USA

USA

Prezydent Iranu Hasan Rowhani oznajmił, że jego kraj nie zaakceptuje porozumienia z mocarstwami ws. programu atomowego, jeśli wszystkie sankcje nałożone na Teheran nie zostaną zniesione. Irańczycy jednocześnie oczekują, że najnowszy rozwój wypadków na Kapitolu w Waszyngtonie nie wpłynie na sukces rozmów.

Szczątki blisko 400 amerykańskich żołnierzy, którzy zginęli w Pearl Harbor, zostaną ekshumowane, zidentyfikowane i pochowane w oddzielnych grobach - oświadczyły amerykańskie władze. Chodzi o załogę pancernika USS Oklahoma, którą pochowano w zbiorowym grobie na Hawajach.

Prezydent Barack Obama nie zawetuje ponadpartyjnej ustawy w wersji przyjętej tego dnia w senackiej komisji spraw zagranicznych - podał Biały Dom. Ustawa obliguje prezydenta do przesłania do Kongresu ostatecznego porozumienia nuklearnego z Iranem.

Dwaj policjanci z miasta Chico w amerykańskim stanie Kalifornia zatrzymali do kontroli kierowcę. Z relacji mężczyzny wynika, że tuż po tym, gdy wyszedł z samochodu, funkcjonariusze obezwładnili go i zaczęli okładać pałką. Film z tej interwencji właśnie został opublikowany przez amerykańskie media.

Samolot linii Alaska Airlines startujący z Seattle na północnym zachodzie Stanów Zjednoczonych musiał zawrócić na lotnisko już 14 minut po starcie, gdy okazało się, że w luku bagażowym znajduje się jeden z pracowników lotniska. Ten podobno zasnął w czasie pakowania bagaży.

Wyciągając wnioski z porażki w 2008 r., Hillary Clinton chce swą kampanię prezydencką skoncentrować nie na sobie, ale na problemach zwykłych Amerykanów, obiecując im powrót do dobrobytu, jaki pamiętają z lat 90., tzw. złotych lat za prezydentury jej męża. Sama kampania może zmienić się w starcie dwóch politycznych dynastii, jeśli republikanie postawią na Jeba Busha.

3-letni chłopiec nieszczęśliwie postrzelił z niezabezpieczonego pistoletu roczne dziecko. Chłopiec w wyniku postrzału zmarł. Do zdarzenia doszło w Cleveland w stanie Ohio, miejscowa policja wyjaśnia, jak broń trafiła w ręce dziecka.