"Szkoły nie są z gumy, ale się nie skurczyły"

Każdy absolwent będzie miał miejsce - przekonywała minister edukacji, przedstawiając dane o liczbie uczniów, którzy w przyszłym roku będą ubiegać się o przyjęcie do szkół średnich. Tak zwany podwójny rocznik ma wynieść około 727 tysięcy osób. - Często mówicie państwo, że szkoły nie są z gumy. Tak, ale się nie skurczyły - podkreślała Anna Zalewska.

Ktoś powiesił psa na drzewie. Kilkaset metrów od schroniska

Policja szuka sprawcy bestialskiego morderstwa psa. Jak ocenił weterynarz, zwierzę zostało najpierw ogłuszone, a potem powieszone na drzewie. Sprawa jest tym bardziej bulwersująca, że martwego psa znaleziono w sąsiedztwie schroniska dla zwierząt. Za wskazanie sprawcy wyznaczona została nagroda.

"Rzecz całkowicie naturalna". Prezydent o wspólnym locie z Wałęsą

Prezydent Andrzej Duda przychylił się do prośby byłego prezydenta Lecha Wałęsy o pomoc w organizacji wyjazdu na pogrzeb byłego prezydenta USA George’a H.W. Busha. - Oczywiście się zgodziłem - poinformował Duda dziennikarzy w kuluarach szczytu klimatycznego COP24. - Uważam, że jest to rzecz całkowicie naturalna i nie widzę w tym nic nadzwyczajnego - dodał.

Orkiestry górnicze, mydło z węgla, wycieczki na kopalnię. Taki mamy klimat na szczycie

Gości szczytu klimatycznego w Katowicach obudziły dzisiaj górnicze orkiestry dęte. Przypadek, akurat jest Barbórka. Ale taka sama orkiestra grała wczoraj na ceremonii otwarcia COP24, a na polskim stoisku wystawienniczym dominuje węgiel. Bo Katowice nie wstydzą się historii? Ale węgiel to nie tylko przeszłość. Partnerami Ministerstwa Środowiska w organizacji konferencji są największe spółki górnicze.

W Poznaniu nie da się oddychać. Tylko dwa dni w listopadzie bez smogu

25 µg/m3 - tyle wynosi dopuszczalna norma średniego stężenia PM 2.5 na rok w Polsce. W Poznaniu przez cały listopad tylko przez dwa dni w powietrzu było mniej tego niebezpiecznego dla zdrowia pyłu. A grudzień wcale nie zaczął się lepiej... - Jakość powietrza w Poznaniu jest dramatyczna - mówi Paweł Głogowski z Poznańskiego Alarmu Smogowego.

Próbował zabić pracownika, wyrok jest ostateczny

Sąd Najwyższy oddalił we wtorek kasację wniesioną przez obrońcę właściciela firmy remontowo-budowlanej skazanego na 15 lat pozbawienia wolności i 300 tysięcy grzywny za usiłowanie zabójstwa pracownika w 2013 roku w okolicy Grójca. Tym samym orzeczone przez sąd kary są ostateczne.

"Cenzura prewencyjna". Politycy komentują wniosek NBP o usunięcie dziewięciu artykułów

Jak patrzę na te wszystkie podrygi prominentnych działaczy PiS, to mam wrażenie, że najchętniej wszystkie media by zakneblowali - komentował Jakub Stefaniak (PSL) wniosek NBP do sądu o usunięcie z mediów publikacji, które - jak twierdzi wnioskodawca - "insynuują" udział prezesa NBP w aferze KNF. Z kolei zdaniem Ryszarda Terleckiego (PiS) szef Narodowego Banku Polskiego "nie chce cenzurować, tylko chce, żeby przekaz był rzetelny".

Wielowieyska: Chciałam zadać pytanie prezesowi NBP. Jak mamy o tym nie pisać?

