USA

USA

Wypadki i odwołane loty. Burza śnieżna w Stanach

Odwołane loty, zamknięte szkoły i liczne wypadki samochodowe - to skutki burzy śnieżnej w Chicago. Niżowy front przesuwa się coraz bardziej na południe kraju, a mieszkańcy kolejnych stanów zbroją się w cierpliwość.

Lana Del Rey przeżyła chwile grozy. Artystka ze łzami w oczach

- Targa mną więcej emocji, niż myślałam. Po tym, co się stało w Orlando, chciałam tu z wami być - mówiła w Atlancie do fanów łamiącym głosem Lana Del Rey. Artystka zagrała pierwszy koncert po ujęciu swojego prześladowcy. Materiał z programu "24 Godziny" w TVN24 BiS.

Erdogan: Waszyngton działa wbrew Ankarze

USA działają w północnej Syrii wbrew interesom Turcji, Iranu i być może Rosji dostarczając wojskowe wsparcie materiałowe na tereny, które kontrolują siły zdominowane przez Kurdów - oświadczył we wtorek turecki prezydent Recep Tayyip Erdogan.

Wielki audyt w Pentagonie. Nie mogą się doliczyć 800 milionów dolarów

Należąca do Pentagonu Agencja Logistyki Obrony (DLA) nie jest w stanie doszukać się dokumentów poświadczających jej wydatki na 800 milionów dolarów - ma wynikać z audytu przeprowadzonego przez Ernst&Young. To początek szerszego przeglądu, który ma być stopniowo przeprowadzony w całym Pentagonie. Nigdy wcześniej tego nie robiono. Całe przedsięwzięcie ma kosztować miliard dolarów.

Miliarder wyśle auto na Marsa. "Czerwony samochód dla Czerwonej Planety"

Na wtorek zaplanowano pierwszy lot rakiety Falcon Heavy. Zabierze ona na pokład nietypowy ładunek, czerwoną sportową Teslę Roadster. W tak efektowny sposób ma zostać zainaugurowana eksploatacja największej obecnie rakiety w Stanach Zjednoczonych. Misji ma przyświecać hasło "Czerwony samochód dla Czerwonej Planety", które wymyślił Elon Musk, właściciel firm SpaceX i Tesla. Według zapowiedzi miliardera, za pomocą Falcon Heavy w przyszłości mają odbywać się loty na Księżyc i na Marsa. Materiał z programu "24 Godziny" w TVN24 BiS.

Moskwa: doktryna nuklearna USA rozczarowująca i antyrosyjska

Nowa doktryna nuklearna USA ma nastawienie antyrosyjskie i ładunek konfrontacyjny, a jej zapisy oznaczają znaczne obniżenie warunków progowych ewentualnego konfliktu - oświadczyło w sobotę MSZ Rosji. Wyrażono "głębokie rozczarowanie" amerykańskim dokumentem.

Rosyjski haker przed sądem w USA. Zatrzymano go w Hiszpanii

Rosyjski informatyk Piotr Lewaszow został w piątek przetransportowany z Hiszpanii do USA i doprowadzony przed sąd w stanie Connecticut. Poinformował o tym w piątek Departament Sprawiedliwości USA. Na ekstradycję Lewaszowa w październiku zgodził się hiszpański sąd.

Sprzedał amunicję zamachowcowi z Las Vegas. 55-latek z zarzutami

55-letni Douglas Hall z Mesy w Arizonie, który sprzedał, nie mając na to licencji, amunicję przeciwpancerną zamachowcowi z Las Vegas, usłyszał w piątek zarzuty - podała prokuratura stanu Nevada. W październikowym zamachu z rąk Stephena Paddocka zginęło 58 osób, a około 500 zostało rannych.

McCain: ataki Trumpa na FBI wzmacniają Putina

Republikański senator John McCain skrytykował w piątek prezydenta Donalda Trumpa za ataki na FBI i resort sprawiedliwości w związku z dochodzeniem w sprawie ingerencji Rosji w wybory prezydenckie w USA w 2016 roku. - Te działania jedynie wzmacniają prezydenta Rosji - ocenił.