Wielka Brytania

Wielka Brytania

Kogo podłączyć do respiratora, brakujące środki ochrony osobistej, poszukiwania pacjenta zero. Zagraniczna prasa o pandemii

Światowe media codziennie zajmują się tematem pandemii COVID-19. Brytyjska prasa informuje o nowych zaleceniach dla lekarzy oraz małej liczbie testów przeprowadzonych wśród personelu medycznego, amerykańskie media ostrzegają o kończących się zapasach środków ochronnych, a także piszą o nietypowej kampanii prezydenckiej w cieniu epidemii. Media wspominają również o poszukiwaniach pacjenta zero z Wuhanu. Przegląd prasy przygotował redaktor naczelny TVN24 BiS Jacek Stawiski.

"Teraz jestem po drugiej stronie choroby". Książę Karol o zakażeniu koronawirusem

W tak bezprecedensowym i niespokojnym czasie moja małżonka i ja myślimy szczególnie o wszystkich tych, którzy stracili swoich bliskich - mówił w filmie opublikowanym w mediach społecznościowych brytyjski książę Karol. Następca tronu, który wyzdrowiał po zakażeniu koronawirusem podziękował wszystkim pracownikom służby zdrowia, których oddanie - jak uważa - jest powodem dumy dla całego narodu.

Najgorsza doba w Wielkiej Brytanii. Tak wielu zmarłych nie było od początku epidemii

W ciągu doby w Wielkiej Brytanii odnotowano 381 nowych przypadków śmiertelnych wśród osób z koronawirusem - przekazały służby medyczne tego kraju. To największa liczba od początku epidemii. Według ministerstwa zdrowia, w całym Zjednoczonym Królestwie wykonano dotychczas ponad 143 tysiące testów, z czego ponad 25 tysięcy dało wynik pozytywny.

Stadiony, hale, centra wystawowe, wojsko w ruchu. Świat buduje szpitale polowe

Zakażonych korowirusem na całym świecie gwałtownie przybywa, w szpitalach zaczyna brakować miejsc, dlatego władze krajów, w których szerzy się pandemia COVID-19 będącej wynikiem zakażenia patogenem SARS-CoV-2 decydują o tworzeniu tymczasowych centrów dla chorych. W szpitale polowe są zamieniane statki, stadiony, centra wystawiennicze i sportowe.

Przeżyła epidemię hiszpanki, pokonał ją koronawirus. Miała prawie 109 lat

Brytyjka Hilda Churchill, która jako dziecko przeżyła epidemię grypy hiszpanki, zmarła z powodu koronawirusa na kilka dni przed swoimi 109. urodzinami - poinformowały w niedzielę brytyjskie media. - Nigdy nie mówiła, że czegoś się boi, ani że się obawia tego nowego wirusa. Przeżyła tak wiele i to była dla niej tylko kolejna rzecz - wspomina jej wnuk.

Stan córki Kasi Kowalskiej "jest stabilny". 23-latka przebywa w londyńskim szpitalu

"Oli stan jest dziś stabilny" - napisała w sobotę na Instagramie piosenkarka Kasia Kowalska. Dzień wcześniej opublikowała w sieci nagranie, w którym poinformowała, że jej córka Aleksandra przebywa w londyńskim szpitalu. - Jeden z lekarzy powiedział mi: niech pani przemówi do rozumu młodym ludziom. Kochani, jeżeli nie musicie, nie wychodźcie, zostańcie w domu - apelowała artystka.

Boris Johnson zakażony koronawirusem

Brytyjski premier Boris Johnson ma koronawirusa i poddaje się izolacji, ale nadal będzie kierował rządem - poinformował w piątek w nagraniu zamieszczonym w mediach społecznościowych. Podziękował też lekarzom i innym pracownikom służby zdrowia za walkę o zdrowie obywateli Zjednoczonego Królestwa.

Zmarła 21-latka nie miała koronawirusa. "Guardian": rodzina wprowadzona w błąd mierzy się z hejtem

21-letnia Brytyjka, którą określano w brytyjskich mediach jako osobę zmarłą po zakażeniu koronawirusem, nie została ujęta w statystyce brytyjskiej służby zdrowia dotyczącej COVID-19 - donosi "Guardian". Powołując się na swoje źródła, dziennik wskazuje, że rodzinę do napisania apelu skierowanego do młodych ludzi w sprawie koronawirusa mogły skłonić słowa koronera, który miał opisać jej śmierć jako powiązaną z zakażeniem patogenem. Teraz bliscy zmarłej spotkali się z falą hejtu w sieci.