Najnowsze

Najnowsze

"Ludzie czują się zagrożeni, czują, że odbierana jest im kawałek po kawałku ich wolność"

Kobiety w małych miasteczkach zaktywizowały się w 2016 roku, gdy w Polsce wybuchły tak zwane czarne protesty. To był akt heroizmu z ich strony. Teraz w 2020 roku one mają już narzędzia, kwalifikację i wiedzę, jak się organizować - mówiła w TVN24 Magdalena Muszel, socjolożka i prezeska fundacji "Zatoka". Iwona Taranowicz, socjolożka z Uniwersytetu Wrocławskiego apelowała, by w tej ważnej społecznej dyskusji nie pomijać mężczyzn, których rola jest umniejszana.

Lewis Hamilton bezkonkurencyjny na torze w Portugalii

Lewis Hamilton (Mercedes) wygrał Grand Prix Portugalii i umocnił się na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej. Drugie miejsce zajął Valtteri Bottas (również Mercedes), podium uzupełnił Max Verstappen z Red Bull Racing. Za nami już 12 z 17 rund mistrzostw świata Formuły 1.

Protesty kobiet poza granicami kraju w obiektywach Reporterów 24

Decyzja o zaostrzeniu prawa aborcyjnego zmobilizowała do protestów tysiące osób. Od czwartku na ulice dużych i małych miast w całej Polsce wypełniły się protestującymi. Hasła "Moje ciało, mój wybór, "To jest wojna!" wyszły poza granice kraju. Swoje niezadowolenie skandujący demonstrują między innymi w Szwajcarii, Irlandii, Szkocji czy Bułgarii. Relacje otrzymujemy na Kontakt 24.

Prezes PAN: podjęto dwa skrajnie przeciwstawne działania. Wprowadza się systemowy chaos

"W momencie ogromnego nasilenia epidemii COVID-19, gdy z dnia na dzień gwałtownie wzrasta liczba wykrytych przypadków infekcji i śmierci u osób z COVID-19, ogłasza się decyzję Trybunału Konstytucyjnego, która wyprowadza tłumy ludzi na ulice" - napisał prezes Polskiej Akademii Nauk profesor Jerzy Duszyński. Prezes zwrócił się do uczestników protestów z apelem, by nie zapominali, że protestują w sytuacji nasilenia się epidemii. Policjantów wezwał, by nie podejmowali działań wobec manifestantów, które utrudnią utrzymywanie dystansu między nimi.