienia, że Prawo i Sprawiedliwość próbuje przeciągnąć na swoją stronę senatorów opozycyjnych w celu zdobycia większości w Senacie. - Opozycja uzyskała przewagę, wygrała wybory do Senatu, byłoby głupotą, jeśli nie konsumowałaby zwycięstwa - podkreślił.

"Sama myśl, że ten oddział mógłby przestać istnieć, nie daje spać"

Dyrekcja Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego Nr 2 w Jastrzębiu-Zdroju poinformowała w środę, że ograniczyła przyjęcia do oddziału pediatrycznego. Od 4 listopada prace oddziału zostaną zawieszone. Z kolei od grudnia pracę ma wznowić oddział onkologii i hematologii w Zespole Szpitali Miejskich w Chorzowie. - Sama myśl, że ten oddział mógłby przestać istnieć, nie daje spać - powiedziała jego ordynator, Katarzyna Machnik.

"To nie jest żadna korupcja polityczna, tylko to są normalne rozmowy"

Ktoś, kto chce zbudować większość w danej instytucji, w demokratycznych wyborach, ma prawo do rozmów - powiedział w "Kropce nad i" prezydencki minister Andrzej Dera. Odniósł się w ten sposób do doniesień, według których PiS próbuje przeciągnąć na swoją stronę senatorów opozycyjnych w celu zdobycia większości w Senacie. Jego zdaniem "to nie jest żadna korupcja polityczna, tylko to są normalne rozmowy".

Budka: jestem gotowy stanąć do rywalizacji

Chcę, by Platforma Obywatelska dała nadzieję, że opozycja może wygrać wybory prezydenckie i parlamentarne. Jestem gotów stanąć do rywalizacji, będę ubiegał się o stanowisko szefa klubu - zapowiedział w "Faktach po Faktach" w TVN24 wiceprzewodniczący PO Borys Budka. Dodał, że dzisiaj w Platformie potrzeba zmian. - Tak należy ułożyć klub, aby wykorzystać potencjał każdej posłanki i każdego posła - mówił.

Nowy ambasador Izraela w Polsce. Przywitał się specjalnym nagraniem

Uwielbia gotować, interesuje się piłką nożną, występuje w zespole muzycznym, ale jest również doświadczonym dyplomatą i od niedawna reprezentuje Izrael w Polsce, jako nowy ambasador tego kraju. Alexander Ben Cwi w nagraniu zamieszczonym w mediach społecznościowych przywitał się z Polakami i opowiedział o sobie. Odniósł się również do relacji łączących Polskę i Izrael. - Nie wolno nam zapominać o przeszłości, ale musimy również skupiać się na działaniach na rzecz przyszłości - powiedział.

Schetyna w Radzie Europy. "Bardzo wyraźnie mówiliśmy o przypadkach korupcji politycznej"

Bardzo wyraźnie mówiliśmy o przypadkach korupcji politycznej, o sześciu protestach, które nie wynikają z jakichkolwiek powodów, a po prostu z wyborczej porażki - powiedział w środę po rozmowie z przedstawicielami Rady Europy lider PO Grzegorz Schetyna, odnosząc się do wniosków PiS o ponowne policzenie głosów w sześciu okręgach w wyborach do Senatu. Rzecznik Rady Europy Panos Kakawiatos po spotkaniu stwierdził, że jest jeszcze za wcześnie na komentarze Rady w tej sprawie.

Sprawa 50 tysięcy złotych w kopercie. "Prokuratura zakwalifikowała to jako korupcję menedżerską"

Dostaliśmy zawiadomienie, że odmówiono wszczęcia śledztwa w sprawie zawiadomienia złożonego przez Geralda Birgfellnera, który podawał, że wręczył Jarosławowi Kaczyńskiemu 50 tysięcy złotych w kopercie dla księdza Rafała Sawicza - poinformował w rozmowie z TVN24 pełnomocnik Geralda Birgfellnera mecenas Roman Giertych. Jak wyjaśniał, "prokuratura zakwalifikowała to jako korupcję menedżerską", pozbawiając tym samym austriackiego biznesmena prawa do złożenia zażalenia.

