Łódź

Łódź

Około 250 strażaków walczy od kilkunastu godzin z pożarem wysypiska śmieci w Zgierzu (województwo łódzkie). Akcja gaśnicza może potrwać jeszcze kilka dni, ale pożar jest pod kontrolą. Jest zlokalizowany i nie rozprzestrzenia się - mówił w sobotę wojewoda łódzki Zbigniew Rau.

Samochód osobowy i dwa autokary wycieczkowe zderzyły się w piątek w miejscowości Rusiec (województwo łódzkie). Autokarami podróżowały dzieci. Według najnowszych informacji w wyniku wypadku poszkodowane zostały 23 osoby.

- Jak na jednego z nas przypada dziesięciu, to nie ma tragedii. Bywa gorzej. Ale zawsze jest się czego bać - mówią tvn24.pl policjanci z prewencji, którzy regularnie ścierają się z pseudokibicami. - Oni są dobrze zorganizowani, uzbrojeni i prawie zawsze bezkarni - mówią funkcjonariusze.

- Ręce opadają. To tak, jakby ktoś chciał zginąć za wszelką cenę - żali się czytelnik tvn24.pl, który niemal potrącił na przejściu dla pieszych młodą dziewczynę. Ona miała czerwone światło, na jezdnię weszła tuż przed samochodem.

- Mam nadzieję, że osoby odpowiedzialne za moje aresztowanie i osadzenie odpowiedzą za swoje działania - mówił Tomasz Komenda, niesłusznie skazany na 18 lat więzienia za gwałt i zabójstwo. Śledztwo i proces sprzed lat prześwietlają teraz prokuratorzy z Łodzi, którzy podkreślają, że winnym może grozić do 15 lat więzienia.