Wielka Brytania

Wielka Brytania

Dwiema minutami ciszy uczcili w sobotę Brytyjczycy 99. rocznicę zakończenia I wojny światowej, wspominając weteranów brytyjskich sił zbrojnych, którzy polegli w konfliktach na całym świecie.

Brytyjski wynalazca pobił rekord Guinnessa, lecąc nad taflą jeziora Reading w Wielkiej Brytanii z prędkością 51,53 km/h. Richard Browning stworzył "odrzutowy" kombinezon, który pozwala mu unosić się nad powierzchnią ziemi. Dzięki temu wynalazkowi trafił do Księgi Rekordów Guinnessa.

Londyńska policja zaapelowała we wtorek do świadków niedzielnego pobicia na stacji metra Oxford Circus w Londynie, gdzie grupa osób zaatakowała dwóch mężczyzn, by przekazali informacje związane z zajściem. Jak podano w komunikacie, obie ofiary to Polacy. Jeden z nich ma rany zagrażające życiu. Przebywa w szpitalu.

Brytyjska Partia Konserwatywna rozpoczęła w niedzielę postępowanie wobec deputowanego polskiego pochodzenia Daniela Kawczyńskiego, który w sobotę został oskarżony przez telewizję Channel 4 o niewłaściwe zachowanie wobec jednej z kobiet pracujących w parlamencie. To trzeci torys, którego zachowanie analizuje komisja dyscyplinarna. Kawczyński w rozmowie z lokalnym dziennikiem zaprzecza oskarżeniom.

"Jeśli Rosja realnie wpłynęła na wynik referendum, to czy powinniśmy je unieważnić? Zagłosować ponownie? Przemyśleć na nowo brexit?" - zastanawia się na łamach dziennika "The Times" publicysta Edward Lucas. Brytyjska komisja wyborcza przeprowadzi śledztwo dotyczące wpływu Rosji na kampanię wyborczą przed głosowaniem o wyjściu z Unii Europejskiej.

Dziesiątki spóźnionych samolotów, setki pasażerów lądujących nie tam, gdzie powinni i trudne do oszacowania straty - wszystko to przez jednego małego drona-zabawkę. Brytyjska firma odpowiadająca za kontrolę ruchu lotniczego nad Wielką Brytanią apeluje przy pomocy sugestywnej animacji, aby pomyśleć, zanim pójdzie się "pobawić" w pobliżu lotniska.