Wielka Brytania

Wielka Brytania

Powstrzymał światowy cyberatak. 22-letni "przypadkowy bohater"

Zmasowany, ogólnoświatowy atak złośliwego oprogramowania typu ransomware, którego ofiarą padły komputery z systemem operacyjnym Windows w około 100 krajach, w sobotę został praktycznie powstrzymany. Dokonał tego, nieomal przypadkiem, 22-informatyk, który zastrzegł jednak, że sukces może być tymczasowy.

Polacy na Wyspach obawiają się Brexitu. "Wielu wraca"

- Sytuacja jest teraz bardzo niepewna. Sami Brytyjczycy myślą o tym, co będzie się działo po Brexicie i raczej obawiają się, że sytuacja na Wyspach może zmienić się na gorsze - mówi w rozmowie z TVN24 BiS Edyta Williamson, Polka mieszkająca w Londynie od 15 lat. - Jest coraz więcej paniki (...) wiele osób zastanawia się nad powrotem i jak sama słyszę wielu ludzi wraca do Polski - dodaje. Zdaniem Jarosława Marciuka, "sytuacja imigrantów będzie kartą przetargową w negocjacjach brexitowych". - Chcielibyśmy jako osoby pracujące tutaj mieć gwarancję, że nic się nie zmieni - podkreśla Polak mieszkający w Londynie. Tymczasem Michał Dembiński, główny doradca Brytyjsko-Polskiej Izby Handlowej zauważa, że brytyjski rynek pracy ma coraz większe problemy z pracownikami.

Królowa za kółkiem. W aucie ma więcej swobody niż prezydent USA

91-letnia królowa Elżbieta II została sfotografowana za kierownicą swojego samochodu, gdy jechała do kościoła. To sygnał, że raczej nie wybiera się na emeryturę, w przeciwieństwie do swojego męża księcia Filipa, który niedawno zrezygnował z pełnienia obowiązków publicznych. Z kolei reporterka CNN udowadniała, że w kwestii prowadzenia auta, monarchini ma więcej władzy i swobody niż prezydenci Stanów Zjednoczonych.

Seks-lalki dla więźniów? Jest petycja

Jack Swarez osadzony w więzieniu w Nottinghamshire zbiera poparcie dla swojego postulatu, aby osadzeni w brytyjskich więzieniach mieli dostęp do seks-lalek. Ma to być sposób na zmniejszenie napięć wśród więźniów. Jak mówi pomysłodawca, zainspirował go obejrzany w telewizji reportaż o ludziach, którzy dobrowolnie wybrali życie z takimi "towarzyszkami" i czują się szczęśliwi. Dodaje, że więźniowie mieliby sami za takie lalki płacić. Brytyjskie władze na razie nie odniosły się do postulatu. O tej kwestii w programie "24 Godziny" mówił Michał Sznajder.

Praca na Wyspach po Brexicie. Premier May zapowiada potężne zmiany

Premier Theresa May zapewniła w poniedziałek, że jej Partia Konserwatywna zrealizuje obietnicę zredukowania imigracji netto, czyli różnicę między liczbą osób przyjeżdżających do Wielkiej Brytanii a osób opuszczających kraj, do "dziesiątków tysięcy" rocznie, jeśli wygra w przyszłym miesiącu wybory parlamentarne.

May rozmawiała z Macronem o Brexicie. "Wyjątkowe partnerstwo"

Brytyjska premier Theresa May serdecznie pogratulowała Emmanuelowi Macronowi zwycięstwa w II turze wyborów prezydenckich we Francji – poinformowały służby prasowe na Downing Street. Politycy rozmawiali między innymi o wyjściu Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej.

Pub to nie tylko piwo. Proponują klientom nietypowe zajęcia

Bary kojarzą głównie z piwem. Jednak lokale w Wielkiej Brytanii coraz częściej zamieniają się w miejsce, gdzie oferuje się inne formy aktywności. Lista takich niecodziennych zajęć jest długa: od nauki gry na ukulele po możliwość skorzystania z rady specjalisty do spraw finansów - informuje BBC.

Torysi wygrywają wybory lokalne. May tonuje entuzjazm

Rządząca Partia Konserwatywna wyraźnie wygrała czwartkowe wybory samorządowe w Wielkiej Brytanii - wynika ze wstępnej analizy wyników głosowania. Torysi uzyskali ponad 560 nowych mandatów czyli o 40 procent więcej niż dotychczas.