30 lat od historycznego wystąpienia. Specjalny pokaz filmu "My, naród"

Za niespełna miesiąc, 15 listopada, minie 30 lat od historycznego wystąpienia Lecha Wałęsy w amerykańskim Kongresie. W związku z tym w środę odbył się specjalny pokaz filmu "My, naród", opowiadającego o tym wyjątkowym momencie w polskiej historii. Uczestniczyli w nim autorzy dokumentu - Ewa Ewart i Jacek Stawiski - a także uczniowie warszawskich szkół.

Policjanci weszli na salę rozpraw, chcieli wylegitymować sędzię. "Z pewnością przeprosimy"

Dwaj młodzi policjanci z poznańskiego komisariatu weszli na salę rozpraw, chcąc wylegitymować sędzię. Funkcjonariuszy wezwał mężczyzna, który usłyszał niekorzystną dla siebie decyzję o wysokości alimentów – dowiedział się tvn24.pl. – Przeprosimy sędzię. Do takiej sytuacji nigdy nie powinno dojść – deklaruje rzecznik wielkopolskiej policji młodszy inspektor Andrzej Borowiak.

Mężczyzna zmarł w trakcie policyjnej interwencji. Są wstępne wyniki sekcji zwłok

Funkcjonariusze użyli paralizatora elektrycznego, czyli tasera, wobec awanturującego się 24-letniego mężczyzny, który wkrótce po tym zmarł. Bydgoska prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie nieumyślnego spowodowania jego śmierci. Wstępne wyniki sekcji zwłok nie rozwiały wątpliwości w tej sprawie. Prawdopodobną przyczyną śmierci mężczyzny była niewydolność krążeniowo-oddechowa - poinformowała nas Agnieszka Adamska-Okońska z Prokuratury Okręgowej w Bydgoszczy.

"Mniej więcej w okolicach 30-40 dnia". Sąd Najwyższy o rozstrzyganiu protestów wyborczych

Joanna Lemańska, prezes Izby Kontroli Nadzwyczajnej i Spraw Publicznych Sądu Najwyższego w rozmowie z TVN24 objaśniała procedurę rozpoznawania protestów wyborczych. Jak mówiła, rozstrzygnięcia powinniśmy się spodziewać najpóźniej "mniej więcej w okolicach 30-40 dnia". Komunikat w sprawie przebiegu procedury rozpatrywania protestów wyborczych zamieścił na swojej stronie internetowej Sąd Najwyższy.

Nie stawił się do więzienia, ale poszedł na mecz. Lider kiboli Cracovii zatrzymany w Warszawie

Paweł Ł., pseudonim Master, lider Jude Gangu - bojówki kiboli Cracovii, został zatrzymany w sobotę w Warszawie przed stadionem Legii. Mężczyzna ukrywał się przed policją, ale postanowił obejrzeć mecz warszawskiej drużyny z Lechem Poznań. Według informacji tvn24.pl mężczyzna został przewieziony do Krakowa, gdzie ma usłyszeć zarzuty związane z wyjaśnieniami złożonymi przez Pawła M., pseudonim Misiek, szefa kiboli Wisły.

"Nie jest dla nas ważne, kto wygrał wybory, ale jak je wygrał"

Zwracamy uwagę na to, czy cała procedura wyborcza była uczciwa i sprawiedliwa - mówiła rzeczniczka Biura Instytucji Demokratycznych i Praw Człowieka przy OBWE Katya Andrusz, która tłumaczyła proces obserwacji wyborów parlamentarnych w Polsce. Zaznaczyła, że "protesty i zażalenia, które się pojawiają, wymagają czasu do przeanalizowania". Zapowiedziała, że raport końcowy na temat wyborów może ukazać się w grudniu. - Nie jest dla nas ważne, kto wygrał wybory, ale jak je wygrał - podkreśliła Andrusz.

