USA

USA

"Newsweek" w międzynarodowym wydaniu podał w piątek, że cytowany przez niego dzień wcześniej wywiad Donalda Trumpa dla serbskiego tygodnika "Nedeljnik" może być oszustwem. W wywiadzie tym Trump oznajmił, że bombardowanie Serbii przez NATO było pomyłką.

W ujawnionych przez WikiLeaks mailach szefa kampanii prezydenckiej Hillary Clinton Johna Podesty znalazły się złośliwe komentarze na temat katolików, a także słowa poparcia dla liberalnych zmian w Kościele, co oburzyło konserwatywnych komentatorów.

Kiedy babcia Erica Olsena nie odzywała się do niego przez dwa dni, ten zaczął się martwić. Tym bardziej, że nad miejscowością, w której mieszka, przechodził huragan Matthew. Sam nie mógł sprawdzić, czy babcia jest bezpieczna, postanowił więc zamówić do jej domu pizzę.

Indeksy giełdowe w USA odnotowały w środę niewielkie zmiany. Wydarzeniem dnia była publikacja protokołu z wrześniowego posiedzenia Fed, na którym kilku jego uczestników stwierdziło, że podwyżka stóp "była blisko". Wśród walut umacniał się amerykański dolar. Taniała ropa naftowa.

Skandal, jaki wybuchł w USA wokół zarzutów, że rosyjscy hakerzy wykradli e-maile Partii Demokratycznej, nie jest w interesie Rosji - powiedział w środę prezydent Rosji Władimir Putin. Podobną opinię wyraził szef rosyjskiego MSZ. W wywiadzie udzielonym telewizji CNN Siergiej Ławrow - używając dosadnego określenia - odniósł się ponadto do skandalu związanego z wypowiedziami Donalda Trumpa.

Kandydat republikanów na prezydenta USA Donald Trump szokuje kolejnymi ujawnianymi seksistowskimi wypowiedziami. Nie oszczędza nawet własnej córki, Ivanki. W jednym z programów wyznał kiedyś, że gdyby Ivanka nie była jego córką, to może "by się z nią umawiał". Podobnych słów, podkreślających "seksowność" i "świetne ciało" córki, jest więcej. Sama Ivanka określa siebie mianem feministki, ale ojca broni. - On szanuje kobiety - zapewnia. Materiał programu "Świat w południe" TVN24 BiS.

Jeśli Donald Trump zostanie wybrany w listopadowych wyborach na prezydenta USA, to będzie to "niebezpieczne z międzynarodowego punktu widzenia" - ocenił Wysoki Komisarz Narodów Zjednoczonych ds. Praw Człowieka (UNHCHR) Zeid Ra'ad Al Hussein.

Obce kontyngenty wojskowe nie powinny znajdować się na terytorium Iraku, jeśli Bagdad nie dał na to zgody. Powinny też wchodzić w skład anty-islamskiej koalicji, której przewodzą Stany Zjednoczone – głosi komunikat opublikowany przez Biały Dom, który jest reakcją na rozmieszenie w Iraku tureckich wojsk.

Ze skutkami Matthew USA będą walczyć jeszcze bardzo długo. Żeby usprawnić naprawianie szkód po huraganie, prezydent USA Barack Obama ogłosił stan klęski żywiołowej w Karolinie Południowej. Wcześniej taką decyzję wydano w stanie Karolina Północna.

Były wiceprezydent Al Gore towarzyszył we wtorek w kampanii kandydatce demokratów na prezydenta USA Hillary Clinton, apelując do młodych wyborców, by poszli głosować. Gore ostrzegł, że prezydentura Donalnda Trumpa doprowadziłaby do "klimatycznej katastrofy".

Policja liczącego 2,3 tys. mieszkańców miasteczka Cherryvale w stanie Kansas, nie mogąc ustalić, kto jest właścicielem grama krystalicznej metamfetaminy znalezionej 29 września w miejscowym sklepie spożywczym, postanowiła zidentyfikować go za pomocą Facebooka.