Wielka Brytania

Wielka Brytania

Jadł surowe mięso z głowy świni podczas wegańskiego festiwalu. Pokazał nagranie

Niektórzy z nas byli kiedyś weganami i zachorowali z tego powodu - powiedział mężczyzna nazywający siebie w internecie Sv3rige, tłumacząc, dlaczego protestował w czasie wegańskiego festiwalu w Wielkiej Brytanii, jedząc surowe mięso z głowy świni. - Ludzie, którzy na co dzień jedzą mięso, mówili, że ten oburzający spektakl zachęcił ich do rezygnacji z niego - komentuje akcję szef festiwalu Tim Barford.

Brytyjski parlament przejmuje inicjatywę w sprawie brexitu

Izba Gmin opowiedziała się za przeprowadzeniem w środę serii orientacyjnych głosowań w sprawie brexitu, które pozwolą na zbadanie poparcia posłów dla różnych modeli relacji Wielkiej Brytanii z Unią Europejską, w tym prawdopodobnie także drugiego referendum.

Narkotyki przemycano do więzienia w martwych szczurach

Do więziennego przemytu wykorzystywano już piłki tenisowe czy gołębie, ale narkotyki w wypatroszonych martwych szczurach brytyjska służba więzienna znalazła po raz pierwszy. Policja hrabstwa Dorset w południowej Anglii prowadzi dochodzenie w tej sprawie.

Wielki marsz przeciwników brexitu. Media: na ulicach Londynu nawet milion ludzi

W sobotę ulicami Londynu przeszedł wielki marsz przeciwko wystąpieniu Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej. Jego organizatorzy i lokalne media informują, że w marszu udział wzięło nawet milion protestujących. Demonstracja to wynik przedłużającego się chaosu związanego z brexitem. Wśród manifestujących znaleźli się pierwsza minister Szkocji Nicola Sturgeon i burmistrz stolicy Sadiq Khan.

"Zagubiona", "bez planu", jej czas "dobiega końca"

Unijni liderzy ustalili na nim nowy kalendarz wychodzenia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej. Wspólnota przejmuje kontrolę nad harmonogramem brexitu, a Theresa May zostaje odsunięta na bok - pisze "The Telegraph", komentując postanowienia czwartkowego szczytu w Brukseli.

"May całkowicie utraciła kontrolę" nad brexitem, "nawet dyplomaci się gubili"

Unia Europejska próbuje przejąć stery, bo premier Wielkiej Brytanii nie kontroluje już procesu brexitu - pisze niemiecki "Tagesspiegel" odnosząc się do wynegocjowanego na szczycie Rady Europejskiej przesunięcia terminu wyjścia Zjednoczonego Królestwa z Unii. Francuski dziennik "Le Monde" zauważa, że "nawet dyplomaci gubili się", próbując nie wpaść w zastawioną przez Theresę May "pułapkę" zrzucenia na nich odpowiedzialności za fiasko prawie trzyletnich negocjacji. "Czy coś z tego rozumiecie?" - pyta z kolei w korespondencji z Brukseli "Liberation".

"Według papieża piekło jest jeszcze puste". Odpowiedź Tuska rozbawiła dziennikarzy

Szef Rady Europejskiej Donald Tusk mówił w lutym o "specjalnym miejscu w piekle" dla osób promujących brexit "bez choćby szkicu planu tego, jak go bezpiecznie przeprowadzić". W czwartek pytany na konferencji, czy to "specjalne miejsce" powinno zostać poszerzone, aby pomieścić brytyjskich parlamentarzystów niepopierających umowy, odparł: - Według papieża piekło jest jeszcze puste. A więc miejsca jest tam bardzo dużo.

Morawiecki: dzięki polskiemu stanowisku udało się uniknąć bardzo dużego problemu

Jestem bardzo zadowolony, bo dzięki polskiemu stanowisku udało się dziś uniknąć bardzo dużego problemu - powiedział w czwartek w nocy premier Mateusz Morawiecki, odnosząc się do decyzji, która zapadła na szczycie UE o bezwarunkowym przedłużeniu terminu brexitu. - Przekonaliśmy wszystkie państwa, że trzeba jeszcze raz spróbować - dodał szef rządu.