Edukacja

Edukacja

Co to jest dryg pedagogiczny? - To znaczy, że jak rano otwieram oczy i wiem, że mam iść do szkoły, to się cieszę - odpowiada 82-letni nauczyciel przedmiotów zawodowych Andrzej Wrona. Wtóruje mu młodszy o sześć lat Ryszard Kaczor. Wiedzą, co mówią, bo chodzą tak do szkoły - z malutkimi przerwami - od 50 lat. A jak ktoś mówi, że nie ma ludzi nie do zastąpienia, to są. Oni. I najbardziej na świecie nie chcą być na pogrzebie Mechatronika.

Na maturze nie było egzaminów ustnych, więc - jak twierdzą uczniowie, a nawet część nauczycieli - nikt do nich nie przygotowywał. A teraz niespodzianka, przynajmniej dla części, bo są tacy, którzy dowiedzieli się, że przy okazji poprawiania matury z matematyki muszą zdać też ustny egzamin z języka polskiego i języka obcego. Zresztą nie tylko oni mają problem z powrotem ustnej matury.

Minimum 18 stopni Celsjusza - tyle musi być w klasie, aby zajęcia w szkole mogły się odbywać. Znaczne podwyżki cen węgla oraz kłopoty z jego dostępnością sprawiły, że rośnie ryzyko zamykania szkół jesienią i zimą. Adriana Otręba.