Łódź

Łódź

Trzy najbliższe miesiące za kratkami spędzą rodzice sześciomiesięcznego niemowlęcia z Kutna. Ojciec jest podejrzany o usiłowanie zabójstwa chłopca, matka o narażenie dziecka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia bądź ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.

Prokuratura w Kutnie przedstawiła zarzuty rodzicom w związku z pobiciem sześciomiesięcznego syna. 41-letni mężczyzna odpowie między innymi za usiłowanie zabójstwa. Zarzut narażenia dziecka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia bądź ciężkiego uszczerbku na zdrowiu usłyszała 21-letnia matka. Są wnioski o tymczasowe aresztowanie obojga.

Jechał sprawnym samochodem, ale nie wiadomo dlaczego wpadł w poślizg. Po uderzeniu w bariery poseł Rafał Wójcikowski jeszcze żył. Śmiertelnych obrażeń doznał, kiedy w jego samochód uderzył inny pojazd. To wnioski z zakończonego właśnie prokuratorskiego śledztwa, które zostało umorzone.

- To skandal, który nie może pozostać bez reakcji - tak zarząd regionu łódzkiego Platformy Obywatelskiej odniósł się do faktu, że jedna z posłanek była podsłuchiwana i podglądana przez kolegę z partii. Platforma zdecydowała się zamknąć koło w Aleksandrowie Łódzkim. Jej wiceprzewodniczący usłyszał prokuratorskie zarzuty za podłożenie "pluskwy".