Wielka Brytania

Wielka Brytania

HSBC, czyli jeden z największych na świecie holdingów finansowych poinformował, że zabezpieczył 378 mln dolarów na ewentualne koszty związane z trwającymi śledztwami m.in. brytyjskiego nadzoru finansowego. Decyzja banku ma związek toczącymi postępowaniami ws. manipulacji w handlu na rynku walutowym.

Po zamachach z 11 września nie odpowiadające na polecenia z ziemi samoloty są traktowane wyjątkowo podejrzliwie. Dobitnie przekonali się o tym piloci łotewskiego transportowca, którzy w milczeniu wlecieli nad Wielką Brytanię. Radioamatorzy nagrali głos jednego z pilotów myśliwskich wysłanych im na spotkanie. Spokojnym tonem wzywa on do posłuszeństwa i grozi, że w przeciwnym wypadku otworzy ogień.

Dziecko Emmy Bond urodziło się 12 tygodni przed terminem. Lekarze dawali mu trzy dni życia. Stan dziewczynki poprawił się jednak na tyle, że mamie pozwolono karmić piersią. Zdjęciem dokumentującym ten moment Emma pochwaliła się w serwisie społecznościowym. Ktoś zgłosił "naruszenie zasad". Fotografia została usunięta. A oburzeni internauci ruszyli do kontrataku.

Brytyjskie Tajfuny musiały wejść w prędkość ponaddźwiękową, by przechwycić łotewskiego transportowego Antonowa-26, którego załoga nie nawiązywała łączności radiowej z pilotami RAF i wieżą kontroli lotów. Maszyna doleciała aż nad miasto Dartford, 30 km na wschód od Londynu - podaje BBC. Pościg się udał, a samolot został odeskortowany na jedno z lotnisk, gdzie wylądował.

Sekretarz obrony Wielkiej Brytanii Michael Fallon twierdzi, że brytyjskie miasta są "zalewane" przez imigrantów a ich mieszkańcy "są w stanie oblężenia". Jak pisze "The Guardian", pełen emocji język użyty przez ministra to część polityki mającej na celu wezwanie do renegocjacji stosunków Wielkiej Brytanii z Europą.

O 5,5 proc. spadła sprzedaż w sieci hipermarketów Tesco w drugim kwartale tego roku. Okazuje się też, że "dziura" w szacunkowych zyskach jest większa niż wcześniej oczekiwano. Firma straciła w ostatnim miesiącu 20 proc. swojej wartości po tym, jak podała zawyżone prognozy wzrostu. Szef brytyjskiej sieci Richard Broadbent złożył w czwartek rezygnację.

Młodziutki, z bystrym spojrzeniem, ale co najważniejsze - o nietypowej urodzie - został skradziony z domu swojej właścicielki. - Mężczyzna wszedł do mnie do domu, powiedział że chce kupić psa z mojej hodowli. Po czym złapał go i szybko uciekł - mówi zrozpaczona kobieta. Na sprzedaży szczeniaka w kolorze bzu mogła sporo zarobić. - 16 tys. funtów - twierdzi kobieta.

Gonzalo, a raczej pozostałości po nim, daje się we znaki mieszkańcom Wielkiej Brytanii. Pomimo że żywioł nie ma już statusu huraganu, to silny wiatr sparaliżował m.in. lotnisko Heathrow. Gonzalo jest również przyczyną zakłóceń na drogach. Na skutek związanego z żywiołem załamania pogody jedna osoba nie żyje.

Eurosceptyczna i populistyczna frakcja w Parlamencie Europejskim, kierowana przez Brytyjczyka Nigela Farage'a, została rozwiązana na skutek odejścia z niej łotewskiej eurodeputowanej Ivety Grigule - ogłosił rzecznik PE.