Ginekolog badał pacjentki. Okazało się, że jest zakażony koronawirusem. Znane są wyniki testów

Oddział ginekologiczno-położniczy w starogardzkim szpitalu został zamknięty po tym, jak u jednego z lekarzy potwierdzono koronawirusa. Ginekolog miał objawy choroby, ale - jak twierdzi rzeczniczka szpitala - nie były one typowe dla COVID-19. Mimo wszytko mężczyzna badał pacjentki. 38 kobiet i 12 osób z personelu, którzy mieli z nim kontakt zostało poddanych badaniu. Wszyscy mieli negatywne wyniki.

Miał być festiwal kwiatów, są podziękowania dla medyków

Kolorowe begonie i pelargonie ułożone w trzy serca i napis "Dziękujemy" - w ten sposób Zamek Książ i jego pracownicy postanowili wyrazić wdzięczność medykom, którzy walczą z koronawirusem. Tym samym nawiązano do odwołanego - z powodu epidemii COVID-19 - Festiwalu Kwiatów i Sztuki, który miał odbyć się na terenie dawnej rezydencji Hochbergów.

Witek mówi o sfałszowanej ekspertyzie. Ekspert: Jestem zaskoczony tą sytuacją

Marszałek Sejmu Elżbieta Witek zapowiada zawiadomienie prokuratury o fałszerstwie ekspertyzy napisanej na zlecenie Biura Analiz Sejmowych. Z korespondencji mailowej, do której dotarł portal tvn24.pl, wynika, że konstytucjonalista napisał ekspertyzę zgodnie z wytycznymi BAS. - Jestem oburzony tą sytuacją. Od wczoraj otrzymuje dużo wyzwisk – mówi nam dr hab. Michał Bernaczyk.

Konstytucjonalista: prawo wyboru prezydenta zostaje nam odebrane

Jest tyle znaków zapytania i tyle niepewności, że prawo wybierania prezydenta zostaje nam odebrane. W miejsce tego prawa otrzymujemy instytucję, która jest fundamentalnie sprzeczna z konstytucją - powiedział w programie "Koronawirus. Raport" w TVN24 konstytucjonalista Ryszard Piotrowski, profesor Uniwersytetu Warszawskiego.

Sejm za rozszerzeniem pakietu antykryzysowego

Sejm uchwalił ustawę dotyczącą działań osłonowych w związku z rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-CoV-2, czyli rozszerzenie obowiązującego pakietu antykryzysowego. Zakłada ona między innymi dokapitalizowanie Agencji Rozwoju Przemysłu, zwiększenie ochrony pożyczkobiorców, wsparcie sektora drzewnego.

"Pierwszą ofiarą tych pseudowyborów będzie wybrany prezydent"

Wybory 10 maja są zaprzeczeniem i wszelkich konstytucyjnych zasad organizowania wyborów, i zdroworozsądkowych reguł wyborczych - mówił w "Kropce nad i" w TVN24 były prezydent Aleksander Kwaśniewski. Jednocześnie dodał, że "pierwszą ofiarą tych pseudowyborów będzie wybrany prezydent".

"Za prezes Małgorzatą Gersdorf stały tysiące sędziów. Kamil Zaradkiewicz będzie osamotniony"

Prezydent postawił na osobę, która swoim cynizmem i gorliwą, lojalną postawą wobec władz ma dokonać transformacji w Sądzie Najwyższym - ocenił w "Faktach po Faktach" Michał Wawrykiewicz. Bartłomiej Przymusiński uznał, że "żaden prezydencki nominat nie będzie mógł sędziom powiedzieć, jakie mają wydawać wyroki". Prawnicy komentowali fakt, że prezydent Andrzej Duda wskazał Kamila Zaradkiewicza na pełniącego obowiązki I prezesa Sądu Najwyższego.

Sędziowie: zapis tarczy 3.0 umożliwi zsyłkę sędziów, którzy podpadną władzy

W poprawce zgłoszonej w Sejmie do tarczy 3.0 znalazł się przepis, który ułatwia prezesom sądów przenoszenie sędziów do innych wydziałów jeszcze rok po epidemii. - To prezent dla władzy, pozwalający na zsyłkę sędziów, którzy jej podpadną – mówią tvn24.pl sędziowie. Resort sprawiedliwości odpowiada, że przepis ma umożliwić prezesom "racjonalne zarządzanie" w czasie "kryzysu epidemicznego".

Kto na stanowisko po Małgorzacie Gersdorf? "Pytanie natury politycznej, a nie prawnej"

Pytanie, czy działalność pana Kamila Zaradkiewicza ograniczy się do zwołania Zgromadzenia Ogólnego - mówił Stanisław Biernat, były wiceprezes Trybunału Konstytucyjnego. W TVN24 komentował wybór Kamila Zaradkiewicza na pełniącego obowiązki pierwszego prezesa Sądu Najwyższego. To on ma zwołać Zgromadzenie Sędziów, które wyłoni kandydatów na następcę Małgorzaty Gersdorf.

Szef PKW: jeśli procedura legislacyjna ma zakończyć się 7 maja, a wybory odbyć 10 maja, będzie to niewykonalne

Trzeba mieć na uwadze zdrowie i życie wyborców, jak i członków organów wyborczych. Należy wprowadzać specjalne metody głosowania. Byłoby najlepsze, aby Polacy mogli zdecydować, czy chcą głosować osobiście, czy też korespondencyjnie - powiedział szef PKW Sylwester Marciniak. Powtórzył, że "przeprowadzenie wyborów może nie udać się w pełnym zakresie z uwagi na trudności techniczne i organizacyjne".