USA

USA

Konsul USA: ważne, byśmy kontynuowali naszą współpracę i przyjaźń

Prezydent USA Woodrow Wilson wezwał do utworzenia wolnej i niepodległej Polski, kraju, który nie istniał od ponad 100 lat i którego nie było na żadnych mapach - powiedział w rozmowie z TVN24 BiS konsul generalny USA w Krakowie Walter Braunohler w przypadającą w poniedziałek setną rocznicę orędzia Wilsona. - Prezydent uznał, że należy przywrócić Polskę na arenę dziejów - dodał konsul. I oświadczył: - W ciągu ostatnich 100 lat łączyła nas historia, ale ważne jest byśmy kontynuowali naszą współpracę i przyjaźń.

Oprah Winfrey "rozważa" start w wyborach prezydenckich

Oprah Winfrey, amerykańska prezenterka i producentka telewizyjna, zastanawia się nad udziałem w wyborach prezydenckich w 2020 roku - poinformowała w poniedziałek telewizja CNN, powołując się na osoby z najbliższego otoczenia miliarderki.

Pożar w Trump Tower. Dwie osoby ranne

W wieżowcu Trump Tower położonym na Manhattanie w Nowym Jorku w poniedziałkowy poranek wybuchł pożar. Dwie osoby zostały ranne. Jedna z nich odniosła poważne obrażenia - przekazała lokalna straż pożarna. Prezydent USA i jednocześnie właściciel budynku, Donald Trump, przebywa obecnie w Waszyngtonie.

USA nadal bez budżetu. Głosowanie w Senacie przełożone

Zawieszenie działalności rządu USA spowodowane nieuchwaleniem prowizorium budżetowego będzie trwało w poniedziałek. Senat USA przesunął głosowanie na godzinę 12 w południe czasu miejscowego (godzinę 18 w Polsce) - poinformowała AP.