"Głosy powinny być uznane za ważne". PiS składa wnioski, ale bez dowodów

Prawo i Sprawiedliwość domaga się oględzin kart wyborczych i przeliczenia głosów między innymi w senackim okręgu numer 100. Kandydat Komitetu Wyborczego PiS Krzysztof Nieckarz przegrał tam ze Stanisławem Gawłowskim. We wniosku do Sądu Najwyższego pełnomocnik KW PiS Krzysztof Sobolewski wysuwa zarzut, że doszło do "niewłaściwego zakwalifikowania głosów jako nieważnych, podczas gdy głosy te powinny zostać uznane za ważne". Nie przedstawia jednak konkretnych dowodów.

W samej piżamie wypisali ją ze szpitala. 70-latka o 5 rano pieszo wracała do domu

- Szłam w piżamie i płakałam - mówi pani Barbara, która twierdzi, że została wypisana ze szpitala o godzinie 5 rano i nikt nie chciał odwieźć jej do domu, mimo że nie miała ze sobą ciepłych ubrań. Transport sanitarny jest płatny, a powrót karetką przysługuje tylko chorym, którzy nie mogą samodzielnie się poruszać - tłumaczy dyrektorka szpitala przy ulicy Grunwaldzkiej w Poznaniu.

Pięć lat temu zginęli Dariusz Kmiecik, jego żona i syn

Pięć lat temu, 23 października 2014 roku, zginął reporter "Faktów" TVN Dariusz Kmiecik, a także jego żona Brygida Frosztęga-Kmiecik i syn Remigiusz. Tamtego dnia przed godziną piątą nad ranem w katowickiej kamienicy, w której mieszkali, wybuchł gaz.

Auto otoczone placem budowy. Właściciel odnalazł się po dwóch dobach poszukiwań

Na jednej ze szczecińskich ulic sytuacja jak z komedii absurdu – trwa przebudowa drogi, wokół jeździ ciężki sprzęt, teren jest rozkopany, a na środku, na małej wysepce, stoi samochód. Okazuje się, że właściciel nie przestawił auta przed rozpoczęciem prac, a kierownik budowy nie chciał czekać z rozpoczęciem remontu. Właściciel zabrał samochód dopiero w środę przed południem - po dwóch dobach od rozpoczęcia prac remontowych.

Pożar w mieszkaniu, nie żyją dwie osoby

Z płonącego mieszkania strażacy wynieśli 58-letnią kobietę i 58-letniego mężczyznę. Reanimacja nie pomogła. Lekarz stwierdził zgon mieszkańców jednej z wrocławskich kamienic. Policja ustala przyczyny pożaru. Niewykluczone, że ogień pojawił się w mieszkaniu po awarii telewizora.

"Nikt nie wyklucza innych form protestu, kiedy okaże się, że sytuacja tego wymaga"

Nauczyciele mówią: przeżyliśmy strajk i to bardzo boleśnie. Opowiadamy się za inną formą troski o prawo pracownicze, o godność zawodu - mówił we "Wstajesz i wiesz" w TVN24 Sławomir Broniarz, prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego. Wybór tak zwanego protestu włoskiego - rozpoczynającego się w szkołach w środę - to efekt przeprowadzonej przez ZNP ankiety wśród nauczycieli.

PiS nakłania senatorów do zmiany strony? Dworczyk: prowadzone są jakieś rozmowy

Zdarza się tak w polityce, że w wyniku rozmów jeden czy drugi senator zmienia przynależność klubową lub uznaje, że warto poprzeć taki albo inny pomysł na kształt prezydium Senatu - stwierdził w "Rozmowie Piaseckiego" szef kancelarii premiera Michał Dworczyk. Odniósł się do pogłosek, że Prawo i Sprawiedliwość próbuje przeciągnąć na swoją stronę senatorów opozycyjnych w celu zdobycia większości w Senacie.