Nie piszemy o łamaniu prawa, tylko opisujemy sytuację, w której były już szef KNF, któremu postawiono zarzuty korupcyjne, był osobą rekomendowaną przez Adama Glapińskiego - mówiła w TVN24 Dominika Wielowieyska, dziennikarka "Gazety Wyborczej". Jej zdaniem ta sytuacja oznacza, że "prezes NBP ponosi polityczną odpowiedzialność" za to, co robił Marek Chrzanowski.

Wspólny klub Koalicji Obywatelskiej? Lubnauer przeciwna, Gasiuk-Pihowicz zachęca

Jestem przekonana, że w obecnej formule Nowoczesna funkcjonuje lepiej - powiedziała we wtorek szefowa Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer, pytana o możliwość powstania wspólnego klubu Koalicji Obywatelskiej. Dodała, że wspólny klub "nie daje żadnych plusów". Zwolenniczką takiego rozwiązania jest przewodnicząca klubu Nowoczesnej Kamila Gasiuk-Pihowicz.

Kopał piaskarkę, szamotał się z kierowcą

On był pijany i zupełnie nad sobą nie panował. Ona próbowała załagodzić sytuację. Nie wyszło. 23-latek z Zielonej Góry najpierw kopnął w przejeżdżający pług, potem szamotał się z kierowcą piaskarki. Jego wyczyny nagrała kamera monitoringu.

Prezydent "jeszcze nie nabrał doświadczenia, które rekomendowałoby podejmowanie właściwych decyzji"

- Dzisiejsza armia ma wiele niedoskonałości systemowych - mówił w dogrywce "Rozmowy Piaseckiego" w tvn24.pl generał Mirosław Różański, były Dowódca Generalny Rodzajów Sił Zbrojnych. Ocenił, że pieniędzmi przeznaczonymi na armię można "bardziej zasadnie gospodarować". Jego zdaniem prezydent i minister obrony narodowej nie mają też kompetencji do sprawowania zwierzchnictwa nad siłami zbrojnymi.

Generał Różański: powinniśmy mocno mówić o tym, co jest istotne dla państwa

Ludzie, w których zainwestowano ogromne pieniądze, którzy mają ogromne doświadczenie w kraju i za granicą, powinni wypowiadać się tak, aby można było skorzystać z ich doświadczenia - powiedział w "Rozmowie Piaseckiego" generał Mirosław Różański, były Dowódca Generalny Rodzajów Sił Zbrojnych. Odniósł się w ten sposób do apelu emerytowanych generałów, by "nie zmarnować zdobytej niepodległości".

Fidżi, Nigeria, Watykan. Dzień pełen spotkań prezydenta i premiera

Prezydent Andrzej Duda w ramach szczytu klimatycznego COP24 w Katowicach odbył w poniedzialek kilka spotkań bilateralnych, w tym między innymi z sekretarzem stanu Stolicy Apostolskiej, księdzem kardynałem Pietro Parolinem. Z kolei premier Mateusz Morawiecki spotkał się z premierem Holandii Markiem Rutte. Jak poinformował szef polskiego rządu, rozmowa dotyczyła jednolitego rynku.

Premier "jedną wypowiedzią znowu zepsuł sobie efekt, który chciał osiągnąć"

Mateusz Morawiecki tego samego dnia próbował pozyskać tak zwanego centrowego wyborcę, a z drugiej strony pojechał przekonywać rodzinę Radia Maryja, że jest autentycznym PiS-owcem i mogą mu zaufać - komentował w "Faktach po Faktach" sobotnie wystąpienia premiera Antoni Dudek, politolog z Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego. W ocenie Ireneusza Krzemińskiego, socjologa z Uniwersytetu Warszawskiego, "przenikanie języka ideologii, którą stworzył ojciec Tadeusz Rydzyk, jest coraz głębsze".

Giertych: nie wykluczam startu w wyborach do Senatu

Nie wykluczam startu w wyborach do Senatu w przyszłym roku, będę zabiegał o poparcie partii opozycyjnych - zapowiedział w poniedziałkowej "Kropce nad i" w TVN24 mecenas Roman Giertych, który przeszłości pełnił funkcję wicepremiera i ministra edukacji narodowej.