F-35 wylądowały pod Poznaniem. Na razie tylko gościnnie

Cztery amerykańskie maszyny F-35, których zakup zapowiedział polski rząd, wylądowały we wtorek w bazie w Powidzu. - To było rutynowe przyjęcie, chociaż sam fakt przyjęcia maszyn tej klasy budzi podziw - mówi TVN24 płk Krzysztof Szymaniec, dowódca 33. Bazy Lotnictwa Transportowego.

Żołnierz przyszłości może nie polecieć

Nowa broń i ochrona balistyczna, komputery i środki łączności, systemy monitorujące stan zdrowia i zapewniające obserwację otoczenia, a nawet egzoszkielety i roboty-muły – to niektóre elementy projektów tak zwanego żołnierza przyszłości, nad którymi pracują armie wielu państw. Do tej pory żaden z nich nie obejmował jednak możliwości lotu dla pojedynczego piechura.

Musieli zmienić wykonawcę rozbiórki terminala lotniska w Radomiu

Kończy się rozpoczęta w maju rozbiórka terminala lotniczego w Radomiu. W jego miejsce powstanie nowy, który ma spełniać wymogi pasażerów lotów czarterowych. Droga startowa ma być wydłużona i przebudowana, a port ma być gotowy pod koniec 2020 roku. Według zapowiedzi w pierwszej fazie ma obsłużyć rocznie trzy miliony pasażerów. Od końca 2017 roku z Radomia nie wyleciał jednak żaden samolot rejsowy.

Kaczyński o porażce Szydło: zapłaciła, bo jest reprezentantką katolickiego kraju

- Sądzę, że w przypadku Beaty Szydło był tu repulsywny odruch wobec osoby, której system wartości jest inny niż bardzo wielu obecnych parlamentarzystów - ocenił prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński, komentując drugą przegraną Beaty Szydło w europarlamencie. - Traktuję to jako swojego rodzaju naruszenie wieloletniego konsensusu - dodał we wtorek premier Mateusz Morawiecki.

Jeden przycisk ratuje ratowników medycznych

Ratownicy z pogotowia w Białej Podlaskiej pierwsi w kraju wymyślili, jak chronić medyków podczas akcji ratunkowych przed awanturującymi się pacjentami, ich krewnymi czy świadkami zdarzeń. Chodzi o to, żeby ratować zdrowie i życie poszkodowanych, zachowując własne bezpieczeństwo.

"Niech pan otworzy szuflady, sejfy, znajdzie te listy i pokaże je opinii publicznej"

Posłowie klubu Platformy Obywatelskiej - Koalicji Obywatelskiej składają dwa wnioski: o oficjalne ponaglenie szefa Kancelarii Sejmu w sprawie wykonania wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego, dotyczącego ujawnienia nazwisk osób popierających kandydatów do Krajowej Rady Sądownictwa oraz "o oficjalne stwierdzenie prawomocności" tego wyroku - poinformowała we wtorek Kamila Gasiuk-Pihowicz (PO). Tego samego dnia dyrektor Centrum Informacyjnego Sejmu Andrzej Grzegrzółka przekazał, że uzasadnienie wyroku Naczelnego Sądu Administracyjnego, które ostatecznie zobowiązuje do udostępnienia list, dotarło do Kancelarii Sejmu.

"Speed" na dolnośląskich drogach. Nowe auta dla policji

10 nowych samochodów patrolowych o łącznej wartości ponad 1,7 mln zł trafiło do dolnośląskiej policji. Część aut posłuży nowo utworzonej, specjalnej grupie "Speed", która ma walczyć z agresją na drogach oraz wykroczeniami związanymi z nadmierną prędkością.

Zakaz lotów nad Muzeum Auschwitz

Miejsce Pamięci Auschwitz jest najprawdopodobniej pierwszym muzeum na świecie, dla którego stworzono oficjalną strefę zakazu lotów – poinformowała placówka, która tłumaczy wprowadzenie takiego rozwiązania przede wszystkim względami bezpieczeństwa.

"Najgorsze cechy rządów PiS uosabia Beata Szydło. To dlatego nie jest wybierana"

Z łatwością mówicie o kimś, kogo nie znacie, że nie szanuje wartości - powiedziała do europosłów była premier Beata Szydło (PiS) po przegranym poniedziałkowym, powtórnym głosowaniu na szefową komisji do spraw zatrudnienia. Katarzyna Lubnauer (Nowoczesna) oceniła we wtorek, że europosłowie pamiętają działania Szydło z czasów, gdy stała na czele polskiego rządu i właśnie dlatego jej nie poparli. - Dziś wszystkie najgorsze cechy z czterech lat rządów PiS uosabia Beata Szydło. Dlatego nie jest wybierana - komentował Marcin Kierwiński (PO)

"Pojawiły się dostawy, ale stopniały w błyskawicznym tempie"

Żeby w ciągu kilkudziesięciu godzin rozwiązać tak poważny kryzys, należałoby doprowadzić do wznowienia produkcji w Chinach, dostarczenia leków do Polski - powiedział we "Wstajesz i wiesz" w TVN24 wiceprezes Naczelnej Rady Aptekarskiej Marek Tomków. Odniósł się do problemu braków leków w aptekach. Jak mówił, pojawiły się dostawy, które wyglądały na spore, ale "stopniały w błyskawicznym tempie".

Sinice odpłynęły. Plaże już otwarte

Wszystkie nadmorskie kąpieliska są już otwarte. Jak poinformowała Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna, sinice zniknęły. Od poniedziałku było zamkniętych pięć kąpielisk w Gdańsku i Gdyni.

Dworczyk: Szydło przegrała przez lewicowych bądź lewackich polityków

Beata Szydło przegrała głosowanie w europarlamencie w wyniku wojny ideologicznej - mówił w "Jeden na jeden" w TVN24 szef kancelarii premiera Michał Dworczyk. Jak dodał, na byłą premier nie chcieli oddać głosu "lewicowi bądź lewaccy politycy, pomimo ustaleń z szefami ich partii". Pytany o problemy z rekrutacją do szkół średnich tak zwanego podwójnego rocznika Dworczyk powiedział, że "z podziwem patrzy", jak minister edukacji Dariusz Piontkowski "mierzy się z wyzwaniami".

Mają trzy procent, do wyborów chcą iść sami. "Czas rozmów się skończył"

Z sondażu Kantar dla "Faktów" TVN i TVN24 wynika, że Polskie Stronnictwo Ludowe cieszy się poparciem 3 procent obywateli. Mimo to lider ludowców chce podjąć ryzyko i odmawia wejścia do szerokiej opozycyjnej koalicji. - Czas rozmów się skończył. Budujemy blok centrowy - przekazał Władysław Kosiniak-Kamysz. Materiał magazynu "Polska i Świat".