Wielka Brytania

Wielka Brytania

Studentka z Korei Południowej pozowała do zdjęcia na krawędzi klifu Seven Sisters, kiedy straciła równowagę i spadła z wysokości około 60 metrów. 23-latka odniosła poważne obrażenia i zmarła.

Brytyjski minister spraw zagranicznych Boris Johnson zwrócił się w czwartek do Polaków, zapewniając, że po brexicie wciąż będą "mile widziani" na Wyspach. Wypowiedź ta padła podczas londyńskiej konferencji prasowej z udziałem polskich ministrów spraw zagranicznych oraz obrony.

Brytyjska dżihadystka Sally Jones, która rekrutowała przez internet do tak zwanego Państwa Islamskiego (IS), została zabita w ataku amerykańskiego drona na syryjsko-irackim pograniczu. Najpewniej zginął też jej 12-letni syn - podał w czwartek tabloid "The Sun", powołując się źródła wywiadowcze.

Anglicy chcą zwiększyć swoje szanse na zwycięstwo w piłkarskich Mistrzostwach Świata w Rosji. Pomóc ma w tym specjalna ekipa kontrwywiadowcza, o czym pisze dziennik "Daily Star". Zdaniem gazety chodzi o to, by nikt nie wykradł tajemnic sportowych. "Ostatnia rzecz, której chcemy to wyciek informacji. Zależy nam, by po prostu móc skoncentrować się na piłce" - mówi źródło. Sprawę skomentowała już rosyjska ambasada w Londynie, która wskazała, że "lepiej byłoby zabrać ekipę piłkarską". Materiał z programu "24 Godziny" w TVN24 BiS.

Mężczyzna, który w sobotę wjechał w ludzi w okolicach Muzeum Historii Naturalnej w Londynie, został wypuszczony na wolność - podała brytyjska policja, podkreślając, że śledztwo jest kontynuowane. W wyniku zdarzenia rannych zostało 11 osób.

- To ja zwołałam wybory, ja prowadziłam kampanię, więc biorę na siebie odpowiedzialność i przepraszam, że wielu dobrych posłów straciło swoje mandaty - mówiła w niedzielę w wywiadzie dla telewizji BBC szefowa brytyjskiego rządu, Teresa May

- Gdy kraj taki jak Rosja celowo łamie oparty na regułach międzynarodowy porządek, nad którego stworzeniem tak ciężko pracowaliśmy, musimy się jednoczyć z naszymi sojusznikami, aby bronić międzynarodowego systemu - powiedziała piątek premier Theresa May przebywająca z wizytą w Estonii.

Na sześć i pół roku więzienia skazał w czwartek sąd w Wielkiej Brytanii muzułmańskiego duchownego, który w swoich kazaniach zachęcał do wspierania tak zwanego Państwa Islamskiego i nawoływał do terroryzmu. Duchowny utrzymuje, że korzystał z prawa do wolności słowa.